Bajnokok Ligája-elődöntőbe jutott a Salzburg

Az EBEL-csapat kiverte a finn Liigát vezető Kärpätet, a döntőbe jutásért a másik Red Bull, a München ellen játszhat.

Kedden lejátszották a Bajnokok Ligája-negyeddöntők visszavágóit. Két párharc izgalmas végjátékot hozott. A Plzen és a Skelleftea az első meccsen elért döntetlen után a másodikon sem bírt egymással, végül a csehek a tengerentúlról nemrég hazatért Jan Kovár győztes büntetőjével léptek az elődöntőbe. A Red Bull München az otthoni 2-1-es sikere után Malmőben 5-4-re kikapott, hosszabbításra került sor, amiből a németek jöttek ki jobban. A müncheniek ellenfele az a Red Bull Salzburg lesz, amely ausztriai 2-1-es győzelme után 1-1-re hozta a Kärpät elleni idegenbeli meccsét. A legsimábban a Frölunda jutott tovább: az idegenbeli 4-1 után Göteborgban 6-1-re átgázoltak a Kometa Brnón.

A Bajnokok Ligája-elődöntők első mérkőzéseit 2019. január második, a másodikat a harmadik hetében játsszák.

Bajnokok Ligája-negyeddöntők, 2. mérkőzés:

Malmö Redhawks (SWE)?Red Bull München (GER) 5-5 h.
Kärpät Oulu (FIN)?Red Bull Salzburg (AUT) 1-1
Frölunda Indians (SWE)?Kometa Brno (CZE) 6-1
Skoda Plzen (CZE)?Skelleftea AIK (SWE) 2-1 b.

A Bajnokok Ligája 2018/19-es szezonjának negyeddöntős eredményei (december 4.; 11.):

Red Bull München (GER)?Malmö Redhawks (SWE) 2-15-5 h. ? 7-6 h.
Kärpät Oulu (FIN)?Red Bull Salzburg (AUT) 2-31-1 ? 3-4
Kometa Brno (CZE)?Frölunda Indians (SWE) 1-4, 1-6 ? 2-10
Skelleftea AIK (SWE)?Skoda Plzen (CZE) 3-31-2 b. ? 4-5 b.