Renon?DVTK Jegesmedvék 3-1

Az utóbbi évtizedek legnagyobb magyar nemzetközi kupasikere múlt ezen a hatvan percen. A három rivális közül a legkevésbé jót nem sikerült legyőzni a Kontinentális Kupában.

A helyzet egyszerű volt a Kontinentális Kupa első öt mérkőzését követően. A Nomad Asztana mellett az a csapat jut a négyes döntőbe, amelyik megnyeri a DVTK Jegesmedvék?Renon mérkőzést. A miskolciak számára a lehető legrosszabbul alakultak az eredmények, nagyon ritka, hogy egy csapat csak háromból három győzelemmel juthat tovább a nemzetközi kupákban.

Jó napot kiáltással üdvözölte a dél-tiroli hangulatfelelős a magyar tábort, kedves gesztus volt ez a részéről, megalapozta a baráti hangulatot. A jégen és a lelátón is kiváló hangulat uralkodott az első harmadban a továbbjutásról döntő mérkőzésen. A házigazdák megkapták az esélyt az elején, emberelőnybe kerültek, de felállni is alig bírtak a fürge miskolci csapat szorításában. Perceken belül a sima hátrányból 39 másodperces kettős előny lett. A DVTK kiválóan játszotta meg a lehetőséget, több nagy helyzetet alakított ki, tényleg csak a gól hiányzott. De az nagyon. A sima fórban Vas János lövése után kétséges volt, honnan jött ki a korong, de a videóbírózás azt mutatta meg, hogy nem a kapuból. 13 percig az történt a jégen, amit a Jegesmedvék elterveztek, dominált a magyar csapat, ám sajnos a második komoly védekezési hibát már nem tudta kompenzálni Adorján Attila, a torna egyik legjobb játékosa. A látottak alapján meglepetést jelentett, hogy a hazaiak szereztek vezetést. Traversa a 18. percben lőtt a magyar kapuba. Talán szabálytalanul akadályozták az akció indításakor Magosi Bálintot a visszakorcsolyázásban, de ezt nem láthatták a végig korrekten és következetesen bíráskodó játékvezetők. A maradék három percet sikerült lecsorgatni, mehetett az öltözőbe rendezni a gondolatokat a piros-fehér együttes. Egy megnyert harmadot vesztettünk el, kemény pofon az ilyesmi, helyre kellett tenni a lelkeket is. Jó kiindulópont volt a folytatáshoz, hogy az eredményt tekintve szombaton sem sikerült jobban az első húsz perc.

Sajnos az olaszok a vezetés birtokában megnyugodtak, és okos hokival töltötték a második harmadot. Ekkor már nem sikerült föléjük nőnünk, ugyanannyira lehetett volna 0-2 az eredmény, mint 1-1. Hogy egyik kapuba sem került be a korong, az kizárólag a két fantasztikus kapuson múlt. Adorján és Killeen a lehetetlent is fogta. A DVTK az első tökéletes akciót a 18. percben vezette ebben a játékrészben, de a villámgyors keresztpassz utáni bal felsőre leadott lövést is kapuvasra tudta menteni az olaszok kanadai portása. Óriási hárítás volt, az ilyen akció 100-ból 96-szer góllal végződik. Nem kevésbé Adorjáné, aki két szólót és az ismétléseket is hatodik érzékkel hatástalanította. Nem volt elég jó húsz perc ez, pedig hatalmasat dolgozott a magyar csapat ezúttal is. A szurkolók a szünetben együtt éltették egymást és a jégkorong iránti szenvedélyüket. Jöhetett a torna utolsó húsz percre, álmainktól mindössze egy gólra álltunk ekkor, és egy igen jó csapat ellen nyújtott jó játékot a Miskolc, volt miben bízni továbbra is.

Nem kezdtük rosszul a harmadot, de hátrányba kerültünk. A védekezés sem volt kifogásolni való, de egy gyors korongvisszahordás után a Fehérvárból is ismert Borgatello tálalt zseniálisan a svéd Victor Ahlström elé, aki egy az egyben megverte Adorjánt. A 43. percben 2-0-ra vezetett a Ritten. Sajnos a második hazai góltól megfagyott a levegő. A csapat és a szurkolók környékén is. Ekkor megtört az elmúlt három nap varázsa, és a kispad is nehezen reagált a helyzetre, pedig 17 perc még volt hátra, a csodához pedig még mindig csak két gól kellett volna. Egy kis csöndes oda-vissza hoki következett, de ezt nem volt jó nézni, mert az olaszok szájíze szerint történtek az események. 11 perccel a vége előtt jött tűz a meccsbe újra. Vas Jánost ütközték le a palánk mellett végleges fegyelmit érő módon, Pavuk Attila a megtorlásért kapott két percet. Így két perc 4 a 4 elleni játék után három percig előnyben játszhatott a DVTK. Eredménytelenül. A fórjáték nem volt hatékony ezen a tornán, pedig külalakra rendben mentek a dolgok, csak a hatékonyság hiányzott, de az nagyon. Igazság szerint a torna utolsó tíz percére szétesett fejben a Jegesmedvék csapata. Ebben semmi meglepő nincs, ha csak az nem, hogy az előző 180-at mentálisan kis híján tökéletesen bírta a magyar társaság. Ekkor viszont már sem az előnyös, sem a hátrányos játék nem működött igazán jól, és el is fáradt a csapat, így az építkezésbe is sok hiba csúszott. Hiányzott a frissesség, ami az első két nap sikerét hozta ? és az az egy gól is, amivel eddig mindkét mérkőzést a hosszabbításig bírtuk elvinni. Ezúttal gyengébb volt a helyzetkihasználásunk, pedig annyi helyzetet sikerült kialakítani, mint pénteken és szombaton együttvéve. Emberelőnyből két felesleges kiállítással kettős fórba hoztuk a riválist, aki élt is a lehetőséggel, bevágta a harmadikat. Ezzel minden kérdés eldőlt. Az utolsó percben Sakaris meglőtte a becsületgólt, ez azért valamelyest jót tett a magyar szurkolók lelkének, ezt követően a kapust lehozva támadott a Miskolc, de már csak egy sansz volt az újabb találatra.

3-1-re nyert a Ritten, így a Nomad Asztana mögött másodikként jutott a final fourba, a DVTK Jegesmedvék a bronzérmet vihették haza. Csodálatos győzelmet aratott Mikael Tisell csapata a kazah bajnok és a francia tabellaelső ellen, de az olasz bajnok hálóján fennakadt. Közel volt a már-már történelmi bravúr ? magyar klubcsapat korábban aligha nyert tétre menő nemzetközi tornát ilyen erős mezőnyben ?, de a meccs végére távol. Ezzel együtt nagyon jó volt magyar szurkolónak lenni Dél-Tirol csodálatos magaslati fennsíkján ebben a három napban, csak jó szó illeti Galanisz Nikandroszékat. Amit Erste ligás csapat 2017-ben megtehet, azt a DVTK Jegesmedvék 100%-ig megcselekedték ezen a hosszú ritteni hétvégén.

A továbbjutás minden bizonnyal a harmadik meccs első gólján múlott e gólszegény tornán, ahol végig a biztos védekezőjáték és a kitűnő kapusteljesítmény dominált. Úgy tűnt, ha sikerült volna megszereznünk a vezetést, le tudtuk volna menedzselni ezt a hatvan percet. De a hokiban nincs ha, azaz pontosabban: a hokiban sincs. Örök igazság, hogy a jég nem hazudik, és bizonyára volt oka annak, hogy a Miskolc ezúttal nem jutott a legjobb négy közé ebben a sorozatban. Egyszer majd talán megfejti valaki, hogy mi. Nekünk szurkolóknak a látottak alapján a büszkeség az az egy szó, ami maradt útravalóként Magyarországig.