Máris kiköszörülné a csorbát az UTE

A lila-fehérek sima vereséget szenvedtek péntek este az FTC-Telekom otthonában, szombaton hazai jégen a ligautolsó ellen javíthatnak.

A Schiller-Vasas HC-t sem szabad azonban leírni, ennek újfent tanújelét adták Ladányi Balázs tanítványai. A piros-kékeknek valamiért különösen a DEAC ellen megy az idén, amellyel szemben a góllövéssel sincsenek problémáik. Péntek este négyet is ütöttek, más kérdés, hogy ez kevés volt, hiszen ötöt kaptak cserébe, így hatalmas küzdelemben mind a 3 pontot magukkal vitték a vendégek. Hogy ez milyen hatással lesz a fiatal gárda lelki és fizikai állapotára, előre megjósolhatatlan, ám annyi biztos, hogy az UTE hokisai sem kevésbé csalódottak. Szilassy Zoltán fiai egy bő harmadon át kontrollálták a játékot az Erste Liga régi-új listavezetőjének otthonában, ám aztán elvesztették a fonalat, és képtelenek volt ismét megtalálni azt, a Fradi összességében simán behúzta a győzelmet. A Vasas papíron kiváló alany ahhoz, hogy az Újpest gyorsan kiköszörülje a csorbát, de ingyen semmilyen sikert sem adnak. A két csapat eddigi két összecsapásán egyformán 4-1-es UTE-diadal született, ennek alapján feltételezhető, hogy szombat este sem adnák alább a házigazdák a Megyeri úton.

utevas

Fotó: TSH Photó

UTE–Schiller-Vasas HC 5-2

Az újpestiek magabiztosan győztek a szombati játéknap egyetlen Erste Liga-mérkőzésén.

A hazaiaknál az egy nappal korábban pihenő Ales Sila, míg a vendégeknél a pénteken csereként beszálló Tóth Károly Balázs védett. A kapusok a nyitó harmad első felében hibátlanul teljesítettek, aztán mindkettejük makulátlanságát egy-egy emberelőnyös gól törte meg: előbb Sági Martin, aztán Varga Tamás talált be 5 a 4 elleni játk során. Úgy tűnt, az első játékrész döntetlennel ér véget, ám Vincze Péter 49 másodperccel a vége előtt újra vezetéshez juttatta az UTE-t. A 27. percben Anze Ropret emberhátrányos góljával tovább nőtt a hazaiak előnye, aztán öt perccel később Szalma Zsolt is betalált Tóthnak. A záró felvonásban egy 1 percnyi kettős hátrányt is kibekkeltek a lila-fehérek, majd ezt követően Szalma meglőtte önmaga 2., csapata 5. gólját. Az 5-2-es végeredményt az éveken át a Megyeri úton játszó Turbucz Martin állította be az 58. percben.

ute

Erste Liga, Megyeri út, 467 néző. Játékvezetők: Salánki, Salánki, Bedő, Szabó.
2
Tornyai, Surányi, Majoross, Lőczi, Varga T.

Elegáns csikicsukiból született az első UTE-gól

A többi közül is látványos volt jó néhány. Az Újpest–Schiller-Vasas HC mérkőzés összefoglalója.