Bravúrra készülnek a bécsi fiatalok a DEAC ellen

Az élmezőnyhöz tartozó debreceniek gyenge pontja ebben a szezonban a mezőny végén található csapatok elleni gyengébb produkció.

Szintet léptek pénteken a bécsiek, amikor Dunaújvárosban legyőzték az Acélbikákat, ugyanis Erste Liga-történetük során két egymás utáni mérkőzésen még nem sikerült nyerniük. A sárga-feketék jóval masszívabbak, mint egy éve, a tavalyi 6 pontjukkal szemben 26-nál tartanak. Ennek több mint a felét a Dunaújváros, a Gyergyó és a Titánok ellen hozták össze, és ha sikerülne a gyakoribb pontszerzés a felsőházi csapatok ellen is, az újabb lépés lenne a fejlődésükben. A legközelebbi lehetőség az ilyen bravúrra vasárnap délután érkezik el, ekkor a DEAC lép jégre az Albert Schultz arénában. Bár nyilvánvalóan nem ők a találkozó esélyesei, kizárni sem lehet a bécsi pontszerzést. Háromszor játszottak eddig a debreceniekkel, és bár mindig vereséget szenvedtek, nem reménytelen meccseket játszottak. Bécsben 8-5 lett a DEAC-nak, de többször is többgólos hátrányból tudtak Bertáék nyakára zárkózni a vendégek, míg legutóbb Debrecenben Hetényi Zoltán bravúrjai miatt is lett 4-0 a vége.

A DEAC idei gyenge pontja eddig a mezőny végét alkotó csapatok elleni szereplés. A KMH elleni hazai 10-1-et leszámítva egyszer sem arattak igazán nagy gólkülönbségű győzelmeket ellenük, mi több, a meccsek egyes szakaszaiban rendre komoly nehézségeik akadtak. Külön ki kell emelni a Schiller-Vasas HC elleni hazai pontvesztést, majd idegenbeli vereséget, de akár a legutóbbi, két napja játszott találkozót is. Akkor a Ferencváros legyőzése után érkezett a DEAC Káposztásmegyerre, ahol megint kísértetiesen hasonló meccset játsszot, mint amelyiken kikapott a piros-kékektől. A bukás ezúttal elmaradt, de újabb figyelmeztetést kaptak a játékosok, hogy muszáj mindenkit komolyan venni.  Úgy tűnik, a megfelelő koncentráció és a fegyelmezettség elsősorban ezek ellen a csapatok ellen nem megy a játékosoknak. Ezen mindenképpen változtatniuk kell a hajdúságiaknak ma este.

DEB-VC2_20181207-1L2A3477-900

fotó: DEAC

Vienna Capitals II–DEAC 0-6

A bécsi farmcsapatnak esélye sem volt a Debrecennel szemben.

Egy előnyös és egy hátrányos gól mellett négyszer talált be egyenlő látszám mellett a DEAC a Vienna Capitals II vendégeként. A debreceniek egyre fokozták a tempót, az első harmadban egyszer, a másodikban kétszer, a harmadikban háromszor találtak be. Hári Norbert duplázott, Hugo Turcotte nemkülönben – a négy az öt ellenit is utóbbi szerezte –, Németh Attila és Jakub Izacky egyszer-egyszer tört borsot a hazaiak orra alá. A 4. helyen álló DEAC a meccsek számában utolérte a Brassót, lemaradása pedig 2 pont a dobogó alsó fokán álló fő riválissal szemben, ami finoman szólva sem behozhatatlan differencia.

Jól játszottunk, leszámítva a gólszerzést

Mestermérleg a Vienna Capitals II–DEAC mérkőzés után.

Santeri Heiskanen, Vienna Capitals II: „Jól játszottunk, leszámítva a gólszerzést, ez volt a legnagyobb a gondunk ma. A Debrecennek kiváló kapusa van, de mi is naggyá tettük. Három gólt kaptunk gyors ellenakcióból. Jó meccset játszottunk az egyik topcsapat ellen, de gól nélkül nem lehet győzni.”

David Musial, DEAC: „Lassan kezdtünk, az első 10 percben a Vienna jobb volt. Ezt követően elkezdtük játszani a saját játékunkat, és a második harmadban jól teljesítettünk. A kapusunk is jól védett. Az utolsó harmadban is meg tudtuk ismételni, amit előtte játszottunk.”

Erste Liga, Albert Schultz-Eishalle, 177 néző. Játékvezetők: Lendl, Lendl, Reisinger, Riecken.
Lichtenecker: 87,8% (Zimmermann)
Hetényi Z.: 100% (Gönczi)