Az UTE játékának javulnia kell

Az UTE már lemondhat arról, hogy ellenfelet tud választani magának, a MAC viszont a minél jobb helyezésért küzd a középszakaszban.

Borzalmasan kezdte az UTE a felsőházi középszakaszt. Az alapszakaszban az első három helyezett ellen a második legjobb mérleget produkáló társaság a középszakaszban számolatlanul kapta eddig a gólokat, aminek nem is lehetett más a vége, mint vereségek sorozata. Ebben a pillanatban háromnál tartanak, és bár a kapott gólok száma csökkenő tendenciát mutat – 8, 7, 6 –, csökken közben a lőtt góloké is – 5, 3, 2 –, csak ez utóbbi műfajban a csökkenés kicsit nagyobb ütemű. A védekezést kell elsősorban rendbe tennie a csapatnak, hiszen a mezőny elejével szemben nem lehet meccset nyerni átlagosan 7 kapott góllal, nincs olyan csatársor, ami képes lenne erre. A műtéte után lábadozó Ágoston Olivér hiányában Ales Silára is óriási teher hárul, és úgy tűnik, ráférne egy kis pihenő a szlovén kapusra is.

Az UTE matematikailag már elbukta a középszakasz első helyét, a Jegesmedvéket nem fogja tudni befogni. A második helyre is csak óriási csodával érhetne oda, ehhez a későbbi MAC-Dunaújváros meccsen a DAB-nak kellene hosszabbításban nyernie, ezen kívül mindkét csapat mindkét meccsét el kell bukja, és az Újpestnek nagy különbségű győzelmeket kellene aratnia felettük. Maradhat célként a harmadik hely, a 7 pont előnyben levő Acélbikák befogása, de ez is a csoda kategóriába tartozna. A középszakaszból hátralevő három mérkőzést így aztán leginkább a sorok rendezésére, és a játék élesítésére érdemes felhasználnia Szilassy Zoltán vezetőedzőnek, hiszen minőségi ellenfelek ellen teheti ezt meg.

A MAC Budapest számára viszont sokkal kézzelfoghatóbb feladatok is vannak. Egyelőre két pont a hátrányuk a Jegesmedvékkel szemben, és egy pont az előnyük a Dunaújváros előtt, és egészen biztosan szeretnék, ha nagy választék állna a rendelkezésükre az ellenfélválasztáskor. Ehhez minden pontra szükségük van. A MAC legnagyobb problémája ebben az idényben a fegyelem. Remek játékosok egész sora található a keretben, de Majoross Gergely többször is utalt arra, hogy olykor hajlamosak eltérni a kért taktikától, és akkor a játék közben összeszedett felesleges kiállítások soráról még nem is beszéltünk.Ennek ellenére úgy tűnik a MAC jobban készen áll ebben a pillanatban a rájátszásra, mint az Újpest. A liláknak muszáj lenne nagyon gyorsan összeszedniük magukat, már a vasárnap esti fővárosi rangadón is komoly javulásra lenne szükségük a játékban.

UTEMAC

UTE–MAC Budapest 2-6

Az újpestiek vereségével eldőlt, a lila-fehérek végeznek a felsőház 4. helyén.

A mérkőzés első harmada a kapusokról szólt: Arany Gergely 13, Ales Sila 9 lövést védett. A gólcsend a 27. percben tört meg, amikor a MAC Jesse Dudás révén gólra váltotta a 2. emberelőnyét. Az UTE másfél perc múlva 5 a 4 ellen játszhatott, a lehetőséggel Erik Caládi révén éltek a lila-fehérek. Nem tartott sokáig a hazai öröm, alig 1 perc múlva Kovács Bronson találatával újra vezettek a vendégek, 2 percben belül pedig Chris Bodó kétgólosra növelte a MAC előnyét. A meccs eldőlni látszott, amikor a 37. percben egy 4 a 4 elleni szituáció során Wesley Cunningham meglőtte a vendégek 4. gólját. Az UTE reményeit Martin Frolík visszahozta a 46. percben, de alig több mint 1 percre rá a vendégek egy újabb légiósa, Jared Brown iratkozott fel a gólszerzők közé. A záró harmad felénél Scott MacAulay beállította a 6-2-es végeredményt, a találat után Ales Sila helyét Sági Máté vette át az újpesti kapuban, aki hibátlanul látta el feladatát.

A MAC 6-2-re győzött, ezzel eldőlt, hogy az UTE nem választhat magának ellenfelet, biztosan a felsőház 4. helyén végez.