Pavel Dacjuk Sziriusz-díjat kapott

   

A rutinos csatár az olimpiai cím begyűjtésével egy egyszemélyes klubba került, amit a KHL részéről egy új díjjal honoráltak.

A szerdai szezonzáró ünnepségen kiosztották a KHL egyéni és csapatdíjait. Az ünnepségen tarolt a SZKA és az Ak Barsz: a szentpéterváriak és a kazanyiak egyaránt 7-7 díjat vihettek haza. Az eseményen kiosztottak egy vadonatúj elismerést is, ugyanis Pavel Dacjuk az olimpiai győzelmével egy egyszemélyes klubba került. A Triple Gold Clubnak 29 tagja van – a klubba azok kerülnek be, akik rendelkeznek olimpiai címmel, vb-aranyéremmel és Stanley Kupa-sikerrel –, viszont nincs még egy olyan játékos a világon, aki a három diadal mellett begyűjtötte a Gagarin Kupát is. A Sziriusz-díjat a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) elnöke, René Fasel adta át Dacjuknak.

A KHL 2018-as évzáró gálájának díjazottjai:

Viktor Tyihonov Kupa (az alapszakasz győztese): SZKA Szentpétervár

Arany ütő-díj (az alapszakasz MVP-je): Nyikita Guszev (SZKA)

Az alapszakasz pontkirálya: Ilja Kovalcsuk (SZKA; 63 pont)

Az alapszakasz gólkirálya: Nigel Dawes (Barisz, 35 gól)

A legponterősebb hátvéd: Philip Larsen (SZalavat Julajev, 38 pont)

A legjobb támadósor: Joonas Kemppainen, Linus Omark, Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, 42 gól)

A legjobb plusz-mínusz mutatóval bíró játékos: Makszim Salunov (CSZKA; +28)

A Nyugati-főcsoport győztese: CSZKA Moszkva

A Keleti-főcsoport győztese: Ak Barsz Kazany

Vszevolod Bobrov-díj (a legtöbb lőtt gól): SZKA Szentpétervár (270)

A rájátszás MVP-je: Justin Azevedo (Ak Barsz)

A legjobb kapus: Favel Francouz (Traktor)

Alekszej Cserepanov-díj (az év újonca): Vitalij Kravcov (Traktor)

Arany Sisak-díj (az álomcsapat): Pavel Francouz (Traktor), Nyikita Trjamkin (Avtomobiliszt), Bogdan Kiszelevics (CSZKA), Nyikita Guszev (SZKA Szentpétervár), Justin Azevedo (Ak Barsz), Dmitrij Kagarlickij (Szeversztal)

Úriember a jégen: Jegor Martinov (Avangard) és Nyikita Guszev (SZKA)

A legjobb veterán: Pavel Dacjuk (SZKA)

A leggyorsabb gól: Alekszandr Jeleszin (Lokomotiv, 5 másodperc)

A legkésőbbi gól: Mika Niemi (Jokerit, 142 perc 19 másodperc)

Iron Man-díj (a legutóbbi három szezonban lejátszott legtöbb mérkőzés): Jevgenyij Tyimkin (Metallurg, 224 meccs)

Legjobb edző: Zinetula Biljaletgyinov (Ak Barsz)

Andrej Sztarojtov-díj, Arany Síp (legjobb játékvezető): Konsztantyin Olenyin

Mihail Galinovszkij-díj (legjobb vonalbíró): Alekszandr Szadovnyikov

Valentyin Szics-díj (legjobb klubvezető): Nail Maganov (Ak Barsz)

Vlagyimir Piszkunov-díj (legjobb adminisztrátor): Rusztyem Kasapov (Ak Barsz)

Andrej Zimin-díj (legjobb orvos): Ilmira Habibrahmanova (Ak Barsz)

Legjobb ZSHL-játékos: Olga Szoszina (Agigyel Ufa)

Megfizethetetlenek-díj (a legjobb játékos és a legaktívabb szurkoló közös díja): Konsztantyin Barulin és Szvetlana Koljago (Szocsi)

Sziriusz-díj (Triple Gold Club+Gagarin Kupa-győzelem): Pavel Dacjuk

Legjobb újságíró: Igor Jeronko (Szport-Ekszpressz)

dacjuk-sziriusz

Fotó: Twitter

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., vasárnap
U20 12:05 DHKEAS 5-2VÉGE
U20 12:30 UTEVSV 6-0VÉGE
EWHL 12:45 U25BOZ 1-2VÉGE
U20 13:20 PEFVAS 2-1VÉGE
DEBL 14:15 GGVKMH 0-7VÉGE
U20 14:40 VICAVS 5-6VÉGE
U20 15:00 ETOMAC 1-8VÉGE
EL 16:00 BRAHKB 1-3VÉGE
EXL 16:00 NITMIS 1-2 HVÉGE
EL 17:00 DABDEB 3-6VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 4-5 HVÉGE
EL 17:30 SCCVC2 6-5 BVÉGE
EL 17:30 TITUTE 4-7VÉGE
EXL 18:00 MACNZÁ 0-5VÉGE
január 21., hétfő
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-0VÉGE
január 22., kedd
MK 17:30 MISFTC 0-3VÉGE
U20 18:30 VASDAB 3-1VÉGE
MK 20:00 AVSMAC 6-3VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., szerda
ELA 18:30 TITDAB 
ELA 18:40 HKBVC2 
január 24., csütörtök
U18 15:50 PEFMIS 
ELF 17:30 SCCBRA 
KHL 17:30 LOKSBA 
    • SPORT 2
U20 17:30 MACKMM 
U20 18:30 ETOEAS 
U18 19:00 FTCDAB 
január 25., péntek
U18 14:30 AVSKAC 
EXL 17:00 POPMAC 
ELA 17:30 GYEDAB 
ELA 17:50 VC2TIT 
EBEL 18:00 AVSMZA 
    • DIGI SPORT 1
U18 18:00 ZEGETO 
EXL 18:30 MISZIL 
ELA 18:40 HKBVAS 
január 26., szombat
U18   SPGMIS 
U18 14:30 DHKRBS 
U18 14:50 UTEOKW 
U20 15:20 KMHETO 
U18 17:15 ZNOFTC 
ELF 17:30 SCCDEB 
U20 17:45 DABVAS 
ELF 18:00 FTCUTE 
U20 18:15 VSVUTE 
U18 18:40 MACKAC 
január 27., vasárnap
U20 11:20 KMMETO 
U20 12:05 DHKMAC 
U18 13:30 EHLMIS 
U20 13:30 AVSVIC 
U18 14:20 ACRBS 
EBEL 16:00 G99AVS 
ELA 17:30 GYEVC2 
ELA 17:30 TITHKB 
EXL 17:30 MACMIS 
    • DIGI SPORT 2
U20 17:30 HDJUTE 
Partnerünk