Galló Vilmos meglőtte első gólját

Győztes találat volt a listavezető AIK ellen. Sebők Balázs két gólpasszt adott a Bajnokok Ligájában.

Rangadót rendeztek a svéd másodosztályban, a Timra fogadta a listavezető AIK-t. A vendégek ugyan korán gólra váltottak egy emberelőnyt, ám a Timra sem esett kétségbe, öt perc alatt három góllal válaszolt. A középső játékrész elején egyre zárkóztak a stockholmiak, de a meccs felénél a hazaiak ismét betaláltak. Mivel pedig az eredmény a későbbiekben már nem változott, így 4-2-re nyert a Timra. Galló Vilmos a második sorban kezdte a mérkőzést, a harmadik gólt ő maga szerezte, ez volt idén az első találata, igazán emlékezetesre sikeredett. Öt meccs után a Timra negyedik az Allsvenskanban.

gallo

A KalPa a norvég Stavangert fogadta a BL-ben. A vendégeknek nem volt sok esélyük, kilenc perc után már 3-0 állt az eredményjelzőn. A norvégok még az első szünet előtt szépítettek, de ettől kezdve már csak a KalPa lőtte a gólokat: a középső játékrészben egyet, az utolsó harmadban ismét hármat, ezzel alakult ki a 7-1-es végeredmény. Sebők Balázs az első sorban kapott helyet, két gólnál is első asszisztos volt. Öt meccsen 1 gólnál és 4 pontnál jár a nemzetközi sorozatban, a KalPa három ponttal lemaradva harmadik a Malmö mögött, de már nem juthat tovább.

Hasonló eredménnyel zárult a Kitzbühel vendégjátéka Jesenicében. A szlovén csapat 7-0-ra is vezetett, amikor Fekti Ádámék szépíteni tudtak, de erre is volt válaszuk a hazaiaknak, a vége 8-1 lett. Fekete Dánielék sem voltak kíméletesek Kalvin Sagertékkel, a vendég Feldkirch alaposan elverte Lee Gilbert csapatát, összesen 9 gólt szereztek a vendégek, amire a Gherdeina csak kettővel tudott válaszolni, ezeket Ian McDonald szerezte, az egyiket Sagert passzából. Fekete Dániel is lőtt egy gólt a 9-2-es mérkőzésen. Győzelmével a Feldkirch feljött a 8. helyre, a Kitzbühel visszacsúszott a tízedikre, a Gherdeina 15. a tabellán.

A Furuset sem pihent szerdán a norvég másodosztályban, Izsák Róberték a Hasle/Lören otthonába utaztak. 40 perc játék után már 6-1 állt az eredményjelzőn, így sok kérdés nem maradt az utolsó 20 percre, amelyet azért 2-1-re megnyert a Furuset, ezzel alakult ki a 7-3-as végeredmény. A magyar csatár ezúttal sem maradt pont nélkül, az első gólnál adott asszisztot. A Furuset hatodik a bajnokságban.