Sofron István a Bakersfieldben

Nem Vay Ádám az egyetlen magyar, aki a héten AHL-es edzőtáborban vett részt, Sofron István is lehetőséget kapott.

A magyar válogatott csatára ebben a szezonban a tengerentúlon próbál szerencsét, első körben az ECHL-es Wichita Thunderhez igazolt. Ez a csapat az Edmonton Oilers és a Bakersfield Condors farmjának számít, előbbi az NHL-ben, utóbbi az AHL-ben szerepel. Mint azt Vay Ádám példájából tudjuk, az AHL-ben ezen a héten zajlanak az edzőtáborok, és ebben legnagyobb örömünkre Sofron István is érintett, miután lehetőséget kapott a Condors szakvezetésétől. Összesen 14 Wichita-játékos került el ily módon különböző csapatokhoz, a legtöbben a Condorshoz.

Sofron 100

A hétközi edzések után csütörtöktől a meccseké volt a főszerep. Elsőként hazai pályán, vagyis a 8700 férőhelyes Rabobank Arenában fogadták a San José Barracudát. Sofron a negyedik sor jobb szélén kapott helyet, a csapat fölényesen, 6-0 arányban győzött. A magyar válogatott csatára pontot nem szerzett, de a második harmadban bunyózott egyet az ellenfél hátvédjével, Josh Throwerrel. Pénteken Stocktonba utazott a csapat, ahol 2-2-es első 40 perc után 4-2-re kikaptak a Heattől. Sofron ebben a keretnek nem volt tagja.

Szombatra pihenőt rendelt a szakvezetés, vasárnaptól ismét az edzéseké a főszerep. A szezon október 6-án, pénteken kezdődik, az első ellenfél éppen a Stockton Heat lesz. Ha sikerülne megragadnia az AHL-es csapat keretében, akkor Lencsés Tamás és Kóger Dániel után Sofron lehetne a Condors harmadik magyar játékosa ? bár előbbi kettő idején még az ECHL-ben szerepeltek.

Erre azonban még várni kell, mivel az AHL-es csapat egyelőre visszairányította Sofront az ECHL-es anyaklubjához.

Cimkék: , , , , ,

NVB 16:00 HUNFRA INFO
VB 12:30 KORSLO
VB 19:30 ROMITA