33. győzelmét szerezte a Vegas

Ezzel beállította a Florida és az Anaheim újonc-rekordját. A Boston 18 mérkőzés után nem szerzett pontot, Malkin-triplával nyert a Pittsburgh, Hamhuis mérföldkőhöz érkezett.

Az utolsó 2 percben nyerte meg a meccset a Vegas Calgaryban. A Knights szerzett vezetést a kanadai városban, de a Flames a második játékrészben fordított. A nagy csavar azonban még hátra volt, arra egészen a hajráig kellett várni. Kevesebb mint 2 perccel a befejezés előtt Erik Haula és Jonathan Marchessault góljaival 10 másodperc alatt fordított a Vegas, fél perccel később pedig David Perron egy üres kapus góllal a győzelmet is bebiztosította a vendégek részére.

Nem tett jót az All Star-szünet a Bostonnak, a Bruins kiesett a ritmusból, hazai jégen kapott ki az Anaheimtől, így 18 mérkőzés után először nem szerzett pontot. A Ducks az első harmad derekán öt perc alatt ütött kettőt és ezt az előnyét egészen az utolsó percig tartotta, de Ryan Spooner hiába szépített, Adam Henrique üres kapus gólja lezárta a meccset.

A New Jersey győzött Buffalóban és ezzel négy vereség után gyűjtött be ismét a pontokat. A Devils a második és harmadik harmad hatodik percében is betalált, de a Sabres hiába szépített a hajrában, akárcsak Bostonban, itt is egy üres kapus találat döntötte el az összecsapást.

Élete első győzelmét szerezte az NHL-ben a Florida újonc kapusa, Harri Sateri. A tavaly még a KHL-es Vityazban remekelő 28 éves finn hálóőr 32 védéssel járult hozzá az Islanders elleni sikerhez, amivel megszakadt a Panthers három mérkőzést felölelő nyeretlenségi sorozata. Sateri végig parádézott a vasak között, a New York-iak csak a 46. percben tudták megtörni az ellenállását, amikor a Florida már 3-0-ra vezetett.

Jevgenyij Malkin karrierje 12. mesterhármasával nyert a Pittsburgh a San Jose ellen. A Pens szerzett vezetést, de a Sharks a második harmadban két emberfóros góllal fordított. Ekkor lépett elő Malkin, akinek a duplájával a Pittsburgh visszavette a vezetést. Rust második góljával megduplázta az előnyét a kétszeres bajnok a harmadik harmad közepén, az utolsó percben Malkin egy üres kapus góllal tette fel a koronát a teljesítményére.

malkin

Nehezen nyert a Carolina az Ottawa ellen hazai jégen. A Senators egészen a 42. percig tartotta magát, ekkor Sebastian Aho révén egyenlített a Hurricanes. A gól csak még jobban lendületbe hozta a hazaiakat, akik a harmad közepén Victor Rask emberelőnyös góljával a győzelmet is megszerezték.

A játéknap egyetlen szétlövését a Minnesota nyerte a Columbus otthonában. A Jackets már a második percben előnybe került, de a jó kezdés ellenére a Minnesota vette át a kezdeményezést és a harmadik harmad elejére megfordította a mérkőzést. A Columbus öt perccel a vége előtt harcolta ki a ráadást Artyemij Panarin révén. A szétlövések a negyedik körben értek véget amikor Alexander Wennberg hibázott, Zach Parise viszont nem.

Carter Hutton volt a St. Louis nyerőembere a Montreal ellen. A Blues hálóőre 33 lövést fogott, 3-0 után kapta az egyetlen gólt és mindössze 67 másodpercre volt attól, hogy shutouttal zárja a Canadiens elleni mérkőzést. A St. Louis az utolsó öt mérkőzését megnyerte a Montreal ellen.

A hazai szurkolók nagy bánatára Nashville-ben is egy kapus volt a főszereplő, a chicagói Anton Forsberg. A Predators a második harmad elején még bevette a svéd kapuját és egyenlíteni tudott, de ezután Forsberg lehúzta a rolót és egyszemélyes showt tartott. Forsberg összesen 42 lövést fogott, ebből 22-t a kritikus harmadik harmadban. A győztes gólt az elsőt előkészítő Vinnie Hinostroza ütötte, éppen a mérkőzés felénél.

A Central-csoport első helyén álló Winnipeg simán verte hazai pályán a ligaelső Tampa Bayt. A Bolts hiába szerezte meg a vezetést az első harmad utolsó percében, a Jets a második harmadban öt perc alatt fordított a két gólpasszt kiosztó Blake Wheelernek köszönhetően. A 3-1-es végeredményt Bryan Little állította be a harmadik játékrész derekán.

Tizenkét mérkőzésen mindössze egy shutout született, ezt a Los Angeles kapusa, Darcy Kuemper érte el Dallasban. A Kings hálóőre 28 lövést védett és ebben a szezonban másodszor maradt hibátlan. A kaliforniai csapat minden harmadban egy gólt szerzett, a három találtból pedig kétszer Anze Kopitar volt az előkészítő. A Stars szurkolói csak annak örülhettek, hogy Dan Hamhuis az 1000. mérkőzését játszotta.

Fordulatos meccsen nyert a Vancouver hosszabbításban a Colorado ellen. A Canucksé volt az első harmad, kétgólos előnnyel zárta az első húsz percet. A középső játékrészben feltámadt az Avs, aminek az lett az eredménye, hogy a vendégek fordítottak és egygólos előnnyel mehettek pihenni a második szünetre. Az előny azonban nem maradt meg, a Canucks először Daniel Sedin révén egyenlített emberelőnyből, majd a hosszabbítás 67. másodpercében Sven Baertschi révén a pluszpontot is bezsebelte.