Össze kell kapnia magát a Ferencvárosnak

Két napja találkozott egymással a Fehérvári Titánok és a Ferencváros, akkor a Titánok remek emberelőnyös játékuknak köszönhetően fölényesnek mondható győzelmet arattak. Szerdán este máris itt a visszavágó ideje.

Nem lesz könnyű dolga a házigazda Ferencvárosnak, hosszú mélyrepülésben van a csapat, december eleje óta mindössze egyetlen győzelem áll a csapat neve mellett, miközben összejött 13 vereség is. A képességekkel nincs gond, hiszen verte már ez a gárda a MAC-ot, az Újpestet, a Dunaújvárost és a Csíkszeredát is, de valami nagyon elromlott. Elsősorban a védekezéssel van nagy gond, ami különösen azért érdekes, mert négy légiós hátvéd is játszik a zöldeknél. Mégis, a csapat szakmányban kapja a gólokat, December eleje óta már 73-at, ami ezen a 14 mérkőzésen 15-tel több, mint a többi 19-en. A szétesett védekezés következménye, hogy erőtlenebb a támadójáték is. Már nincs senki, aki pont/meccsnél jobb lenne a csapatból, és ennek a környékén is csak hárman vannak. Sevela az utóbbi időszak gyengébb meccsei ellenére még mindig 90% felett van, Pleszkán sem marad el nagyon tőle. A képességek megvannak, ezt a szezon eleje bizonyította, a mentális problémákon viszont úrrá kell lennie Greg Lindqvistnek mihamarabb. Normális körülmények között a Titánok elleni hazai meccsnek a Ferencváros lenne az esélyese, most csak annyit mondunk, verhető ellenfél ellen próbálhatja meg összekapni magát a társaság.

Verhető, de nem könnyű ellenfél a Titánok, amiről szinte minden csapat tudna mesélni a mezőnyben, még a DVTK Jegesmedvék is. Kóger István remekül veszi le a terhet fiatal játékosai válláról, akik a jól játszó légiósok által megtámogatva olykor szárnyalnak is. Ennek számos vitézes pontszerzés vagy akár győzelem lett már az eredménye. Ügyesek, gyorsak, vagányak, és ráadásul időnként kifejezetten jó nézni a játékukat. A rutin természetesen sok fiatalnál hiányzik még, de ezt tudják ellensúlyozni. A gyengélkedő Ferencváros ellen ezúttal is van esélyük tovább gyarapítani pontjaik számát.

FTC-TIT_20170908-DSC_2165

FTC–Fehérvári Titánok 7-5

A ferencvárosiak szinte végig vezettek a Titánok elleni szerdai találkozón, ezzel visszavágtak a hétfői, székesfehérvári vereségért.

A Titánok megerősített kerettel léptek jégre Pesterzsébeten: a hétfői mérkőzéshez képest most játszott Kocsis, Reisz, Szabó Krisztián és Vincze. Szerdán is gyorsan megszületett az FTC és a Titánok összecsapásán az első gól, a 69. másodpercben Németh Attila vezetéshez juttatta a hazaiakat. Az első harmad második fele egy gyors gólváltást és egy emberelőnyös találatot hozott: előbb Rafaj talált be Kornakker kapujába, aztán pedig Mazzag vette be Sevela kapuját. A játékrész végén közel jártak a Titánok ahhoz, hogy kivédekezzék az első emberhátrányukat, ám Hietamaki belőtte a 3. FTC-gólt.

A második húsz perc legelején komoly lehetőség adódott a fehérváriak előtt: Virág fogásért, Hietamaki palánkra lökésért kapott büntetést az első játékrész végén. A kettős emberelőnyt Schoenmakers váltotta gólra. A meccs közepén hiába nőtt Dubek találatával kétgólosra a hazai előny, előbb Szita szépített, aztán Részegh használt ki egy újabb előnyt, így a 33. percben 4-4-et mutatott az eredményjelző. A következő kulcsmomentum újfent egy 5 a 4 elleni lehetőség volt: a 37. percben Hietamaki váltotta gólra Kocsis büntetését. A záró harmad elején Láday egyenlített, viszont fordítania megint nem sikerült a Titánoknak. Erre lehetőségük nyílt egy előnyben, ám nemhogy nem használták ki, emberhátrányos gólt kaptak belőle, Shupe révén megint az FTC-nél volt a vezetés. A végjátékban emberhátrányba kerültek a zöld-fehérek, Kóger István időt kért, hiába: Tendler emberhátrányban beállította a 7-5-ös végeredményt.

A mérkőzés paprikás hangulatban ért véget, a hazaiak hátvédje, Hietamaki, valamint a mérkőzés két kapusa, Sevela és Kornakker is 10 perces fegyelmit kapott.

5. Vienna Capitals II 0 (2)

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 151 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Váczi, Berkesi.
Sevela: 84,8% (Pleszkán)
Kornakker: 75,0% (Gyenes)