Nincs kieső és feljutó Szlovákiában

A Trencin és a Zvolen döntetlenről folytatja, két nyert meccsre.

Az Extraliga elődöntőjének szerdai napján a Trencin hazai pályán fogadta a Zvolent. A két csapat Zólyomban 1-1-re végzett, tehát a trencséniek elvették a pályaelőnyt. A Dukla remekül kezdte a meccset, már a 3. percben gólt szerzett, ezt a második harmadban újabb kettővel megtoldotta. A Zvolennek nagyon nem ment a góllövés, az 57. percig képtelen volt bevenni a trencséni kaput. A vége 3-1 lett, a Dukla 2-1-es vezetést harcolt ki magának.

Csütörtökön is hasonlóan kezdődött a meccs, a Dukla a 4. percben megszerezte a vezetést, viszont ezúttal a Zvolen csatárai hamarabb lábra kaptak. A 21. és a 29. perc között háromszor is mattolták a hazaiakat, nyolc perc alatt fordítottak és kétgólos vezetésre tettek szert. Marcel Hossa hamar közelebb hozta a Trencint, és az egyenlítés is sikerült a 43. percben, de a meccsen több gól már nem esett. Ahogy nem esett a 10 perces hosszabbításban sem, így jöhettek a büntetőlövések. Ezt a Zvolen lőtte jobban, így 4-3-ra nyert és visszavette a pályaelőnyt. Folytatás szombat este hat órától Zólyomban. Amelyik csapat ezt a meccset megnyeri, meccsladbához kerül.

Az osztályozón eldőlt, hogy nem lesz sem feljutó, sem kieső. A Skalica sorsa már korábban megpecsételődött, és az is szinte biztos volt, hogy a Liptovsky Mikulás bent fog maradni. Ehhez egyetlen pontot kellett volna még gyűjteniük, három lett belőle, hiszen biztos, 5-1-es győzelmet arattak Szakolcán.

A másik meccsnek viszont komoly tétje volt, a Michalovce egy győzelemmel feljöhetett volna a Detva nyakára. A tétet a gyetvaiak bírták jobban, Nagymihályon már a 10 percben vezetést szereztek, a 18. percben ezt megtoldották, a hátralevő időben pedig lehozták a meccset. 2-0-s győzelmük azt jelenti, hogy behozhatatlan előnyre tettek szert a Michalovce előtt, és bent maradtak az Extraligában.