Patrik Laine ötöt lőtt a Bluesnak

A Winnipeg finn csatára átvette a vezetést a góllövőlistán. Andreas Johnsson és Jake Guenztel is karrierje első mesterhármasát ütötte. A Buffalo vezet.

A Washington a mérkőzés derekén még kétgólos hátrányban volt New Yorkban, de a találkozó második felét 5-1-re nyerte a három gólpasszt kiosztó John Carlson vezetésével. A Capitals egymás után ötödik győzelmét szerezte, a Rangers zsinórban hét hazai siker után botlott a Gardenben.

John Moore késői góljával nyert a Boston Montrealban. A Bruins leadta kétgólos fórját, de Moore három perccel a befejezés előtt emberelőnyben eldöntötte az az Original Six-rangadót. A Canadiens egymás után a negyedik meccsét vesztette el.

A Toronto egy harmad alatt elintézte a Flyerst. A Leafs négyet ütött az első játékrészben, amiből hármat Andreas Johnsson vállalt bő hét perc leforgása alatt. Garret Sparks 34 védéssel és shutouttal hozta le a meccset.

A Chicago kétszer volt kétgólos hátrányban a Florida otthonában, ennek ellenére ? óriási izgalmak után ? mindkét pontot elvitte. Alex DeBrincat két másodperccel a befejezés előtt egyenlített, a karrierje 100. meccsét játszó Erik Gustafsson a hirtelen halál felénél győztes gólt lőtt. A Hawks nyolc idegenbeli vereség után győzött ismét.

A Buffalo szétlövések után nyerni tudott Detroitban, ezzel nemcsak egymás után a kilencedik sikerét aratta, 34 pontjával átvette a vezetést is a ligában. Linus Ullmark 35 lövést védett,  majd még hatot a rávezetések során. A győztes büntetőt Sam Reinhart ütötte a hetedik körben.

samReinhart

Az Islanders gond nélkül hozta a Carolina elleni meccset. Josh Bailey egyet lőtt, egyet előkészített, Thomas Griess 26 lövést fogott, és csak hat percre volt a hibátlan teljesítménytől. Az Islanders idei tíz mérkőzéséből a kilencediket nyerte meg a csoporton belül.

Egymás után hatodszor nyert a Pittsburgh a Columbus ellen. A sorozat folytatásáról ezúttal a három gólpasszt kiosztó Kris Letang, illetve Jake Guentzel gondoskodott, aki a rájátszás után az alapszakaszban is megszerezte első tripláját. Letang a 703. meccsét játszotta a Pensben, ezzel beállította Brooks Orpik hátvédekre vonatkozó klubrekordját.

Patrik Laine jutalomjátékát hozta a Blues?Jets meccs. A Scottrade Centerben az első és a második harmad egyaránt 2-2-re végződött, de a középső etapot 4-0-ra nyerte a Winnipeg, ekkor Laine hármat lőtt az összesen öt góljából. Az utóbbi 23 évben Laine az ötödik játékos (Lemieux, Fjodorov, Gaborik és Franzen után), aki ötöt lőtt egy mérkőzésen.

Az utolsó három percben nyerte meg a meccset a Colorado a Dallas ellen. A Stars még vezetett az 58. percben, de az Avs 46 másodperc alatt fordított J. T. Compher és Mikko Rantanen góljaival. A Landeskog, MacKinnon, Rantanen sor öt pontot termelt, az utolsó négy mérkőzésen pedig 24-et.

Akárcsak a Toronto, a Vegas is 6-0-ra nyert, és ugyanúgy négyet lőtt az első játékrészben. Max Pacioretty duplázott, Marc-Andre Fleury 33 lövést fogott és egymás után második mérkőzésén nem kapott gólt. Fleury 5 shutouttal vezeti a kapusok ranglistáját.

Nyolc vereség után Los Anegelesben szakította meg negatív sorozatát a Vancouver. 2-2 után 10 perccel a vége előtt Elias Pettersson ütötte a győztes gólt, majd Tyler Motte emberhátrányban biztosította be a sikert. Ilja Kovalcsuk az első 14 mérkőzésén 14 pontot szerzett, az ezután következő nyolc találkozón viszont egyet sem.