Felébredt a Pittsburgh

Bekövetkezett az, amitől 30 csapat tartott a ligában, a kétszeres bajnok újra lehengerlő formában játszik. Megszakadt a San Jose rossz sorozata, simán kikapott a nyugati első Vegas.

Gólzáporos meccsen nyerte a Metropolitan-csoport rangadóját a Pittsburgh a Washington ellen. A Pens végig irányította a mérkőzést, a Caps csak szaladt az eredmény után. A kétszeres bajnok 2-0-ra és 3-1-re is vezetett, de a fővárosiak innen még egyenlíteni tudtak, sőt a harmadik harmad elején a Penguins negyedik góljára is válaszoltak 49 másodperc alatt. A találkozó a befejező játékrész közepén dőlt el, amikor a Pittsburgh öt perc alatt hármat ütött. A mérkőzés legjobbja a két gólt szerző és kettőt előkészítő Jevgenyij Malkin volt. A Pittsburgh gyengébb kezdés után ismét kezd magára találni, január óta 13 meccsből tízet megnyert, az ezt megelőző 40-ből mindössze 19-et. Ebben kulcsszerepe van a Malkin, Crosby, Kessel triónak, akik január elseje óta 66 pontot szorgoskodtak össze. Kessel egész szezonban ellenállhatatlanul játszik, jelenleg Kucserov mögött a második a kanadai táblázaton. Malkin az előző meccsen mesterhármast szerzett, pénteken ezt is felülmúlva négy pontot tett bele a közösbe, januárban ő lett a hónap játékosa az NHL-ben. Crosby szenvedett a legjobban a fenti hármasból, volt egy 12 meccses góltalansági sorozata, ehhez képest ebben a naptári évben, akárcsak Malkin, már 23 pontnál jár. Mindez még szorosabbá teheti a versenyt az amúgy is elképesztően izgalmas divízióban, ahol a Pens jelenleg 53 meccs után a második helyen áll 61 pontjával. Megnyugodni ezzel együtt semmi oka, hiszen mögötte a Devils 1, a Blue Jackets 3, a Flyers 5 pontra van úgy, hogy 2-3 meccsel kevesebből hozták ezt össze.

crosby_malkin_kessel
Fotó: Kirk Irwin / Getty Images Sport / Getty

Darren Helm és Petr Mrazek vezetésével nyert a Detroit Carolinában. A Hurricanes jól kezdett, a kilencedik percben emberelőnyből megszerezte a vezetést, de ezzel minden lehetőségét el is játszotta. Mrazek ezután lehúzta a rolót és végül 36 védéssel zárta a meccset. Elöl eközben Helm vette a hátára a csapatot, az első harmad végén és a második elején kiosztott egy-egy gólpasszt, amivel fordított a Wings, a befejező periódusban pedig Gustav Nyquist gólja után maga is betalált, beállítva a 4-1-es végeredményt.

Négy vereség után Columbusban szakította meg a rossz sorozatát a San Jose. A győzelemben elévülhetetlen érdemeket szerzett Martin Jones, aki 28 lövést védett, illetve a Logan Couture, Kevin Labanc páros, amelynek mindkét tagja emberelőnyben volt eredményes és még egy-egy gólpasszt is kiosztott. A Sharks öröme azonban nem lehet felhőtlen, a harmadik harmadban Couture arcát eltalálta egy felpattanó korong, aki az eset után már vissza sem tért a jégre.

A Minnesota meglepően simán verte saját közönsége előtt a nyugati első, ám edzője szerint a szezonban először hit nélkül játszó Vegast. A Wild az első két harmadban 30:11-re nyerte a kapura lövéseket, aminek köszönhetően már 3-0-ra is vezetett, a második szünetre pedig 4-1-es eredmény mellett mehetett pihenni. Az utolsó harmad nem hozott érdemi változást, egy gyors gólváltás után maradt a háromgólos különbség a végére. A meccs legjobbja a két gólt szerző és egyet előkészítő Eric Staal volt.