Corona Brassó?Txuri Urdin 4-1

Az Erste Liga-csapat a harmadik harmadban kerekedett spanyol ellenfele fölé, így eldőlt, vasárnap a DVTK Jegesmedvékkel játszik a következő körbe jutásért. A brassóiak a vasárnapi meccsre elvesztették Mihály Árpádot.

A Brassó jól kezdte a Txuri Urdin elleni mérkőzést, a 7. percben Richard Filip révén gólra váltotta fölényét. A második harmadban némileg váratlan események történtek: egyrészt a spanyolok egyenlítettek Patricio Fuentes találatával, másrészt a brassóiak csak 14:13-ra nyerték a játékrész kapura lövési mutatóját. Ezen felül a középső húsz perc a büntetésekről szólt, Mihály Árpád sportszerűtlen magatartásért végleges fegyelmit kapott, amit megfejelt egy hivatalos személy megsértéséért járó végleges kiállítással is, így garantáltan kihagyja csapata DVTK Jegesmedvék elleni mérkőzését.

A második harmad végén a túlfűtött indulatok során kettős emberelőnybe került a Brassó, amely áthúzódott a harmadik játékrészre, ahol Filip újra vezetéshez juttatta a hazaiakat. Egy újabb spanyol kiállítás nyomán újra 5 a 3 ellen játszhattak a kék-sárgák, ekkor Braden Walls talált be. A brassóiak nyomását jól jelzi, hogy az utolsó 20 percben 19:1-re nyerték a kapura lövéseket, a nyomást a végjátékban Zsók Levente váltotta újabb gólra. A Brassó 4-1-re nyert, így a hazai csapat DVTK Jegesmedvék elleni vasárnapi összecsapása dönt a továbbjutásról.