Megismételnék a bravúrjukat a piros-kékek

A Schiller-Vasas HC az Erste Liga-szezon egyik legnagyobb meglepetését okozva egyszer már legyőzte a DEAC-ot.

Bár 27 mérkőzést követően az Erste Liga utolsó helyén áll a Schiller-Vasas HC, van, amiben sokkal jobb teljesítményt nyújt, mint közvetlen vetélytársai, a Hokiklub Budapest és a Vienna Capitals II. E három közül a piros-kékek azok, akik a legtöbb pontot vették el a liga élén álló csapatoktól. Egészen pontosan 5-öt, amelyek közül 3-at pénteki riválisuk, a DEAC ellen szereztek. A bajnokság eddigi második legnagyobb meglepetése is – a Dunaújváros bécsi katasztrófája mögött – éppen a Debrecen veresége volt a Jégpalotában. Péntek este a piros-kékek megismételhetik ezt a bravúrt, hiszen újból a Debrecen vendégeskedik Káposztásmegyeren. Hogy újra pontot vagy pontokat szerezzenek, ahhoz legalább meg kell ismételniük azt a játékot a Vasas fiataljainak, amelyet kettejük legutóbbi összecsapásán láttunk tőlük. Akkor megérezték, hogy a debreceniek talán nem 100%-kal álltak oda a kezdő korongbedobáshoz, stabil védekezésből a hibákra lecsapva és a helyzeteket hatékonyan értékesítve mentek el három góllal. A DEAC hiába kapaszkodott, csak egyenlíteni tudott a 60. perc végéig, a büntetők pedig a Vasasnak mentek jobban. Mivel többet tettek bele a mérkőzésbe, mint ellenfelük, megérdemelten lett övék a két pont.

Hogy tanultak-e mindebből a DEAC-nál, az a nap egyik nagy kérdése. Már legutóbb is azt vártuk, hogy az első fordulóbeli hazai pontvesztést kielemezve sikerül jól beleállniuk a meccsbe a hajdúságiaknak, de a tapasztalatok ellenére mégsem így történt. Ezúttal Ferencváros elleni győzelemmel a tarsolyukban érkeznek Berta Ákosék, és ebből az ellenfél kellő tisztelete mellett megfelelő önbizalmat meríthetnek. Ráadásul a Vasas elleni vereséget követően már három győzelemnél tart a csapat, a Ferencváros mellett verte a másik listavezetőt, a Csíkszeredát is, utóbbit nullára. Innen nézve a Vasas játékereje nem is mérhető a DEAC-éhoz, aki nem látta a mérkőzést, annak számára érthetetlen, hogy sikerült kétszer is pontot veszteni Ladányi Balázs tanítványai ellen. A kulcs egyértelműen a koncentráció és a fókuszáltság, a Debrecennek csak azt kellene megismételnie, amit a Szereda és a Fradi ellen nyújtott.

VAS-DEB_20181202-900

fotó: Schiller-Vasas HC

Schiller-Vasas HC–DEAC 4-5

Ladányi Balázs csapata megizzasztotta a dobogóért küzdő debrecenieket.

A Vasas kapujában Villem-Henrik Koitmaa, a DEAC-nál pedig Nagy Péter állt a vasak közé. A hazai hálóőr a 6. percig bírta kapott gól nélkül, ekkor Jakub Izacky vezetéshez juttatta a debrecenieket. Az első harmad közepén másfél perc alatt háromszor is betaláltak Nagynak a fővárosiak: Lőczi Árpád emberelőnyben, aztán Turbucz Martin és Schmál Kristóf 5 az 5 ellen vette be a debreceni kaput, utóbbi gólt követően Hetényi Zoltán érkezett a DEAC kapujába. A kapuscsere felrázta a cívisváros csapatát, még a nyitó játékrész végén szépített Izacky, majd a meccs felénél alig több mint 1 perc alatt fordított Jirí Behal és Silló Arnold góljaival. A 38. percben Hári Norbert kétgólosra növelte a DEAC előnyét, ekkor Koitmaa helyére Tóth Károly Balázs jött a Schiller-Vasas kapujába. A mérkőzés végjátéka izgalmasan alakult, Bugár Gábor az 55. percben kihasznált egy emberelőnyt, de az egyenlítés már nem jött össze Ladányi Balázs együttesének.

A DEAC 5-4-re győzött, hátránya 5 pont a dobogó 3. helyén álló Brassó mögött, vasárnap Bécsben lép jégre, míg a Schiller-Vasas szombaton az UTE-val csap össze.

vasasdeac

fotó: Schiller-Vasas HC facebook

Odaadtuk nekik az esélyt a fordításra

Mestermérleg a Schiller-Vasas HC–DEAC mérkőzés után.

Ladányi Balázs, Vasas: „Ha valaki azt mondja nekem augusztusban, hogy egy top 4-es csapat ellen 5-4-et játszunk, aláírtam volna. Most viszont hiányérzetem van, mert 3-1-es vezetésünk után odaadtuk nekik az esélyt a fordításra. Több lehetett volna a meccsben. Nem vitás, hogy közel kerültünk a liga meghatározó csapataihoz, a jövőben is a pozitívumokból kell építkeznünk.”

David Musial, DEAC: „Az elején 4-5 lövésből három gólt kaptunk, és a meccs kezdett hasonlítani ahhoz, amit nemrég ugyanitt játszottunk. A második harmadban viszont nagyon jól játszottunk, pörögtünk, gólokat szereztünk. Az utolsó harmadban már azt csináltuk, amit kell.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 200 néző. Játékvezetők: Kókai, Kókai, Soltész, Mizsák.

Turbucz Martin szép gólt vágott fonákkal erőből

A Schiller-Vasas HC azonban ezzel együtt is vereséget szenvedett a DEAC-tól. Összefoglaló.