Először nyert a Minnesota és a San Jose

A Buffalo és az Arizona viszont továbbra is nyeretlen. Luongo újabb mérföldkőhöz ért.

Elvesztette veretlenségét a St. Louis, a négy győzelemmel indító Blues Floridában kapott ki. A találkozó 1-1 után dőlt el, amikor a Panthers zsinórban 4 gólt szerzett. A sikerből oroszlánrészt vállalt Roberto Luongo, aki 37 lövést fogott, ezzel megszerezte 454. győzelmét, amivel befogta az örökranglista negyedik helyén álló Curtis Josephet. A St. Louis vereségével meglepetésre már csak a New Jersey és a Vegas hibátlan az NHL-ben.

luongo

Szoros meccsen győzött a Tampa Bay a Pittsburgh ellen. A Bolts végig kézben tartotta a mérkőzést az élete első két gólját szerző Slater Koekkoek és a négy gólpasszt kiosztó Alex Killornnak köszönhetően. A délkeleteik a 2 pont mellett annak is örülhetnek, hogy az elmúlt szezont majdnem teljes egészében kihagyó Steven Stamkos 2016 novembere után ismét eredményes volt.

A Dallas hiába szerezte meg a vezetést Nashville-ben, a folytatásban csak a Predators volt a jégen és háromgólos vereséggel küldte haza a texasi alakulatot. A Bridgestone Arenában Pekka Rinne 30 lövést fogott, a Filip Forsberg, PK Subban, Samuel Girard hármas egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, sőt utóbbi játékos élete első találatát szerezte.

Hét perc jó játék elég volt a Minnesotának ahhoz, hogy elhozza a pontokat Chicagóból és megszerezze első győzelmét a szezonban. A Wild 1-1 után a harmadik harmadban hét perc alatt négyet ütött, amiből Chris Stewart kettőt vállalt magára. A Blackhawks először kapott ki a rendes játékidőben.

A hazai jégen játszó Vancouver kapujában Jacob Markström 19 lövésből 4 gólt kapott, aminek nem lehetett más a vége, mint vereség a Winnipeg ellen. A találkozó a második harmad második felében dőlt el 1-1-nél 3 perc alatt, amikor Patrik Laine és Tyler Myers is betalált, utóbbi emberhátrányból volt eredményes.

Az Arizona kétszer is vezetett a Detroit ellen hazai jégen, a hajrát azonban nem bírta, így továbbra is vár az első győzelmére. A Red Wings az utolsó három percben kettőt lőtt, előbb Frans Nielsen, majd pedig Luke Glendening révén. Utóbbi játékos, akárcsak Myers, négy az öt ellen talált be.

Két nyeretlen csapat, a San Jose és a Buffalo találkozott a SAP Centerben. A teljesen kiegyenlített meccsen a Sharks kétszer került előnybe, amit a Sabres kétszer kiegyenlített, de Timo Meier góljára már nem tudott felelni.