Minden idők legjobb újonca a Vegas

A Knights már 84 pontnál jár, elsőéves csapat sohasem gyűjtött ennyit. Quenneville győzelemmel jubilált.

Kiütéses vereséget mért a Vegas a Calgaryra, pedig a mérkőzés feléig semmi sem utalt arra, hogy a Flames egy hetest kap. A Knights háromszor szerzett vezetést a találkozó derekáig, a Calgary azonban háromszor is egyenlíteni tudott. A Knights végül is 3-3 után rázta le ellenfelét, a második harmadban megszerezte a negyedik gólját, amihez a befejező húsz percben még hármat hozzátett. A Vegas a sikerrel nemcsak a pontokat tekintve ért el NHL-rekordot, hanem a hazai győzelmeket tekintve is. A Knights 23. alkalommal nyert első évében, ezzel megdöntötte annak az 1979/80-as Hartford Whalersnek a csúcsát, amelyben Gordie Howe terelgette a pakkot.

vegas 23

Joel Quenneville győzelemmel ünnepelte 1600. mérkőzését, csapata, a Chicago ugyanis a szétlövések hetedik körében legyőzte az Ottawát. A szeles városban az első és a második harmadban is megszerezte a vezetést a Hawks, de a Senators mindkét esetben egyenlített még a játékrész vége előtt. A rávezetések hetedik körében azonban a Senators már nem tudott felelni Nick Schmaltz góljára, Mark Stone elhibázta a kísérletét.

Zsinórban második mérkőzésén nem kapott gólt az Anaheim. Hétfőn még a John Gibson, Ryan Miller páros együtt nullázta le a Vegast, most viszont Miller már egyedül szerzett shutoutot a Dallas ellen. A veterán kapus minden tudására szükség volt a Stars ellen, a vendégek ugyanis elképesztő fölényben játszottak, 41:17-re nyerték a kapura lövéseket. Miller karrierje 42. hibátlan mérkőzését játszotta, ezzel az amerikai születésű kapusok listáján a második helyen áll.