Csíkszereda?Brassó finálé a román kupában

A házigazdák biztos győzelemmel ejtették ki a Gyergyót, Anyiszin két góllal mutatkozott be új csapatában.

Véget ért a román kupa selejtezőköre. A harmadik napon a Galati becsületből legyőzte a Steauát, de ez sem segíthetett rajta, hiszen az egymás elleni eredmény brassói vereség esetén is Greg Lindqvist csapata javára döntött volna. Ennek megfelelő volt a Corona hozzáállása az esti, Sapientia elleni meccsen. A keret nagy része pihenőt kapott, javarészt a juniorok játszottak a másik fiatal csapat ellen. A győzelmet azért így is sikerült behúzni, méghozzá gólzáporos összecsapáson.

A legfontosabb mérkőzést a Csíkszereda játszotta a Gyergyóval. A meccs jó részében egyenrangú felek csatáját láthatta a közönség, az első gól a 30. percben esett, azt a piros-fehérek érték el. A csíkiak a 40. percben egyenlítettek, és egészen az 50. percig 1-1 állt az eredményjelzőn. Igaz, ehhez kellett egy meg nem adott Anyiszin-gól is. Ekkor viszont az apró termetű orosz már érvényes gólt lőtt, vezetéshez juttatva csapatát. A Gyergyónak támadnia kellett az egyenlítésért, és ez újabb hibákat szült, amelyeket a hazaiak annak rendje és módja szerint újabb találatokkal büntettek. Végül a Szereda 5-1-re nyert, és ezzel a Brassó ellenfele lesz a vasárnapi döntőben.

Don MacAdam, a Csíkszereda kanadai szakmai vezetője így értékelte a csapatával eddig végzett munkát és a kupa elődöntőjét a csapat közösségi oldalán: “Elöljáróban szeretném elmondani, hogy egy nagyon élvezetes héten, közös munkán vagyunk túl. Jó volt a srácokkal dolgozni, nagyon jó közösséget alkotnak, keményen dolgoztak, igazi csapat benyomását keltették bennem. Van pár dolog, amin változtatni szeretnék az eredményesség szempontjából. Jó látni viszont, hogy sok a technikás játékos, és még fontosabb, hogy igazi egyéniségek vannak a keretben. A sikeresség szempontjából számomra az egyéniség, a karakter a legfontosabb. Nem mondhatnám, hogy az első két játékrészben túl jól játszottunk volna. Sok volt a lehetőség mindkét oldalon, a kapusok viszont jól védtek. Az utolsó felvonásban fokozatosan egyre nagyobb nyomást tudtunk az ellenfélre helyezni és a gólok is jöttek. Igazi csapatmunka volt ez a győzelem.”