DVTK Jegesmedvék?Nomad Asztana 2-1

Nagyon hatékony és tudatos játékkal győzte le kazah riválisát a magyar bajnok a Kontinentális Kupa utolsó előtti körének nyitányán.

Gyorsan kiderült, hogy egy erős, jóval Erste Liga-áltag feletti ellenféllel találkozott a DVTK Jegesmedvék. A kazah bajnokról van szó, senki nem várhatott mást. Gyorsak, ügyesek, strukturáltak voltak az első riválisok a Kontinentális Kupa harmadik körében. Szerencsére gyorsan vezetést szereztünk, a kazah bekk saját harmadban passzolt rosszul, Ritó László középről keményen vágta a kapu közepébe a korongot. A 4. percben 1-0-ra vezetett a magyar bajnok az orosz vendégjátékosokkal alaposan feldúsított kazah első helyezett ellen. A folytatásban két hátrányt kaptunk, egy előnyt sem, a négy perc előnyt színvonalas, ügyes hokival töltötte a magyar kapu előtt a Nomad Asztana, de gólt nem ért el. A miskolciak hozták a szezonban már elég sokszor látott nyugodt, összeszedett játékukat. Az egyik hátrányban Miskolczi Márk került jó helyzetbe, de a végére valamelyest elfogyott, fonákját könnyen hárította az ellenfél kapusa, Dmitrij Malgin. A döntetlen állás jobban mutatta volna a mérkőzés képét, de komoly teljesítmény volt, hogy ennek ellenére a magyar csapat vezetett az első pauzában.

A második harmadban mindkét csapat gyengébb teljesítményt nyújtott. A kazahok igyekeztek dominálni, de ez nem igazán sikerült nekik, és a Miskolc gyors játéka helyenként megzavarta őket. Ennek köszönhetően előbb egy több mint egyperces kettős előnyt, majd egy négyperces kiállítást hozott össze a Jegesmedvék támadó alakulata. Sajnos a fórjáték nem volt elég hatékony, elsősorban a gyorsaság hiányzott, így Láda Balázsék nem tudták növelni a vezetés mértékét, maradt az 1-0. A harmad utolsó jelenetében a játékvezetők kompenzálásképpen kiküldték Magosi Bálintot, így kazah emberelőnnyel kezdődhetett a záró húsz perc. Adorján Attila kiváló teljesítményt nyújtott a kapuban az első negyven percben, nem kis részben neki köszönhető, hogy két harmadon át nem tudott gólt lőni a nagyon jó képességű játékosokból álló, izmos csapat benyomását keltő Nomad Asztana. A DVTK Jegesmedvék dicséretes teljesítményt nyújtottak az első két harmadban, de egygólos előnyük birtokában nem volt mély megállapítás, hogy még semmi nem dőlt el a második szünetig. Komoly munka várt mindkét csapatra, az első két harmad alapján úgy tűnt, a DVTK stílusa kevésbé feküdt a kazahoknak, mint fordítva.

A harmadik harmadban a védekezésre helyezte a hangsúlyt a magyar csapat. Ez egyfelől kifizetődő volt, nem kaptunk gólt például a hátrányokból sem, de ekkor már szinte teljesen fel kellett adni a támadások lehetőségét ahhoz, hogy hátul hatékonyabbak legyünk a szemmel láthatóan gyorsabb ellenféllel szemben. Ezt nagyon jól oldotta meg a DVTK, szervezetten védekezett és abból igyekezett támadni. Kapura veszélytelen húsz percet produkált a magyar alakulat, pedig percekkel a vége előtt emberelőnyből is próbálkozhatott, hiába. A 15:4-es kapura lövési arány sokat mutat. Sikerült az utolsó percig elmenedzselni a 4. percben szerzett előnyt, de a 40 másodperccel a vége előtt egy pillanatnyi bizonytalanság, vagyis inkább kivárás a három pontunkba került. A kazahok levitték a kapust, óriási munkával megszerezték a korongot a Jegesmedvék, de ahelyett hogy kilőttük volna a védekező harmadból, gondolkodtunk. A kazahok pedig középre tették a megszerzett pakkot, és Petuhov bevágta Adorján mellett a kapuba. 1-1-re állt a meccs a 60. percben. Fájó volt, hogy így alakult, de a kazah bajnok rászolgált az egy pontra ezen a meccsen. Jöhetett a hosszabbítás.

Ez az öt perc a miénk volt, az emberelőnyben könnyen eldőlhetett volna a mérkőzés a javunkra, de nem dőlt el, így a büntetők következtek, a régi-új szabály szerint 5-5 oldalanként.

A piros-fehér csapat hengerelt, bár Galanisz próbálkozását védte Malgin, őt követően minden magyar belőtte: Pavuk Attila, Magosi Bálint és Miskolczi Márk is értékesítette a maga kísérletét, miközben Adorján Attila, a mérkőzés legjobb játékosa hibátlan teljesítményt nyújtott a rávezetések alatt is. A DVTK Jegesmedvék óriási teljesítményt nyújtott a Kontinentális Kupa ritteni körének első meccsén, 2-1-re legyőzte a nagyon jó szinten hokizó kazah bajnokot, és ezzel két pontot szerzett. A dicséretre méltó produkció után járt az ünneplés a Dél-Tirolba kilátogató nagyjából 100 magyar szurkolótól.

Szombaton nagyon izgalmas folytatásra van kilátás a francia Grenoble ellen.