Alakul a Csíkszereda?Brassó döntő

A két Erste ligás csapat magabiztosan menetel a román bajnokság rájátszásában is.

A Csíkszereda még az Erste Liga elődöntők előtt gyorsan letudta két elődöntőjét a bukaresti Steaua ellen, ahogy akkor azt meg is írtuk, ezeken 9-1-es illetve 7-0-s szeredai győzelem született. Még egy győzelemre van szüksége a Sportklubnak ahhoz, hogy a döntőbe jusson, ezt leghamarabb csütörtökön tudja megszerezni, ekkor játsszák ugyanis Brassóban a párharc harmadik mérkőzését.

A Brassó a Progym ellen elődöntőzik. A gyergyóiak reménykedtek, hogy megszoríthatják Mihály Árpádékat, de ebből egyelőre semmi sem lett. Az első két meccset magabiztosan húzta be a Brassó. Vasárnap végig nagy fölényben játszottak, 51-szer lőttek kapura, csak 19 lövést kaptak. A gólok számában még egy picit jobban tükröződött a brassói fölény, hiszen 5-1 lett a végeredmény. A hétfői mérkőzésen a játék képe kiegyenlítettebb volt, de ennek ellenére ezúttal sem maradt el a biztos brassói győzelem. Az első harmadban 3, a másodikban 2, a harmadikban egy gólt lőttek a Farkasok, a gyergyóiak szépítő gólja 6-0 után esett. Végül 6-1-re nyert a Brassó és ugyancsak 2-0-ra vezet a párharcban. A következő mérkőzésre csütörtökön kerül sor Gyergyószentmiklóson, a Progym többet már nem hibázhat.

BRA-PRO_RB-20180319-2-900

Közben lejátszották az ötödik helyért vívott meccseket is, ezeken a kevéssé motivált Dunarea Galati előbb 9-5-re, majd 10-3-ra verte a Sportul Studentesc-et. Jellemző az első mérkőzésre, hogy a galaciak 6-0-s előnyt szereztek a második harmad közepére, amelyből a Sportul a harmadik harmad első 3 percében szerzett 3 góljának köszönhetően a 44. percre 6-4 lett. Ekkor a Galati újra a gázra lépett, gyorsan lőtt még hármat, majd a végén kapott még egyet. A Sportul 14 lövésből érte el az 5 gólját. A második meccs talán nem volt ennyire komolytalan, de alighanem mindenki örül Galacon, hogy véget ért ez a kínszenvedésekkel teli szezon.

Cimkék: , , , , , , , ,