Az 1/1-es Rasmus Dahlin beütötte első gólját

A svéd tinédzser a Buffalo Islanders elleni győztes mérkőzésén talált be.

Hazai pályán 2-0-ra verte a Vegas a Los Angelest. Marc-Andre Fleury 26 védéssel hozta le a meccset, az ökleiről híres Ryan Reaves pedig győztes gólt lőtt a játékidő felénél. 6-2-re verte a Toronto a Detroitot. A rangadó a második harmad derekán dőlt el, 2-1-es Leafs-vezetésnél Tavaresék négy perc alatt három emberelőnyös és egy emberhátrányos gólt ütöttek. Josh Leivo három találatot készített elő.

Kinyílt a gólzsák Columbusban, a Jackets 7-6-ra verte a Penguinst. A fordulatos meccsen először 2-0-ra vezetett a Columbus, majd 5-3-ra a Pittsburgh. A Jackets egyenlített, de a Pens ismét visszavette az előnyt. A Columbus azonban innen is képes volt felállni, és az utolsó tíz percben fordított. Oliver Bjorkstrand győztes gólt lőtt, Artyemij Panarin 2+2-vel, Cam Atkinson 1+3-mal, Zach Werenski négy gólpasszal zárta az estét.

panarin2

Ötödik mérkőzését is megnyerte az előszezonban a Carolina, ezúttal a bajnok Washington otthonában, hosszabbítás után 5-4-re. A mérkőzés legjobbja Teuvo Teravainen volt, aki csapata első gólját ütötte, majd hármat előkészített, közte a győztes találatnál is asszisztált a duplázó Sebastian Ahónak. Oshawában rendezték a Sabres?Islanderst, itt a Buffalo nyert 5-4-re. A találkozó a második harmadban, 1-1 után dőlt el, amikor a Sabres tíz perc alatt ütött négyet. A négy találatból egyet lőtt Rasmus Dahlin, egyet elő is készített, amely a győztes találat is volt egyben.

Jaden Schwartz és Jake Allen vezetésével nyert a St. Louis 3-1-re a Dallas ellen. Schwartz egy góllal és két gólpasszal mindhárom találatból kivette a részét, míg Allen 21 lövést védett, és kevesebb mint két percre volt a shutouttól. A Colorado hirtelen halálban nyert a Minnesota ellen 4-3-ra. A Wild még visszajött 1-3-ról, de Mikko Rantanen emberelőnyben leadott óriási kapáslövése döntött.

NVB 20:25 HUNAUT ÉLŐ