A Pittsburgh agyonverte a Flamest Calgaryban

Kilencet ütöttek Crosbyék, Skinner és Panarin három asszisztot adott, Chiasson góllal válaszolt a bajnoki gyűrűre.

Zdeno Chara duplájával és Jaroslav Halak shutoutjával verte a Bruins a Flyerst, így a Boston az egész ligában egyedüliként továbbra is veretlen hazai pályán. Chara karrierje 196. és 197. gólját lőtte, amivel a 21. helyre lépett a hátvédek rangsorában, megelőzve Mark Howe-t.

A Buffalo háromszor is hátrányban volt a Montreal ellen, mégis nyerni tudott rendes játékidőben. A Buffalo az utolsó hét percben fordított: először Sam Reinhart egalizált, majd Kyle Okposo egy perccel a vége előtt győztes gólt szerzett, annak a Jeff Skinnernek az átadásából, aki összesen három találatot készített elő.

A Nashville majdnem ugyanolyan forgatókönyv alapján nyert. A Predators háromszor volt hátrányban New Jerseyben, de nem a rendes játékidőben, hanem a hosszabbításban hozta a meccset Kyle Turris góljával. A Nashville története során először nyerte meg első öt idegenbeli mérkőzését.

A St. Louis hiába vezetett 20 perc után 2-1-re a Columbus ellen, a következő hét gólból hatot a vendégek ütöttek, és 7-3-ra fordítottak. Anthony Duclair és Boone Jenner egy-egy duplával, Artyemij Panarin három gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

A Pittsburgh felmosta a jeget a Calgaryval. A 9-1-es sikerből Sidney Crosby három ponttal, Patric Hornqvist és Phil Kessel két-két góllal vette ki a részét. A Flames becsületét két perccel a befejezés előtt a Pens egykori játékosa, James Neal mentette meg. A Calgary 18 éve nem kapott hazai pályán ekkora verést, 2000. december 4-én a San Jose nyert 8-0-ra a kanadai városban.

Alex Chiasson volt a meccs embere Edmontonban a Washington ellen. A jobbszélső a mérkőzés előtt átvette a Stanley Kupa-győzelemért járó bajnoki gyűrűt, majd a harmadik harmad közepén 2-1-es hazai vezetésénél óriási gólt lőtt volt klubjának, gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést.

alex chiasson

A Los Angeles simán kikapott Minnesotában, ezzel zsinórban hatodik vereségét gyűjtötte be. A Wildban Devan Dubnyk 23 lövést védett, Jonas Brodin győztes gólt lőtt, Mikael Granlund emberhátrányban köszönt be, és egymás után a hatodik meccsén volt pontszerző.

Fantasztikus védekezéssel verte a Chicago a Rangerst. A Blackhawks összesen 19 lövést engedett a vendégeknek, ebből egyetlen egyet a harmadik harmad során. Patrick Kane a kilencedik gólját lőtte, amivel harmadik a ligában.

A Dallas a második harmadban 2-2 után hármat ütött, ezzel döntött az Anaheim ellen. A meccse embere a három ponttal záró Jason Dickinson lett. Tyler Seguin pályafutása során a 17. meccsét játszotta az Anaheim ellen, de most sem tudott gólt szerezni, így nem mondhatja el magáról, hogy minden csapat ellen eredményes volt legalább egyszer.

Az utolsó negyedórában az emberhátrányos szekció révén nyert az Arizona a Vancouver ellen. 1-1 után Clayton Keller lőtte a győztes gólt még egyenlő létszám mellett, de utána a Coyotes még két gólt szerzett 4 az 5 ellen Brad Richardson és Lawson Crouse révén.