A Pittsburgh bejelentkezett az újabb címvédésre

Crosby klasszikus triplájával indult a rájátszás, a Pens egy hetessel demoralizálta a Flyerst. Története első meccsét nyerte a playoffban a Winnipeg és a Vegas.

A Pittsburgh felmosta a jeget a Phillyvel a párharc első mérkőzésén. Már a 15. percben hárommal ment, de nem állt le és kiütéses vereséget mért állami riválisára. Matt Murray mindössze 24 védéssel ért el shutoutot, Jake Guentzel négy pontot tett a közösbe, Sidney Crosby pedig 4-0 után klasszikus mesterhármast ütött. Matt Murray 24 lövést védett, ezzel sorozatban harmadik rájátszásbeli meccsén ért el shutoutot. A Pittsburgh kapitányának ez volt karrierje harmadik triplája, ezzel befogta az eddigi listavezető Mario Lemieux-t. A Flyers legutóbb 2001-ben szenvedett ilyen súlyos vereséget a rájátszásban, amikor Buffalóban 8-0-ra kapott ki a párharc hatodik mérkőzésén.

Első szezonjában, rögtön shutouttal nyerte meg története első playoff-mérkőzését a Vegas, amivel csatlakozott a Rangers (1927), Blues (1968), Kings (1968) hármashoz. A Knights hőse Marc-André Fleury volt, aki 30 védéssel karrierje 11. hibátlan produkcióját szállította a rájátszásban. A másik oldalon Jonathan Quickre sem lehetett panasz, 27 lövést fogott, de tehetetlennek bizonyult a negyedik percben Shea Theodore lövésével szemben.

Akárcsak a Vegas, a Winnipeg is története első mérkőzését nyerte a rájátszásban. Apró különbség azonban, hogy a Jets és a jogelőd Trashers már járt az egyenes kieséses szakaszban, de mindkét alkalommal söpréssel esett ki. A Jets most is közel állt a vereséghez, mert hiába játszott az egész mérkőzésen hatalmas fölényben, a Wild 1-0-s hazai vezetés után a harmadik harmad első négy percében megfordította az eredményt. Az előny azonban csak egy percig maradt a vendégeknél, Patrik Laine egalizált, nyolc perccel később pedig Joe Morrow a győztes gólt is megszerezte.