Dánia visszavágott Dél-Koreának

A 2018-as világbajnokság házigazdája törlesztett a februári, gojangi vereségért.

Csütörtökön egyetlen mérkőzést rendeztek a Karjala Kupa keretein belül, a házigazda Finnország Oroszországot fogadta. A finnek már a 2. percben megszerezték a vezetést Joonas Kemppainen góljával, aztán a második harmad elején a 18 éves Miro Heiskanen növelte a finnek előnyét. Az oroszok még a játékrész végéig egyenlítettek Kirill Kaprizov és Szergej Plotnyikov találataival. A záró húsz perc egyetlen gólt hozott, az 51. percben az Ak Barsz hátvédje, Atte Ohtamaa döntött, Finnország 3-2-re nyert.

2017. november 12., vasárnap, 16:30: Finnország?Kanada

Már csütörtökön megkezdődött a budapesti EIHC-torna melletti másik két esemény. Innsbruckban Dánia motivált lehetett Dél-Korea ellen, ugyanis 2017 februárjában Gojangban 4-2-re nyert az ázsiai együttes. A koreaiak kapujában most nem volt ott Matt Dalton, ezt pedig ki is használták a skandinávok. Az első harmad 1-1 gólja után a második játékrész 3-2-re nyerték a dánok, majd a záró húsz percet 3-1-re behúzták, így 7-4-re győztek. Mindegyik európai találatot más-más játékos szerezte, sőt egyedül Julian Jakobsen szerzett 1-nél több pontot, így igencsak kiemelkedett 4 gólpasszával. A koreaiaknál Michael Testwuide 2, Brock Radunske és Cso Min Ho pedig 1-1 gólt lőtt.

Az esti mérkőzésen hosszabbítás döntött. Ausztria és Norvégia is egyszer-egyszer vezetett a rendes játékidőben, az utolsó 5 percben emberelőnyös gólváltás zajlott le. A túlórából a vendégek jöttek ki jobban: miután Konstantin Komarek ötperces büntetése áthúzódott a hosszabbításba, Mathis Olimb belőtte a 3-2-es győzelmüket jelentő gólt.

Franciaországban is egy gólgazdag és egy hosszabbításos csatát vívtak a válogatottak. A délutáni találkozón nem kímélték a kapusokat a kelet-európai rangadón: az első harmadban Lettország, a második húsz percben Fehéroroszország lőtt 2-2 gólt, aztán a záró játékrészre 8 találat is jutott, a lettek végül 7-5-re győztek, mégpedig úgy, hogy a győztes gólt az 59. percben szerezték.

A francia?szlovén mérkőzés hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint az osztrák?norvég meccs: mindkét csapat vezetett a 60 perc során, ami ugyanúgy 2-2-vel zárult, mint Innsbruckban. A ráadás itt gyorsabban véget ért, Rok Ticar a 44. másodpercben belőtte a Szlovénia 3-2-es sikerét jelentő találatát.

Pénteken folyatódik a Karjala Kupa és a jelenleg futó két EIHC-torna is, valamint bedobják a korongot a Deutschland Cupon, ahol a házigazda Németország mellett Szlovákia, az Egyesült Államok és Oroszország B válogatottja vesz részt.