100 éve nem látott ilyet az NHL

Mathew Barzal, az Islanders újonca ebben a szezonban harmadszor szerzett öt pontot és ezzel beállította Joe Malone 1917/18-ban született rekordját. A Capitals oda-vissza verte a Columbust.

Őrült meccsen győzött az Islanders a Red Wings ellen hosszabbítás után. A Detroit az első harmad után 3-0-ra, tíz perccel a befejezés előtt 5-2-re vezetett és zsebében érezhette a két pontot. Hat és fél perccel a befejezés előtt azonban Tyler Bertuzzi 5 perces nagybüntetést kapott, a New York pedig kegyetlenül megbüntette a Detroitot, szűk négy perc alatt megfordította a meccset négy emberfóros góllal. A 6-5-ös eredmény viszont nem tartott ki a dudaszóig, Mike Green megmentette az egyik pontot a vendégeknek. A találkozót végül Brock Nelson gólja döntötte el, annak a Mathew Barzalnak az átadásából, aki öt gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

Mathew-Barzal

A Rangers hazai pályán nyert a Calgary ellen, ezzel megszakította négymeccses nyeretlenségi sorozatát. Két harmad után még a vendégek vezettek egy góllal, de a Rangers kereken hat perc alatt fordított Nash és Zibanejad találataival. A Rangers győzelmébe egy kis üröm is vegyült, a hat alapembere nélkül felálló New York-iak ezúttal Ondrej Pavelecet vesztették el.

Két nap alatt kétszer verte a Washington a Columbust. Az ohiói 3-2-es siker után az amerikai fővárosban 4-2-re nyertek Ovecskinék. A Capitals 2-2 után, a második harmad elején rázta le ellenfelét, amikor másfél perc alatt kettőt ütött. A győztes gólt szerző Jay Beagle pályafutása 50. gólját ütötte.

Jonathan Quick és Derek Forbort nyerte meg a meccset a Los Angelesnek Floridában. A Panthers szerezte meg a vezetést az első harmad közepén, de ezután Quick lehúzta a rolót és 32 lövést védett, összességében pedig 35-öt. Eközben Derek Forbort sem tétlenkedett, három előkészítéssel mindhárom vendéggólból kivette a részét.

A Carolina a két pontot szerző Brett Pesce vezetésével az első harmadot 3-0-ra nyerte, ezzel lényegében el is döntötte a Vancouver elleni összecsapást. A folytatásban még egy-egy gól esett mindkét oldalon, így kijelenthető, hogy a Canes magabiztosan gyűrte le kanadai ellenfelét.

Gond nélkül nyert a St. Louis Winnipegben. A második harmad elején a Blues hat perc alatt berámolt hármat, nagy lépést téve a győzelem felé. A Jets ekkor még összekapta magát és felzárkózott egy gólra, de alig egy perccel később Taraszenko második találata szertefoszlatta a Winnipeg pontszerzési reményeit. A Blues az utolsó kilenc Jets elleni meccséből mindössze a másodikat nyerte meg.

A játéknap egyetlen szétlövését a Dallas nyerte a Pittsburgh ellen. A kétszeres bajnok jól kezdett és az első harmad közepén szűk két perc alatt ütött kettőt. A Stars a kezdeti sokkból lassan tért magához, de a harmadik harmad elejére átvette a vezetést a három gólpasszt kiosztó Jamie Benn-nek köszönhetően. Az előnyt azonban nem tudta megtartani, Justin Schultz egy perccel a vége előtt pontot mentette a Pensnek. A rávezetések során három párban csak egy gól született, ezt Tyler Seguin ütötte a második körben.

A sérülés után visszatérő és 30 lövést hárító John Gibson vezérletével nyert az Anaheim az Edmonton ellen. A kapus mellett Hamphus Lindholm emelkedett ki, aki ez első gólt jegyezte, a győztes találatnál pedig előkészítő volt. A Ducks a győzelemmel már 64 pontos és ezzel holtversenyben a harmadik helyen áll a Pacific-csoportban a San Jose, Calgary párossal.