Laine-triplával nyert a Winnipeg Helsinkiben

A Jets a Floridát verte az NHL Global Series első mérkőzésén, a Calgary ötöt lőtt egy harmadban, gödörben a Toronto és az Anaheim, a Nashville nyerte az elsők csatáját.

Két mérkőzés erejéig ismét Európába ? most Finnországba ? költözött az NHL. A Hartwall Arenában kitett magáért a hazai jégen játszó Patrik Laine, aki karrierje ötödik mesterhármasával vezette győzelemre a Winnipeget. A második harmad végén 1-1-es állásnál Laine első góljára még válaszolt Jevgenyij Dadonov, de a harmadik harmadban a finn gólgyáros két találatára már senki sem. A Jetsből Dustin Byfuglien és Blake Wheeler nevét is ki kell emelni, mindkét játékos három-három gólpasszal iratkozott fel a táblára. Laine a második játékos, aki Európán kívül mesterhármast tudott ütni. Az eddigi egyetlen tripla Theo Fleury nevéhez fűződik, aki 1998. október 10-én Tokióban a Calgary mezében ütött hármat a San Josénak egy 5-3-ra megnyert mérkőzésen.

A szezont fantasztikusan kezdő Toronto utolsó hat meccséből a negyediket vesztette el, ezúttal hazai jégen, a Dallas ellen. A Starsban Tyler Seguin készítette elő mindkét gólt, Anton Hudobin pedig 31 lövést fogott, és csak három percre volt a shutouttól.

Az Islanders két nap alatt kétszer verte Crosbyékat, az idegenbeli 6-3 után büntetők után nyertek odahaza. Thomas Greiss a szétlövésekkel együtt 32 kísérletet hárított, Josh Bailey győztes büntetőt lőtt.

Óriási meccsen nyert a Montreal a Washington ellen. A Canadiens vezetett 1-0-ra és 3-1-re, de a második harmad végén már a címvédő ment 4-3-ra. Az utolsó három percre azonban feltámadt a Habs, és három góllal megfordította a mérkőzést, amiből kettő 2 másodperc alatt született, ez új NHL-rekord.

Volt izgalom Calgaryban is, ahol a Flames ötöt rámolt be az utolsó harmadban. A Colorado 4-1-re vezetett kétszer húsz perc után, de a kanadaiak a három-három pontot szerző Mark Giordano, Matthew Tkachuk párosnak köszönhetően megfordították a meccset.

matthew tkachuk

A 46 lövést hárító Craig Anderson hozta a meccset az Ottawának, amely a Buffalo elleni győzelemmel zárta le négymeccses nyeretlenségi sorozatát. A Sabresben Jason Pominville gólt szerzett 1000. mérkőzésén. A Calgary eddig egyetlen alkalommal, 1978. december 31-én nyert úgy meccset rendes játékidőben, hogy a harmadik harmadban háromgólos hátrányban volt.

Az utolsó negyedórában a speciális egységeknek köszönhetően fordított a Detroit a New Jersey ellen. 2-1-es Devils-vezetésnél először Michael Rasmussen egyenlített előnyből, majd Justin Abdelkader és Trevor Daley ütött gólt hátrányból. A Detroit egymás után a harmadik meccsét nyerte, és 22 év után ütött ismét két emberhátrányos gólt egy mérkőzésen.

A két konferencia első helyezettje találkozott Tampában, ahol a Lightning fogadta a Predatorst. A meccset a vendég Nashville nyerte a fantasztikus napot kifogó és 42 lövést hárító Pekka Rinne vezetésével. A Nashville edzője, Peter Laviolette 1100. alkalommal állt a kispad mögött.

Utolsó öt meccséből a negyediket bukta el a Vegas, ezúttal St. Louisban. A Blues a második harmadban három gólt szerzett, ezzel hozta az összecsapást. Oskar Sundqvist duplázott, Ryan O’Reilly egymás után a hatodik meccsén szerzett pontot.

Az Edmonton részéről Drake Caggiula és Mikko Koskinen lesimázta a meccset a Chicago ellen. A center kétszer volt eredményes, második alkalommal hátrányból, míg a finn cerberus 40 védéssel ért el shutoutot.

Büntetőkkel nyert a Rangers Anaheimben. A Ducks az utolsó percben még egyenlített, de a szétlövések során Mats Zuccarello és Mika Zibanejad góljaival a Rangers elvitte a pluszpontot. Az Anaheim zsinórban a hetedik meccsét vesztette el, és egy mérkőzésre került a negatív franchise-rekordtól.

Gond nélkül nyert a Flyers Los Angelesben, és ebben a szezonban először győzött két egymást követő mérkőzésen. Oskar Lindblom egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett, a kapuban Brian Elliott nemcsak 25 lövést védett, de Robert Hagg góljánál gólpasszt is szerzett.

Anthony Duclair és Szergej Bobrovszkij volt a Columbus két nyerő embere San Joséban. Az orosz kapus 44 lövést húzott le, a csatár pedig egy gólpassz mellett győztes találatot jegyzett.