Mike Smith sérülése a Calgary rájátszásába kerülhet

A Flames kapusa idén nagy formát futott, az Islanders ellen az utolsó másodpercben kellett letámogatni a jégről.

A 35 éves kapus nyáron igazolt át Arizonából a Calgary Flameshez, és vitathatatlanul csapata legjobbja volt, 22-16-6-os mérlege mellett 92,1%-kal védett, ami a liga legjobbjai közé emelte idén. Az Islanders otthonában is hozta a stabil átlagot, 25 lövésből 23-at védett, ami elég is volt a győzelemhez. 1,1 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt még bemutatott egy védést, de könnyen lehet, hogy ez volt szezonbéli utolsó mozdulata, ugyanis láthatóan meghúzódott, komoly fájdalmak közepette kellett lesegíteni a jégről.

Ez érzékeny veszteség a Flames számára, annál is inkább, mert jelenleg ugyan a Pacific-csoport harmadik helyén áll (66 ponttal), de a Los Angeles Kings egy meccsel kevesebbet játszva is a nyakán lóg (65 pont), ha pedig kiesik az első háromból, akkor a gyilkos Central-divízió csapataival is meg kell mérkőznie a nyugati konferencia wild card helyeinek egyikéért. Jelenleg az első helyet a Dallas tartja (70 pont), második a Minnesota (66 pont, eggyel kevesebb meccsből). A gond annál is nagyobb, mivel Smith már nem fiatal, viszont jelentős múltja van a lágyéksérülésekkel, az elmúlt hat évben 75 mérkőzést kellett kihagynia ilyen okok miatt, legutóbb tavaly márciusban sérült meg, akkor 40 meccses szünetre kényszerült. Mostani állapotáról egyelőre nem tudni bővebbet, így arról sem, hogy mennyi időt vesz igénybe a felépülése.

smith
Fotó:

Rájár a rúd a kapusokra egyébként, a Rangers második számú kapusa, Ondrej Pavelec 2-3 hetet hagy ki térdproblémák miatt, ami Lundqvist idei formáját tekintve szintén nem kis probléma. A Devilsből pedig Cory Schneider sérült meg lágyéktájon január 23-án, a legfrissebb hírek szerint az ő rehabilitációja még legalább egy hetet vesz igénybe.