Kazahsztán?Magyarország 5-3

A magyar U20-as válogatott hiába jött vissza kétgólos hátrányból, a végjátékban vereséget szenvedett a tornán még veretlen kazahoktól.

A magyar válogatott első courcheveli mérkőzése kiegyenlített játékkal indult, aztán az első 2 emberelőny során gólváltás történt. A 6. percben egy kazah gáncsolás nyomán 5 a 4 ellen játszhattunk, a lehetőséget Papp Kristóf váltotta gólra. Két perc múlva szintén előnyből egyenlített Kazahsztán, Szajan Danyijar talált be Garbacz Máté kapujába. A harmad második felében kibekkeltünk egy újabb emberhátrányt, viszont a kazahok lendületben maradtak és az MHL-es Sznyeznije Barszi egyik legponterősebb játékosa, Artur Gatyijatov révén megszerezték a vezetést.

A második játékrész elején sok szabálytalanság történt, sajnos rosszul jöttünk ki belőle. Előbb Sarciá Antonio ült ki a büntetőpadra testre ütésért, majd a visszatérése után 1 perccel fordult a kocka, Jermar Musszabajev akadályozott egy kiugró magyart, aztán 40 másodpercnyi 4 a 4 ellen játék következett Majoross Barnabás büntetése miatt. A kazahok a kiegészülésük után előnybe kerültek, fel is álltak a harmadunkban, a KHL-ben edződő Valerij Orehov pedig bebombázta a korongot Garbacznak. A harmadik bekapott gól után több teret kaptunk az ellenféltől, a játékvezetőktől pedig egy újabb kiállítást, a meccs felénél Szalma Zsolt ült ki a büntetőpadra. A hátrány során nyomtak a kazahok, de kivédekeztük, sőt a kiegészülés előtt nem sokkal Makszim Muhametov gáncsolt, így emberelőnybe fordult át a játékhelyzet. A magyar juniorok nem tudtak érdemben felállni, sőt Garbacznak egy kiugró kazahhal szemben is helyt kellett állnia. A 35. percben újra emberelőnyben próbálkozhattunk, a kazahok rutinosan ölték a játékot. A harmad végét megnyomtuk, Gyenyisz Karatajevnek két nagyobb védést is be kellett mutatnia.

A záró húsz percet mi kezdtük jobban, 3 perc után emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk komoly feladat elé állítani a kazah kapust. A következő percekben is főleg a kazahok harmadában folyt a játék, majd a 47. percben a nyomásunk góllá érett. A nem túl pontos próbálkozások után az egyik jobb lövésnél a kipattanó Molnár Dávid elé került, aki belőtte Magyarország 2. gólját, így 1 találatra csökkent a hátrányunk. A bekapott gól után váltott Kazahsztán, dinamikusabbá, sőt kicsit kapkodóbbá vált játékuk, miközben a magyar válogatott gyors ellentámadásokat vezetett. Az oda-vissza játékból mi jöttük ki jobban, az 52. percben Vértes Nátán találatával egyenlítettünk. Mindkét csapat még a rendes játékidőben döntésre akarta vinni a meccset, tempós végjáték következett, amiben nem volt sok játékmegszakítás. Az 56. percben érdekes körülmények között született meg Kazahsztán 4. gólja: Garbacznál volt a korong, Adil Beketajev odabökött, a pakk pedig bekerült a kapuba. A gól némi tanakodás után, de megadták a játékvezetők. Szűk 3 perccel a vége előtt időt kértünk és lehoztuk Garbaczot. Hiába, Nyikita Nazareno nem sokkal később betalált az üres kapuba, így már 5-3-ra vezettek. Másfél perccel a vége előtt Kreisz Brúnó begyűjtött egy 10 perces fegyelmit sportszerűtlen magatartásért.

Magyarország 5-3-as vereséget szenvedett, junior-válogatottunk csütörtökön nem lép jégre, pénteken 13 órától Németországgal játszik.