Monahan 5 gólpasszal búcsúztatta az évet

Az elmúlt 25 évben csak ketten voltak képesek ilyen teljesítményre a Calgaryban. Vasziljevszkij, Hellebuyck, Crosby, Williams és Trotz mérföldkőhöz ért.

13 gólos találkozóval zárta a 2018-as esztendőt a Calgary és a San Jose. A Sharks a harmadik harmad elejéig, 5-4-es állásig üldözte a Flamest. Ekkor a vendégeknél egy háromperces rövidzárlat jött, amit a hazaiak három góllal büntettek meg. A hajrában Joe Thornton emberelőnyös gólja már csak az eredményen kozmetikázott. A Calgaryban az öt gólpasszt kiosztó Sean Monahan mellett a 2+2-vel záró Johnny Gaudreau, Matthew Tkachuk páros emelkedett ki.

A Nashville nyert az amerikai fővárosban, ezzel véget vetett a tízmeccses idegenbeli nyeretlenségi sorozatának. A találkozó derekáig úgy nézett ki, hogy a Predatorsnak sorozatban meglesz a 11. zakója is, mert a Caps kétszer is két góllal vezetett. A Nashville azonban a találkozó második felében feltámadt és öt gólt ütve behúzta a mérkőzést. A vendégeknél Ryan Johansen három pontot szerzett, a hazaiaknál Alekszandr Ovecskin egymás után a hatodik mérkőzésen maradt gólképtelen.

Egymás után másodszor szerzett shutoutot Mackenzie Blackwood, a New Jersey hálóőre. A Devils újonc kapusa a Carolina után a Vancouvert nullázta le, ezúttal 25 védéssel. Blackwood ezzel a teljesítménnyel nemcsak a Devils történetének egyetlen újonca, de a legfiatalabb kapusa is lett egyben, aki két egymást követő mérkőzésen nem kapott gólt.

A Pitttsburgh nyerni tudott Minnesotában és először a szezonban hatos győzelmi sorozatot épített. A hazaiak két gólja keretbe foglalta a vendégek mindhárom találatát, amiből Phil Kessel kivétel nélkül kivette a részét. Kessel az ezt megelőző két mérkőzésen (Detroit, St. Louis) is három egységet gyűjtött, így karrierje során először szerzett három pontot három egymást követő mérkőzésen. Sidney Crosby góllal és gólpasszal ünnepelte a 900. mérkőzését. A Penguins kapitánya 900 mérkőzésen 735 találatot készített elő, ez minden idők 8. legjobb eredménye.

crosby 900

A hazai pályán játszó St. Louis hiába nyerte a meccs második felében 31:5-re a kapura lövéseket a Rangers ellen, nem tudott mit kezdeni a bámulatos napot kifogó Henrik Lundqvisttal. A Király egy lövés híján mindegyiket megfogta és győzelemre vezette a New York-i csapatot.

Az Islanders Buffalóban tudott nyerni és egymás után negyedszer gyűjtötte be a kettő pontot. A találkozó legjobbja a Sabres korábbi kapusa, Robin Lehner volt, aki egykori klubja ellen 39 lövést védett és az egyetlen gólt csak 10 perccel a befejezés előtt kapta. A vendégek mestere, Barry Trotz pályafutása 783. győzelmét szerezte, amivel feljött az örökranglista negyedik helyére, éppen a klub korábbi legendáját, Al Arbourt megelőzve.

Az összesen hét pontot szerző Pierre-Luc Dubois, Cam Atkinson duó vezetésével nyert a Jackets a Senators ellen. Columbusban a 9 gólból 7 az utolsó 16 percben, három az utolsó kettőben született. 1-1 után Dubois duplázott, de az Ottawa kettő perc alatt egalizált. Ezután jött a hajrá és az utolsó kettő perc, amiben a hazaiak további három gólt ütöttek. Az Ottawa egymás után az ötödik mérkőzését bukta el.

A játéknap egyetlen szétlövést a háromgólos hátrányból nyerő Florida nyerte Detroitban. A Red Wings az első periódusban szerzett hármat, erre válaszolt a második játékrészben kilenc perc alatt szintén hárommal a Panthers. A folytatásban több gól nem esett, a szétlövéseket Jonathan Huberdeau egyetlen találata döntötte el. A Detroitban Dylan Larkin egy gólpasszt adott, ezzel egymás után a 14. mérkőzésén szerzett pontot.

A hosszabbításban nyert a Tampa az Anaheim otthonában. A győztes gólt a ráadás 35. másodpercében Brayden Point ütötte, a korábban már eredményes Kucserov átadásából. Andrej Vasziljevszkij 35 lövést fogott és a 100. mérkőzését nyerte meg az NHL-ben. A Bolts az elmúlt 15 mérkőzésen a megszerezhető 30 pontból 29-et begyűjtött.

Az Edmonton hazai jégen bukott a Winnipeg ellen és így egymás után a hatodik vereségét szenvedte el. 3-3-ig felváltva estek a gólok és már mindenki a hosszabbítást várta, amikor a már korábban beköszönő újonc, Brendan Lemieux eldöntötte a mérkőzést. A Jets kapujában a 21 védést bemutató Connor Hellebuyck szintén a 100. győzelmét szerezte.

Nem parádézott Carolinában Carter Hart, a Flyers kapusa. Az újonc hálóőr tíz lövésből hármat kapott, így hiába érkezett a helyére a hibátlanul védő Michal Neuvirth, már nem tudott segíteni a Hurricanes ellen, amely taktikus játékkal tartotta az előnyét. A Carolinában Justin Williams 1200. mérkőzését játszotta, ez az aktív játékosok között az ötödik legtöbb Patrick Marleau (1614), Joe Thornton (1525), Matt Cullen (1473) és Zdeno Chara (1443) mögött.

williams 1200

A Colorado hazai jégen a hirtelen halálban bukott el a Los Angeles ellen, így az utolsó 11 mérkőzésből a kilencediket vesztette el. A Kings ütötte az első kettőt, de az Avs a harmadik harmadban először szépített, majd kevesebb mint kettő perccel a befejezés előtt Carl Söderberg találatával egalizált. A ráadásban a Kings kapitánya, a meccsen korábban egy gólpasszt adó Dustin Brown döntött egy szóló után.

A játéknap utolsó hosszabbítását a Montreal nyerte Dallasban. A rendes játékidőben a Habs két gólja keretbe foglalt a Stars két találatát. A hirtelen halál nem tartott sokáig, Jeff Petry a 14. másodpercben lőtt a hálóba. A Canadiens négy győzelemmel zárta a hatmeccses idegenbeli túráját.