Trocheck-tripla 19 perc alatt

A Florida 12 gólos mérkőzésen nyert Edmontonban. A Coyotes fölényes győzelemmel ünnepelte a 3000. mérkőzését, rangadót nyert a Toronto.

Végletekig kiélezett és izgalmas meccsen győzött a Florida Edmontonban. Az első harmad hajrájában volt egy gyors gólváltás, amit a csapatok a második harmad közepéig még kétszer megismételtek. A csapatok 3-3-mal kezdték a befejező játékrészt és ekkor jött el Vincent Trocheck ideje, aki a harmad elején két emberelőnyös gólt szerzett bő öt perc alatt. Az Oilers azonban kevesebb mint egy perc alatt megfelezte a hátrányt Anton Szlepisev góljával, amivel ismét nyílttá tette a mérkőzést. Az egyenlítő gól azonban nem akart megszületni, sőt Jevgenyij Dadonov második góljával ismét kettővel ment a Florida. Erre McDavid válaszolt azonnal, így öt perccel a vége előtt kezdődhetett minden elölről. A fennmaradó időben az Oilers mindent megtett az egyik pont megmentéséért, de Trocheck harmadik gólja, amit üres kapura szerzett, eldöntötte a találkozót.

Csoportrangadót nyert a Toronto a Tampa Bay ellen. A Leafs a mérkőzés derekáig hibátlanul játszott és az egyaránt 3-3 pontot szerző William Nylander, Auston Matthews párosnak köszönhetően 3-0-ra ellépett. A Bolts még a második szünet előtt szépített, de a Leafsnek még így sem kellett volna aggódnia az utolsó harmad előtt. A hazaiak azonban fejben az öltözőben maradtak, amit a  Tampa azonnal kihasznált, 20 másodperc alatt kettőt ütött és a harmadik harmad legelején egyenlített. A hazai szurkolók szerencséjére a Toronto pillanatok alatt rendezte sorait és szűk négy perccel később James van Riemsdyk góljával megszerezte a győzelmet. A Leafs egymás után az ötödik hazai meccsét nyerte, az utolsó kilencből a nyolcadikat.

Az Arizona kiütéses vereséget mért a Chicagóra, megszakítva 9 mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát a Hawks ellen. A Coyotes villámrajtot vett, Max Domi révén a második percben vezetést szerzett, amit Clayton Keller duplázott meg kisvártatva. A Hawks a második harmad elején szépített, de ezután már csak az Arizona volt a jégen és újabb négy góllal demoralizálta a Chicagót, amely egymás után a hatodik vereségét szenvedte el. A találkozót a két csapat hatékonysága döntötte el, az Arizona 22 lövésből szerzett 6 gólt, míg a Chicago 37-ből 1-et, köszönhetően a parádésan védő Antti Raantának. A Winnipeg/Arizona-franchise a 3000 találkozójából 1224-et nyert meg és 1510-szer szenvedett vereséget.