Csoportesélyesként debütál a Kontikupában a MAC

   

Az Erste Liga-bajnok a második fordulóban kezd, verhető ellenfelekkel szemben, ráadásul elképzelhető, hogy rendezőként teszi ezt.

Elkészült a Kontinentális Kupa sorsolása: a sorozatban első alkalommal szereplő MAC Budapest ellenfelei az előzetes program szerint a szerb bajnok Crvena Zvezda, az alpesi ligás Jesenice és a horvát bajnok Medvescak Zagreb lesznek (utóbbi alighanem a második csapatával indul a sorozatban). Házigazdaként Budapestet jelzi előre az IIHF, bár ebben a csoportban még nincs végleges döntés a helyszínről. Információink szerint a kék-fehérek szívesen rendeznének, a szándék megvan erre, de még nem tudni, hogy a megadott időpontban bizonyosan lesz-e jég a Tüskecsarnokban.

A másik ágon egyébként az ukrán Donbassz Donyeck, a lett Kurbads Riga és a spanyol Txuri Urdin San Sebastian mellett az első kör győztese játszhat.

Ha a MAC továbbjut, a harmadik körben a brit, a francia és az olasz bajnokkal csaphat össze. Ebben a szakaszban kapcsolódik be a lengyel ezüstérmes is, ám ők a kazahsztáni csoportba kerültek.

A harmadik forduló már igencsak nehéz feladatot jelent, de érdemes küzdeni, hiszen az első két helyezett a döntőbe jut, amelyet 2019 januárjának második hétvégéjén rendeznek. A Kontinentális Kupa győztese jogosultságot szerez arra, hogy a Bajnokok Ligája 2019/2020-as szezonjában indulhasson.

Kontinentális Kupa-mérkőzések a 2018/19-es idényben:

1. forduló (szeptember 28–30.):

A csoport (Szófia vagy Isztambul): HC Bat-Yam (Izrael), Irbis-Skate Szófia (Bulgária), Skautafélag Akureyri (Izland), Zeytinburnu Istanbul (Törökország)

2. forduló (október 19–21.)

B csoport (Budapest ?): Crvena Zvezda (Szerbia), HDD Jesenice (Szlovénia), MAC Budapest, Medvescak Zagreb (Horvátország)

C csoport (Riga): Donbassz Donyeck (Ukrajna), Kurbads Riga (Lettország), Txuri Urdin San Sebastian (Spanyolország), és az A csoport győztese

3. forduló (november 16–18.):

D csoport (Koksetau): Arlan Koksetau (Kazahsztán), HK Gomel (Fehéroroszország), KH GKS Katowice (Lengyelország) és a C csoport győztese

E csoport (Belfast, Lyon vagy Renon): Belfast Giants (Nagy-Britannia), Lions de Lyon (Franciaország), SV Renon (Olaszország) és a B csoport győztese

Döntő (2019. január 11–13.): A D és az E csoport első két helyezettjei

Tartalék csapatok: Metalurg Szkopje (Macedónia), Rungsted Seier Capital (Dánia), Csíkszeredai Sportklub, Viking Tallinn (Észtország)

mac bajnok 2017_18

Fotó: Mudra László (MAC Budapest)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., vasárnap
U20 12:05 DHKEAS 5-2VÉGE
U20 12:30 UTEVSV 6-0VÉGE
EWHL 12:45 U25BOZ 1-2VÉGE
U20 13:20 PEFVAS 2-1VÉGE
DEBL 14:15 GGVKMH 0-7VÉGE
U20 14:40 VICAVS 5-6VÉGE
U20 15:00 ETOMAC 1-8VÉGE
EL 16:00 BRAHKB 1-3VÉGE
EXL 16:00 NITMIS 1-2 HVÉGE
EL 17:00 DABDEB 3-6VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 4-5 HVÉGE
EL 17:30 SCCVC2 6-5 BVÉGE
EL 17:30 TITUTE 4-7VÉGE
EXL 18:00 MACNZÁ 0-5VÉGE
január 21., hétfő
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-0VÉGE
január 22., kedd
MK 17:30 MISFTC 0-3VÉGE
U20 18:30 VASDAB 3-1VÉGE
MK 20:00 AVSMAC 6-3VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., szerda
ELA 18:30 TITDAB 
ELA 18:40 HKBVC2 
január 24., csütörtök
U18 15:50 PEFMIS 
ELF 17:30 SCCBRA 
KHL 17:30 LOKSBA 
    • SPORT 2
U20 17:30 MACKMM 
U20 18:30 ETOEAS 
U18 19:00 FTCDAB 
január 25., péntek
U18 14:30 AVSKAC 
EXL 17:00 POPMAC 
ELA 17:30 GYEDAB 
ELA 17:50 VC2TIT 
EBEL 18:00 AVSMZA 
    • DIGI SPORT 1
U18 18:00 ZEGETO 
EXL 18:30 MISZIL 
ELA 18:40 HKBVAS 
január 26., szombat
U18   SPGMIS 
U18 14:30 DHKRBS 
U18 14:50 UTEOKW 
U20 15:20 KMHETO 
U18 17:15 ZNOFTC 
ELF 17:30 SCCDEB 
U20 17:45 DABVAS 
ELF 18:00 FTCUTE 
U20 18:15 VSVUTE 
U18 18:40 MACKAC 
január 27., vasárnap
U20 11:20 KMMETO 
U20 12:05 DHKMAC 
U18 13:30 EHLMIS 
U20 13:30 AVSVIC 
U18 14:20 ACRBS 
EBEL 16:00 G99AVS 
ELA 17:30 GYEVC2 
ELA 17:30 TITHKB 
EXL 17:30 MACMIS 
    • DIGI SPORT 2
U20 17:30 HDJUTE 
Partnerünk