Szilassy: A saját hülyeségünk okozta a vesztünket

Az UTE vezetőedzője elmondta blogunknak a véleményét a meghökkentően nagy ? 0-9-es ? poprádi Visegrád Kupa-pofonról.

“Nem kezdődött rosszul a mérkőzés a korán bekapott gól ellenére sem ? értékelte Szilassy Zoltán a mérkőzést. – Sila jól védett, és ezzel megteremtette a lehetőséget arra, hogy a támadásainkból és a helyzeteinkből, amelyek akkor még voltak, gólt vagy gólokat szerezhessünk. Sajnos előjött a szokásos hibánk, amelyen pedig sokat dolgoztunk: a jónál is jobb helyzetet kerestünk, ahelyett, hogy kapura tettük volna a korongot. Mi nem lőttünk gólt, az ellenfél pedig újabbat talált.

A második harmad közepétől aztán nagyon elrontottuk a meccset. A saját hülyeségünk okozta a vesztünket, elkezdtünk buta hibákat csinálni, amelyekből kiállításokat kaptunk, a poprádiak pedig megbüntettek bennünket. A negyedik és a hatodik gól emberelőnyből született, az ötödik közvetlenül azt követően, hogy a büntetett játékos visszaléphetett a jégre. Megjegyzem, a kiállítások egytől egyig jogosak voltak, a bíráskodás abszolút korrekt volt. Ebben az alig több, mint tízperces szakaszban ötször kaptunk két percet, gyakorlatilag végig 4 az 5 ellen játszottunk.

szilassy_SH_1004-900

A végjáték sem sikerült jól, de hatgólos hátrány után ezen már kevésbé lehet csodálkozni. A Trencín elleni 1-6-os meccs az első találkozónk volt, azt talán vegyük ki a sorból, de a Nitra ellen ugyanez történt, ott rosszul kezdtünk, a hibáinkat könyörtelenül megbüntették, úgy lett 0-6. A Zilina ellen 2-2 után volt esélyünk a győzelemre, de az ellenfélnek teremtettünk lehetőséget a győztes gólra, mi pedig mindent kihagytunk. Most a kezdés jobb volt, de megint elkezdtük bonyolítani a játékot, fegyelmezetlenkedtünk, hibáztunk, és újra megbüntettek bennünket. Ha az első és második pofonból nem tanultunk, remélem, ez a harmadik elég lesz arra, hogy megtanulja a csapat: nem elég az edzéseken jól dolgozni, a meccseken is ugyanazt kell csinálni. Egyszerűen és gyorsan kell játszani, nincs helye a flikkflakkoknak, a cseleknek, a bonyolult megoldásoknak, mert egy jó csapat nem hagy időt erre, lecsap könyörtelenül.”

Az UTE felkészülési mérkőzéseinek sora ezzel véget ért, a csapat hétfőn lép jégre először az Erste Ligában, tévés örökrangadón fogadja a Ferencvárost.