David Poile a legsikeresebb menedzser

Poile 1320. győzelmét szerezte, amivel megelőzte az eddigi listavezetőt Glen Sathert. Az NHL 23. hetének statisztikái és érdekességei.

Február 26.

Canadiens?Flyers 0-1

A Philly frissen igazolt kapusa Petr Mrazek első három mérkőzést megnyerte új csapatában. Utoljára Ilja Brizsgalov mutatkozott be három sikerrel még 2011 októberében.

A Philly szétlövések után szerezte meg a győzelmet, így mindkét kapusnak járt a shutout. Így Gery McNeil, Jacques Plante és Tony Esposito után Charlie Lindgren lett a Montreal történetének negyedik újonc kapusa, aki 0-0-ra végződ meccsen védett.

Blue Jackets?Capitals 5-1

Deron Quint (2000/01) és Jaroslav Spacek (2002/03) után Seth Jones lett a Columbus történetének harmadik hátvédje, aki három pontot szerzett egy harmad alatt.

Avalanche?Canucks 3-1

Amiota a Quebec Denverbe költözött, azóta Mikko Rantanen a negyedik újonc, aki 20 gólt tudott ütni az első két szezonjában. 1995 óta ez csak a Chris Drury (1998?2000), Paul Stastny (2006?2008), Matt Duchene (2009?2011) triónak sikerült.

Február 27.

Penguins?Devils 2-3

Taylor Hall az utolsó 22 mérkőzésen amin jégre lépett mindig szerzett pontot. A 22-ből az utolsó 15 zsinórban volt, ezzel beállította Patrik Elias (1999/00) és Brian Gionta (2005/06) franchise – csúcsát.

taylor hall

Capitals?Senators 3-2

Erik Karlsson 613. mérkőzésén megszerezte az 500. pontját. A hátvédek között ezzel toronymagasan első, a második helyen Shea Weber áll 863 találkozóval.

23 éve nem volt ilyen termékeny hátvéd az NHL-ben. 1995. október 31-én Brian Leetch a 496. meccsén szerezte a félezredik pontját.

Predators?Jets 6-5

Története során harmadszor nyert úgy meccset a Nashville a rendes játékidőben, hogy tíz perccel a vége előtt még kétgólos hátrányban volt. Először 2003. november 8-án a Detroit ellen (4-3), másodszor 2012. január 31-én a Minnesota ellen (5-4).

Marek Zidlicky (2003/04), Dan Hamhuis (2003/04) és J.P. Dumont (2009/10) után Roman Josi a Nashville történetének negyedik játékosa, aki öt pontot szerzett egy mérkőzésen.

Wild?Blues 8-3

Eric Staal és Jason Zucker révén először fordult elő, hogy két minnesotai játékos egy meccsen öt pontot szerzett.

Bruins?Hurricanes 4-3

Charlie McAvoy lett a Boston történetének legfiatalabb hátvédje, aki alapszakasz és playoff mérkőzés hosszabbításában betalált. A 20 éves McAvoy a 2014-ben 21 éves Dougie Hamilton rekordját döntötte meg.

800. pontját szerezte Rick Nash a Boston csatára.

Stars?Flames 2-0

Ed Belfour (1997/98, 9) és Cesare Maniago (1967/68, 6) után Ben Bishop lett a Minnesota/Dallas franchise történetének harmadik kapusa, aki első szezonjában legalább öt shutoutot szerzett.

Panthers?Maple Leafs 3-2

Alexander Barkov 16 ponttal zárta februárt. A délkeleti klubban az elmúlt nyolc évben csak Jonathan Huberdeau volt ilyen termékeny egy hónapnyi időt figyelembe véve, mégpedig 2015. márciusában.

Február 28.

Avalanche?Flames 5-2

Nathan MacKinnon az idei 55. mérkőzésén megszerezte a 70. pontját. Az utolsó öt évben ettől kevesebb meccsen csak Patrick Kane (49, 2015/16) és Sidney Crosby (51, 2013/14) érte el gyorsabban a 70 pontot, ráadásul mindkét játékos megkapta az MVP – címet és Art Ross – trófeát.

Lightning?Sabres 1-2

Jason Pominville karrierje ötödik gólját lőtte a hosszabbításban a Buffalo mezében. Ezzel holtversenyben a harmadik helyen áll Daniel Briere-rel, a Thomas Vanek (6), Derek Roy (6) páros mögött.

Március 1.

Bruins?Penguins 8-4

A Boston ebben a szezonban másodszor ütött az első húsz percben legalább öt gólt. A Bostonnak utoljára az 1993/94-es szezonban volt két ötgólos első harmada.

Rick Nash 13. alkalommal érte el a 20 gólos határt. Az aktív játékosok között csak Patrick Marleau (15) és Alex Ovecskin (13) dicsekedhet ennyivel.

Oilers?Predators 2-4

A Nashville története során másodszor nyert még két egymást követő meccset úgy, hogy mindkét találkozón kétgólos hátrányban volt. A Predators az Edmonton előtt a Winnipeget verte mínusz kettőről, míg 2014. április 12-én a Chicagót, egy nappal később pedig a Minnesotát.

Kings?Blue Jackets 5-2

Drew Doughty, Derek Forbort és Jake Muzzin után Christian Folin a Los Angeles negyedik hátvédje, aki ebben a szezonban három gólpasszt adott egy mérkőzésen. A Kings a négy hátvéddel listavezető az NHL-ben.

Stars?Lightning 4-5

Anthony Cirelli a negyedik játékos a Tampa történetében, aki legalább két ponttal mutatkozott be az NHL-ben. 1999-ben Karel Betik és Paul Mara, 2013-ban Cory Conacher debütált kettő ponttal a délkeleti klubban.

Március 2.

Flames?Rangers 1-3

Henrik Lundqvist lett az első kapus az NHL történetében, aki két egymást követő meccset úgy nyert meg, hogy legalább 50 lövést védett. Lundqvist a Canucks ellen 51, a Flames ellen 50 lövést fogott.

A Rangers friss szerzeménye Ryan Spooner, az első három mérkőzésén összesen hét pontot termelt. Ezzel beállította Carey Wilson klubcsúcsát, aki 1988 decemberében szintén hét ponttal (2+5) kezdett, miután a Hartfordból New Yorkba került.

lundqvist3

Canucks?Predators 3-4

A Nashville lett az NHL történetének második csapata, amely úgy nyert meg három egymást követő idegenbeli mérkőzést, hogy mindhármon kétgólos hátrányban volt. 1979 januárjában a Rangers St.Louisban, Coloradoban és Atlantaban nyert mínusz kettőről.

David Poile 1320. győzelmét szerezte menedzserként, ezzel megdöntötte Glen Sather rekordját. Poile 594 mérkőzést nyert a Washington és 726 találkozót a Nashville menedzsereként.

Panthers?Sabres 4-1

Aaron Ekblad lett az NHL történetének nyolcadik legfiatalabb hátvédje, aki elérte a félszázgólos határt. A hét hátvédből hat bekerült a Hall of Fame-be, ők a következők: Phil Housley, Ray Bourque, Paul Coffey, Bobby Orr, Scott Stevens és Larry Murphy.

Hurricanes?Devils 3-1

Teuvo Teravainen lett a Hartford/Carolina franchise ötödik játékosa, aki két egymást követő napon győztes gólt tudott ütni. Blaine Stoughton 1982-ben, Dean Evason 1986-ban, Erik Cole 2008-ban, Elias Lindholm pedig 2014-ben hajtotta végre ugyanezt a bravúrt.

Jets?Red Wings 4-3

Patrik Laine karrierje során tízedszer ütött legalább kettőt. Az elmúlt tíz évben csak a Steven Stamkos (14), Matt Duchene (11), Jack Eichel (10), Artemi Panarin (10), Auston Matthews (10) ötösnek volt ennyi vagy több kétgólos meccse az első két évben.

Avalanche?Wild 7-1

Nathan MacKinnon ebben a szezonban másodszor szerzett öt pontot egy meccsen. Amióta a Quebec Coloradoba költözött (1995), ez csak három játékosnak sikerült: Peter Forsbergnek (1995/96, 2002/03), Joe Sakicnak (1995/96) és Paul Stastnynak (2007/08).

Március 3.

Capitals?Maple Leafs 5-2

Alekszander Ovecskin kilencedik alkalommal érte el a 40 gólos határt, korábban ez csak a Wayne Gretzky (12), Marcel Dionne (10), Mario Lemieux (10), Mike Gartner (9), Mike Bossy (9) kvintettnek sikerült.

Ovecskin hetedszer érte el elsőként a 40 gólos határt, ez NHL – rekord.

ovecskin 40

Lightning?Flyers 7-6

Steven Stamkos (2+3) és Victor Hedman (2+2) lett a Tampa történetének első párosa, amely egy meccsen kék – két gólt szerzett és kettő – kettőt készített elő.

Stars?Blues 3-2

Jamie Benn ötödik gólját ütötte alapszakasz meccs hosszabbításában, ezzel a harmadik helyen áll Mike Modano (9) és Loui Eriksson (6) mögött.

Kings?Blackhawks 3-5

Az elmúlt 30 évben mindössze a harmadik meccsét nyerte meg úgy a Chicago a rendes játékidőben, hogy az utolsó tíz percben kétgólos hátrányban volt. 1998. október 24-én a Nashville ellen nyert a Hawks 5-4-re, 2017. március 19-én pedig 6-3-ra a Colorado ellen.

Penguins?Islanders 3-2

Phil Kessel a 400. gólpasszát adta, ezzel az aktív amerikai születésű játékosok listáján a hatodik Patrick Kane (505), Matt Cullen (450), Paul Stastny (418), Jason Pomminville (415) és Ryan Suter (410) mögött.

Kris Letang a 333. gólpasszát adta a Pittsburghben, ezzel a hátvédek között megelőzte az eddigi rekorder Paul Coffeyt.

Március 4.

Golden Knights?Devils 3-2

Taylor Hall egymás után a 25. mérkőzésén szerzett pontot. Az elmúlt negyedszázadban csak Mario Lemieux (28 mérkőzés, 1995/96), Sidney Crosby (25, 2010/11) és Patrick Kane (26, 2015/16) tudott ilyen sorozatot építeni.

Wild?Red Wings 4-1

Eric Staal 16. gólját ütötte ebben a szezonban keleti csapat ellen, ezzel egy találatra került Jason Pominville 2013/14-ben felállított franchise – rekordjától.

Panthers?Flyers 4-1

Aleksandar Barkov, Vincent Trocheck és Jonathan Huberdeau után Jevgenyij Dadonov a negyedik floridai játékos, aki elérte a 20 gólos határt. A Panthers történetében mindössze három szezon volt, amikor legalább négyen is elérték a húszgólos limitet: 1995/96-ban (Johan Garpenlov, Jody Hull, Scott Mellanby, Rob Niedermayer), 2006/07-ben (Nathan Horton, Jussi Jokinen, Jozef Stumpel, Stephen Weiss) és 2015/16-ban (Barkov, Huberdeau, Jaromir Jagr, Reilly Smith, Trocheck).

Hurricanes?Jets 2-3

Patrik Laine 71. gólját ütötte 20. születésnapja előtt, ezzel a tinédzserek listáján megelőzte Steve Yzermant (69) és feljött a hatodik helyre. Az első öt sorrendje: Jimmy Carson (92), Dale Hawerchuk (85), Wayne Gretzky (76), Brian Bellows (76) és Sidney Crosby (75).

Connor Hellebuyck 34. győzelmét szerezte a szezonban, ezzel beállította Kari Lehtonen franchise – rekordját.