A Bolzano még veretlen a BL-ben

Az EBEL-győztes dél-tiroliak a svéd Skelleftea elleni büntetős siker után háromgólos győzelemnek örülhettek a finn HIFK ellen.

Vasárnap 10 mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája. A játéknap legnagyobb meglepetése, egyben egyetlen EBEL-érdekeltségű mérkőzése a pénteki játéknaphoz hasonlóan a Bolzano nevéhez fűződik. Az olasz klub az első fordulóban a Skellefteát verte hosszabbításban, a másodikban pedig a finn HIFK-kel csapott össze. A meccset a helsinkiek kezdték jobban, az 5. percben Ryan O’Connor révén megszerezték a vezetést. A második harmadban azonban a Bolzano Marco Insam góljának és Michael Blunden duplájának köszönhetően megfordította a meccset, aztán a záró játékrészben Brett Findlay beállította a 4-1-es végeredményt. Az EBEL-csapat jó esélyekkel várhatja a folytatást, még 1-1 meccset játszanak a két észak-európai csapattal, továbbá oda-vissza küzdenek a csoport elvben legkevésbé masszív tagjával, a lengyel Tychyvel, amelyen vasárnap a Skelleftea 8-1-re gázolt át idegenben. A fehérorosz csapatok közül a Junoszty Minszk 4-1-re kikapott a Malmőtől, míg a Nyeman Grodno 4-2-re alulmaradt a svájci Zuggal szemben. A Red Bull München többek között Mads Christensen mesterhármasának köszönhetően 5-1-re verte a TPS-t. A nap egyetlen túlórás meccsén a Djurgarden 3-2-re nyert hosszabbításban a Storhamar csarnokában.

A cseheknél két csapat örülhetett, egy viszont nagyon nem: a Kometa Brno 3-2-re legyűrte vendégként az Eisbären Berlint, a Mountfield Hradec Králové szintén 3-2-re nyert a francia Rouen ellen, ellenben hatalmas pofont kapott az Ocelári Trinec, a Tappara 8-2-re győzött a legutóbb BL-elődöntős otthonában. A tampereiekhez hasonlóan nagy verést osztott ki a Kärpät is, a finnek 9-3-ra átgázoltak a Nürnbergen.

A BL 2018/19-es csoportkörének sorsolása az alábbi linken érhető el.