Eredményes hétvégét zárt az U14-es válogatott

A kölyökcsapat 2 győzelemmel és 1 vereséggel tért haza Spittalból.

“Egy festői karintiai kisvárosban, Spittal an der Drauban vett részt egy 4 csapatos tornán a magyar U14-es válogatott ? áll Kiss Zoltán, az egyik válogatott játékos szülőjének összefoglalójában. ? Pénteken az első meccset az osztrákok keleti tartományi válogatottja ellen játszották a srácok. Az első harmadban még a lábakban volt a majd’ 10 órás utazás, aztán a második harmadban kezdték megismerni egymást a fiúk, ami gólokban is megmutatkozott, a harmadik harmadban pedig már végig uraltuk a meccset.

Magyarország U14?Kelet-Ausztria U14 4-1 (0-0, 3-1, 1-0)
A magyar gólszerzők: Gyúró Dávid (Kiss Mátyás), Horváth Bence, Nemcsics István (Koczkás Márk), Erdélyi Barnabás (Lambert Levente)

Mayer Péter, szövetségi edző: ”Az első harmadban még kicsit meg voltunk ijedve, sokaknak ez volt az első nemzetközi meccse. Aztán a második játékrészben már hatékonyabbak voltunk, gyorsabbá vált a gondolkodásunk. A harmadik húsz percet pedig végig domináltuk kisebb hibákkal. Összességében gyorsabbak voltunk csapat szinten a meccs második felétől, amikor már nem bonyolítottuk túl a játékot. A kapusunk, Straubinger remekül védett, de a mezőnyjátékosokat is dicséret illeti.”

A szombati mérkőzés már más forgatókönyv szerint zajlott. A dél-osztrák tartományi csapat gerincét klagenfurti játékosok alkották, kiegészülve grazi és villachi gyerekekkel. Erőteljesebb, gyorsabb játékot játszottak a keletiekhez képest, így aztán a mérkőzés első felében komoly nyomást gyakoroltak ránk. Szerencsére egy emberelőnyös helyzetet ki tudtunk használni, így mi szereztünk vezetést. De cseppet sem volt meglepő, hogy még az első harmad derekán ki tudtak egyenlíteni. A második húsz perc gyors osztrák góllal indult, gyakran csak szabálytalanságok árán tudtuk tartani őket. Szerencsére átvészeltük azt a periódust, és egy újabb emberelőnyös góllal most mi tudtuk kiegyenlíteni az eredményt. A harmadik harmadban enyhült a nyomás, de túlzás lenne azt állítani, hogy mi irányítottunk. De hősies és néha szerencsés játékkal döntetlenre hoztuk a meccset. Jöhetett a 3-3 büntető. A sógorok rontottak, mi belőttük. Az osztrákok megint rontottak, mi pedig megint belőttük és máris egymás nyakában ugrált a piros mezes társaság!

Magyarország?Dél-Ausztria 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0)
A magyar gólszerzők: Horváth Bence 2 (Nemcsics István); a büntetőket Horváth Bence és Nemcsics István lőtte, az ellenfelek pedig Csibi Dávid eszén nem tudtak túljárni

Mayer Péter: ”A két csapat felváltva dominált, ők fizikálisan nagyobbak voltak és több karakteres játékos játszott náluk. De csapatszinten kiegyenlítettebben tudtunk dolgozni, így a végén a döntetlen az igazságos volt. A büntetőket pedig jól lőttük, a kapusunk pedig szenzációs volt, akárcsak a meccs egészén.”

A szombati nap későn ért véget, a vasárnapi pedig nagyon korán kezdődött, már reggel 9-kor jégre léptek a fiúk. Így alig fél nap pihenő után ismét játszottunk, ezúttal az olaszok ellen. Ennek ellenére, már az első támadásból gólt szerzett Horváth Bence, így hamar vezetéshez jutottunk. Az ez követő 15 percben azonban a dél-tiroliak megszállták a harmadunkat: gyorsak, erőszakosak voltak, sokat ütköztek és ezzel zavart okoztak a sorainkban. Ekkor még jól álltuk a sarat, mindig volt egy kéz, egy láb, egy ütő, egy test, ami útját állta a korongnak és ha ezeken túljutottak, akkor még ott volt a kapuban Zöld-Bátkay Bálint. A nagy rohamba aztán egy-két szabálytalanságot is összehoztak az olaszok, így a harmad végén előnybe kerültünk, amit egy kipattanó után Lengyel Ákos kihasznált. Így a játék képe alapján némileg meglepő módon, de biztos vezetéssel zártuk a nyitó harmadot. A pihenő után viszont összehoztuk a hétvége magasan legrosszabb harmadát: negyed óra alatt 5 gólt lőttek a tiroliak. Ekkor már lemaradtunk, már nem értünk oda, ők pedig pontosabbak voltak, jobban céloztak, jobban kihasználták az előnyeiket. Ez az 5 gól és a játék képe nem sok jót ígért az utolsó harmadra sem. De a fiúk összeszedték magukat, kiegyenlítettebb lett a játék és Nádasy Márton távolról betalált, így ismét felcsillant a remény egy szorosabb eredményre. De az olaszok nem így gondolták, gyorsan lőttek kettőt, beállítva a 7-3-as végeredményt.

Magyarország?Dél-Tirol 3-7 (2-0, 0-5, 1-2)
A magyar gólszerzők: Horváth Bence, Lengyel Ákos, Nádasy Márton

Mayer Péter: “Vasárnap találkoztunk a legerősebb ellenfelünkkel, nagyon karakteres arculatuk volt és magas fordulaton játszottak. Nekünk ez úgy tűnik, hogy csapatszinten egy kicsit meglepetést okozott. A fizikális részben, ami a párharcokat illeti, a kapu előtti határozottságban, az ütközésekben ez a csapat jobb volt és gyakorlatilag végig dominálták a meccset. Azt gondolom, hogy a játék a harmadik harmadig fokozatosan javult, akkor már voltak arra utaló jelek, hogy fel tudjuk velük munkaszinten venni a versenyt.”

A hétvégéről pedig azt mondta el a szövetségi edzőnk, hogy értékes hétvégén vagyunk túl, volt szoros meccs, küzdelem, sokat lehetett melózni. Minden srác, aki itt volt, nagyon szépen tette a dolgát, biztos, hogy sokat tudtunk tanulni ezekből a mérkőzésekből.”