Elmaradt a csíki ünnep

Ünnepelni készült a Sportklub szurkolótábora, de a Brassó nem hagyta.

A brassói 10-1 után szinte mindenki arra számított, hogy a Szereda kedden este be tudja húzni negyedik győzelmét, és visszaszerzi a bajnoki címet a román bajnokságban. Nem így történt. A Corona a katasztrofális hazai vereséget követően gatyába rázta magát, és fegyelmezett játékkal vitte el a győzelmet Csíkszeredából. Hamar fölénybe került a vendégcsapat, és a 8. percben a vezető gólt is megszerezte. A Sportklub csak egy rossz csere miatti emberelőny révén jött vissza a meccsbe. Az előnyt nem sikerült belőni, de Szcsasztlivij egyéni akcióból egyenlíteni tudott a 17. percben. Ekkor a vezetés megszerzése is a levegőben lógott a hazaiak számára. Nem így történt, maradt az 1-1, ahogy maradt a következő játékrész után is. A középső 20 percben ugyanis remekül tartották féken egymást a csapatok, egyszer sem tudtak a két kapus eszén túljárni.

Nem így a harmadik harmadban. Ezt rettenetesen kezdte a Csíkszereda, hiszen gyakorlatilag a középkezdésből gólt kapott. Filip távoli lövését nem fogta Ónodi, a lecsorgó korongot az elalvó kék mezesek között Walls ütötte a hálóba. Nem volt ilyen szerencséje a Sportklubnak, amely Salló lövése után egyenlíthetett volna, de a Tőkén átcsorgó pakkot a brassóiaknak sikerült eltakarítaniuk. Miután ezt a helyzetet megúszták, újra a brassóiakon volt a sor, Tranca a 6. perc végén kétgólosra növelte az előnyt. A közönség türelmét néhány játékvezetői ítélet tette próbára, így az 51. percben rövid ideig a játék is állt, amíg a lelátóról bedobált pénzérméket és egyéb tárgyakat eltakarították. Az 55. percben felcsillant a remény a hazaiak előtt, Brnak hozta közelebb csapatát, de ezen a napon ennyi volt a kék-fehérekben, a Brassó 3-2-vel elvitte a győzelmet, és összesítésben is 2-3-ra szépített.