Rossz napot zártak tengerentúli légiósaink

Vay 8 gólt kapott, Hetényit lecserélték, 4 meccs óta nyeretlen Sofron csapata.

Bartalis István és a Schwenningen rangadót játszott az őket 3 ponttal követő Bremenhaven otthonában. Az első harmad nem hozott gólt, míg a második játékrészben 1-1 találat esett. A meccs az 52. percben dőlt el, amikor 19 másodperc alatt 2 gólt lőttek a hazaiak, a folytatásban pedig újabb 2 találatot szereztek. A Wild Wings 5-1-es vereséget szenvedett. Bartalis az első sorban kapott helyet, nem szerzett pontot.

Pénteken egyedül Andrew Sarauer volt győztes csapat tagja. A VSV 4-3-ra nyert Dornbirnban, a magyar válogatott csatár együttese győztes góljánál jegyzett asszisztot, emellett pedig 2 kaput eltalált lövést jegyeztek fel a neve mellé.

Másik EBEL-légiósunk, Kevin Wehrs a címvédő Vienna Capitals ellen lépett jégre. Az Innsbruck 3-2-es vereséget szenvedett, az amerikai-magyar hátvéd a mérkőzés 5 góljából 4-szer pályán volt, egyedül csapata második találatánál ült a padon.

Galló Vilmossal felálló Timra a Vita Hastent fogadta. A 18. percben a vendégek megszerezték a vezetést, majd a második harmadban fordított a listavezető. A végjátékban egy üres kapus gólt lőtt a Timra, így 3-1-re győzött. Galló nem szerzett pontot.

Sorozatban 4. vereségét szenvedte el Sofron István együttese. A Wichita az Idahóhoz látogatott, ahol a második harmadban másfél perc alatt 2 gólt kapott. Egy újabb hazai gól után a Thunder 23 másodperccel a vége előtt szépített, amivel beállította a 3-1-es végeredményt. Sofron testre ütését begyűjtött egy kétperces büntetést, valamint jégen volt csapata egyetlen góljánál.

Nagy Gergő régi-új csapata, a Quad City a Cincinnati Cyclones vendége volt. A Mallardsnak nem jutott sok öröm, az 59. percben tudott csak szépíteni, amikor már 6 góllal vezettek a hazaiak. A Quad City 6-1-re kikapott, Nagy neve mellé 3 kaput eltalált lövést jegyeztek fel.

A Rapid City Rush az Utah Grizzileshez utazott. Vay Ádám csapata 9. percre kétgólos hátrányba került, de a második harmad elejére egyenlített. A 25. percben hiába mutatott 2-2-t az eredményjelző, 12 perccel később már 6-2-re vezettek a hazaiak. A folytatásban még született 2 hazai és 1 vendég gól, így a Rush 8-3-as vereséget szenvedett. Vay 36 lövésből 28-at védett. Szintén a Rapid Cityvel kapcsolatos hír, hogy a magyar kapus váltótársát, Christian Freyt felhívta az AHL-es Iowa, így Vay cseréje pénteken egy vésztartalék, Cody Karpinski volt.

SPHL-es kapusunk, Hetényi Zoltán is rossz napot zárt. A Knoxville a Peoria Riverment fogadta és 7-1-es verésbe szaladt bele a liga egyik legjobb csapata ellen. Hetényi 31 percet töltött a jégen, 22 lövésből 19-et védett és a 14. percben kapott egy kisbüntetést a játék késleltetéséért.

Gőz Balázsék a dobogóért küzdő Huntsville-hez látogatott. A hazaiak az első harmad felére két góllal megléptek, vezetésüket pedig megőrizték, végül 5-2-re nyertek. Gőz -2-es plusz/mínusz mutatóval és 1 kaput eltalált lövéssel zárta a meccset.