Középmezőny-rangadó következik Fehérváron

A Fehérvári Titánok 1 pontra megközelíthetik a Dunaújvárosi Acélbikákat.

Igen jó sorozat zárult le a Fehérvár-farmnál a Ferencvárostól hazai jégen elszenvedett 1-6-os vereséggel. A Titánok az azt megelőző 6 mérkőzésük mindegyikén szereztek pontot, és ötöt meg is nyertek. A Fradi ellen viszont – úgy tűnt – megrettent az addig remekül menetelő társaság, Kiss Dávid vezetőedző a mérkőzés utáni értékelésében nem is fukarkodott a bírálattal. “A lelkesedésünk és a küzdeni akarásunk egyáltalán nem működött. Túlságosan tiszteltük az ellenfelet, és ahelyett, hogy megpróbáltunk volna küzdeni és emelt fővel elveszíteni a mérkőzést, megalázkodva játszottunk” – mondta. Van tehát min javítaniuk a fiataloknak, akik ezúttal a megyei rivális Acélbikák ellen készülnek. A fehérváriak a Gyergyóval és a hozzájuk csúszott Dunaújvárossal alkotják ebben a szezonban a középmezőnyt. A “kis” Volán négypontos hátrányban van az újvárosiakkal szemben, de egy meccsel kevesebbet játszott. Egy esetleges győzelem tehát megteremthetné annak az esélyét, hogy előzzenek.

A Dunaújvárost a legtöbben nem oda várták a szezon előtt, ahol jelenleg van. Igaz, sok munkája van a csapatnak abban, hogy a hetedik helyig ereszkedett. A felsőházi középszakaszról és a biztos playoffrészvételről már lemondhattak Dunaújvárosban, 10 fordulóval az alapszakasz vége előtt hat győzelemnyi hátrányban vannak az ötödik helyen álló újpestiektől. Az viszont nem mindegy, milyen pozíciót és mennyi bónuszpontot szereznek a rájátszásba kerülésért vívandó alsóházi csatákra. A helyezkedésben az egyik közvetlen vetélytárs a Fehérvári Titánok lettek. Nem túl jó előjel, hogy jóformán értelmezhetetlen mindaz, amit a DAB az elmúlt hetekben produkált. Megsemmisítő vereség Bécsben, majd győzelem a KMH és a Gyergyó ellen, újabb vereség, ezúttal hazai jégen a bécsiektől, rá két napra elsöprő siker a Tüskecsarnokban. Szakvezető legyen a talpán, aki meg tudja találni, mi okozza ezt a szélsőséges formát. Corey Bricknell a csapatmunka fontosságát hangsúlyozta az elmúlt alkalmakkor, és ezúttal is így tett. “Ez egy nagyon fontos mérkőzés lesz – idézi a kanadai vezetőedzőt a csapat honlapja. – A játékosoknak az első pillanattól készen kell állniuk, hogy keményen, de emellett okosan játszanak, a megbeszélt taktikai utasítások betartása mellett. A legfontosabb, hogy agresszívek legyünk, de fegyelmezettek is. Újra nagyon fontos lesz, hogy a speciális játékhelyzetekben mennyire tudunk majd dominálni. Hatvan percig tartó teljes koncentrációt várok, és azt, hogy mindenki ugyanarra evezzen a hajónkban. Fontos, hogy mindenki evezzen, és ne legyenek olyanok, akik csak utaznak. Amit még kérek a fiúktól, hogy minden korongot a kapura tegyenek, és ők is kövessék a játékszert egészen a kapuig.”

TIT-DAB_20180930-SAE_5831-900

fotó: Fehérvári Titánok, Soós Attila

Fehérvári Titánok–DAB 9-6

A vendégek is simán lőttek annyi gólt, amennyivel meccset lehet nyerni, de másfélszer annyit kaptak, így ismét vereséget szenvedtek.

Folytatódott a Dunaújvárosi Acélbikák vesszőfutása a Fejér megyei rangadón, Corey Bricknell csapatának korántsem sikerült kikapaszkodnia a gödörből azáltal, hogy egy körrel korábban kiütéses győzelmet aratott a Hokiklub Budapest otthonában. A Fehérvári Titánok túl nagy falatnak bizonyultak Azariék számára az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok háromszáz nézője előtt. A gólok potyogása már az első játékrészben elkezdődött, a hazaiak a hetedik percben 2-0-ra vezettek, és bár az egyenlítés összejött, az utolsó szót Láday Tamás mondta ki, így 3-2-nél mehettek pihenni a felek. A második felvonásban ismét megléptek a Titánok, volt 5-2, majd 6-3 és 7-4 is, Brock Beukeboom védő létére mesterhármasig jutott. Az utolsó harmad elején Mihály Ákos meglőtte a 8.-at is, de aki azt gondolta, hogy ezzel minden el is dőlt, az tévedett: mire elérkezett a periódus fele, közte kettőre zárkóztak a nagy erőket mozgósító Acélbikák. Itt jegyzendő meg, Oula Uski is eljutott a triplázásig. A csapatnak azonban összességében nem termett babér, a kapuslehozatal sem segített – éppen ellenkezőleg –, a Volán-farm nyert 9-6-ra, és 1 pontra megközelítette az Újvárost úgy, hogy utóbbi egy mérkőzéssel többet játszott. Hogy a jobb sorsra érdemes kerettel versenyző DAB mélységesen mély válságának mikor lesz vége, arra a kérdésre nyilván nyoma sincs egyelőre a válasznak.

titdab

fotó: Soós Attila/Fehérvári Titánok

Hat góllal meg kellene nyernünk egy meccset

Vezetőedzők a Fehérvári Titánok–DAB után

Kiss Dávid, Fehérvári Titánok: „Örülünk, hogy lőttünk kilenc gólt, de a hat kapottnak nem, mert a saját kapusunkat és kapunkat nem védtük eléggé. Több olyan gólt kaptunk, ami kipattanóból született, vagyis későn reagáltunk rá. Nagyon szerettük volna a győzelmet, ezzel a sikerrel egy pontra közelítettük meg a riválist. Sokat dolgoztunk, hogy megnyerjük a meccset, de voltak olyan helyzetek, amelyekkel nem lehetünk elégedettek.”

Corey Bricknell, Dunaújváros: „Az első harmadban 17-14-re nyertük a kapura lövési mutatót, és 3-2 volt az állás. Profik vagyunk, és hat lőtt góllal meg kellene nyernünk egy meccset. Tetszett, hogy nem adtuk fel, de a végeredmény nem. A harmadik harmadra keményen jöttünk ki, az elején mi támadtunk, mégis, 27 másodperccel a kezdés után gólt kaptunk.”

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 473 néző. Játékvezetők: Varjú, Varjú, Árkovics, Kedves.
Gyenes: 85,0% (Horváth D. Cs.)
Pinczés B.: 77,4% (Garbacz: 94,4%)
Beukeboom, Láday, Lewis, Mihály, Kiss P.