Hári Norbert 1+2-vel kezdte a szezont

A Nidaros 6-0-ra ütötte ki ellenfelét, Izsák Róbert duplázott a Furusetben, Fekti Ádám első gólját lőtte az Alpesi Ligában.

A norvég másodosztály szezonja egy hete tart, de az északi Nidaros némi késéssel kapcsolódott csak be a küzdelmekbe. Első ellenfelükként a pont nélkül álló Gjövik csapatát fogadták hazai pályán, ésn mindhárom harmadot megnyerték: az elsőt 1-0-ra, a másodikat 3-0-ra, a harmadikat 2-0-ra, így lett a vége 6-0. Hári Norbert a második gólt maga lőtte, a harmadik és ötödik találatnál első asszisztos volt, letette tehát a névjegyét a liga és a szurkolók előtt. A kilenccsapatos mezőnyben heten játszottak három meccset, a Nidaros egynél jár, egyelőre ötödik a tabellán. Az előrelépésre akár vasárnap sor kerülhet, hiszen újabb meccset játszik a Gjövikkel a csapat.

Ponterős volt Izsák Róbert játéka is a Furusetben, amely a Hasle/Lörent fogadta. Nem volt szerencséjük, mert bár háromszor szerezték meg a vezetést, a vendégek mindannyiszor kiegyenlítettek, harmadjára nem egészen három perccel a rendes játékidő letelte előtt. A hosszabbításban ráadásul emberhátrányba kerültek, amelyet könyörtelenül kihasznált az ellenfél, ezzel 4-3-ra megnyerve a mérkőzést. Izsák az első és a harmadik gólt lőtte, ezek voltak az első pontjai a bajnokságban, a Furuset negyedik.

Tovább tart a KalPa vesszőfutása a finn első osztályban. Sebők Balázs csapata a Lahti Pelicans otthonában lépett pályára, a meccsen elsősorban a védelmek brillíroztak, az egyetlen gólt a hazaiak lőtték, így a meccset is behúzták 1-0-ra. Sebők a második sor centereként lépett pályára, a gólnál az ő sora volt fent. A KalPa nem kezdte jól a bajnokságot, az első tíz meccsből mindössze négyszer szerzett pontot, háromszor nyert, 10 pontjával  13. a tabellán.

Az EBEL-ben egy mérkőzést rendeztek szombaton, az Innsbruck fogadta a Znojmót. Az első harmad nehezebben indult a hazaiak számára, ezt a játékrészt ?csak? 1-0-ra nyerték Kevin Wehrsék, a másik kettőben viszont hengereltek, 3-3 gólt ütöttek. A vendégektől csak Colton Yellow Horn tudott betalálni, így a vége tükörsima 7-1 lett. Kevin Wehrs megszerezte idei második gólját, plusz hárommal zárt, magasan vezeti ezt a mutatót a ligában. Az Innsbruck második.

Egy gól esett a Feldkirch?Neumarkt meccsen, ezt a hazaiak lőtték, és 1-0-ra nyertek. Fekete Dániel a negyedik sorban kapott helyet, pontot nem szerzett. Egy gól döntött a Gherdeina kitzbüheli vendégjátékán is. Az első harmadban két góllal elhúzott Lee Gilbert csapata, ám előnyét nem tudta megtartani, két emberelőnyös és egy egyenlő létszám mellett elért találattal az 58. percre visszavette a vezetést a hazai csapat. A hátralévő két és fél perc pedig kevésnek bizonyult az egyenlítésre. A hazaiaktól Fekti Ádám a második gólt szerezte, ez volt az első találata a szezonban, Kalvin Sagert pont nélkül maradt. A Kitzbühel araszol felfelé a tabellán, már a 8., a Feldkirch maradt a 12., a Gherdeina a 15.