Pavel Dacjuk Sziriusz-díjat kapott

   

A rutinos csatár az olimpiai cím begyűjtésével egy egyszemélyes klubba került, amit a KHL részéről egy új díjjal honoráltak.

A szerdai szezonzáró ünnepségen kiosztották a KHL egyéni és csapatdíjait. Az ünnepségen tarolt a SZKA és az Ak Barsz: a szentpéterváriak és a kazanyiak egyaránt 7-7 díjat vihettek haza. Az eseményen kiosztottak egy vadonatúj elismerést is, ugyanis Pavel Dacjuk az olimpiai győzelmével egy egyszemélyes klubba került. A Triple Gold Clubnak 29 tagja van – a klubba azok kerülnek be, akik rendelkeznek olimpiai címmel, vb-aranyéremmel és Stanley Kupa-sikerrel –, viszont nincs még egy olyan játékos a világon, aki a három diadal mellett begyűjtötte a Gagarin Kupát is. A Sziriusz-díjat a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) elnöke, René Fasel adta át Dacjuknak.

A KHL 2018-as évzáró gálájának díjazottjai:

Viktor Tyihonov Kupa (az alapszakasz győztese): SZKA Szentpétervár

Arany ütő-díj (az alapszakasz MVP-je): Nyikita Guszev (SZKA)

Az alapszakasz pontkirálya: Ilja Kovalcsuk (SZKA; 63 pont)

Az alapszakasz gólkirálya: Nigel Dawes (Barisz, 35 gól)

A legponterősebb hátvéd: Philip Larsen (SZalavat Julajev, 38 pont)

A legjobb támadósor: Joonas Kemppainen, Linus Omark, Teemu Hartikainen (Szalavat Julajev, 42 gól)

A legjobb plusz-mínusz mutatóval bíró játékos: Makszim Salunov (CSZKA; +28)

A Nyugati-főcsoport győztese: CSZKA Moszkva

A Keleti-főcsoport győztese: Ak Barsz Kazany

Vszevolod Bobrov-díj (a legtöbb lőtt gól): SZKA Szentpétervár (270)

A rájátszás MVP-je: Justin Azevedo (Ak Barsz)

A legjobb kapus: Favel Francouz (Traktor)

Alekszej Cserepanov-díj (az év újonca): Vitalij Kravcov (Traktor)

Arany Sisak-díj (az álomcsapat): Pavel Francouz (Traktor), Nyikita Trjamkin (Avtomobiliszt), Bogdan Kiszelevics (CSZKA), Nyikita Guszev (SZKA Szentpétervár), Justin Azevedo (Ak Barsz), Dmitrij Kagarlickij (Szeversztal)

Úriember a jégen: Jegor Martinov (Avangard) és Nyikita Guszev (SZKA)

A legjobb veterán: Pavel Dacjuk (SZKA)

A leggyorsabb gól: Alekszandr Jeleszin (Lokomotiv, 5 másodperc)

A legkésőbbi gól: Mika Niemi (Jokerit, 142 perc 19 másodperc)

Iron Man-díj (a legutóbbi három szezonban lejátszott legtöbb mérkőzés): Jevgenyij Tyimkin (Metallurg, 224 meccs)

Legjobb edző: Zinetula Biljaletgyinov (Ak Barsz)

Andrej Sztarojtov-díj, Arany Síp (legjobb játékvezető): Konsztantyin Olenyin

Mihail Galinovszkij-díj (legjobb vonalbíró): Alekszandr Szadovnyikov

Valentyin Szics-díj (legjobb klubvezető): Nail Maganov (Ak Barsz)

Vlagyimir Piszkunov-díj (legjobb adminisztrátor): Rusztyem Kasapov (Ak Barsz)

Andrej Zimin-díj (legjobb orvos): Ilmira Habibrahmanova (Ak Barsz)

Legjobb ZSHL-játékos: Olga Szoszina (Agigyel Ufa)

Megfizethetetlenek-díj (a legjobb játékos és a legaktívabb szurkoló közös díja): Konsztantyin Barulin és Szvetlana Koljago (Szocsi)

Sziriusz-díj (Triple Gold Club+Gagarin Kupa-győzelem): Pavel Dacjuk

Legjobb újságíró: Igor Jeronko (Szport-Ekszpressz)

dacjuk-sziriusz

Fotó: Twitter

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
augusztus 18., szombat
FEL 11:00 DEBS20 1-4VÉGE
FEL 15:00 KL2TIT 1-3VÉGE
FEL 16:00 OLLBRA 7-6 HVÉGE
augusztus 19., vasárnap
FEL 18:30 DABNIT 0-3VÉGE
augusztus 21., kedd
FEL 18:00 NITMAC 9-3VÉGE
augusztus 22., szerda
FEL 17:40 VASDAB 
augusztus 23., csütörtök
U18 16:00 SVKROM 
FEL 17:00 SKLHKB 
FEL 18:00 FTCHUM 
FEL 18:00 MISKOS 
FEL 18:00 NITUTE 
U18 19:15 HUNPOL 
augusztus 24., péntek
U18 12:30 POLSVK 
FEL 17:00 HKBBRT 
FEL 18:00 TOPUTE 
U18 19:15 HUNROM 
augusztus 25., szombat
U18 11:15 POLROM 
U18 14:30 HUNSVK 
FEL 16:00 KREAVS 
FEL 17:40 VASDEB 
FEL 20:00 GLAMAC 
augusztus 26., vasárnap
FEL   AVS
FEL   NOTMAC 
Partnerünk