A MAC kiütötte a Jegesmedvéket

A tavalyi kupagyőztes már az első harmadban eldöntötte a meccset a selejtezők első körében. A Ferencváros az 59. percben szerzett góllal győzte le az UTE-t.

Szerdán három mérkőzést rendeztek a Magyar Kupa-selejtező első fordulójában. A Dunaújvárosi Acélbikák a KMH Budapesthez látogattak, ahol az elejétől fogva domináltak. A DAB kihasználta a mérkőzés első emberelőnyét, Baranyai Balázs büntetését Orbán Attila váltotta gólra. A vendégek nyomása a folytatásban újabb 4 gólt hozott, Léránt René, Hetényi Péter, Azari Zsolt és Daniel Nageler talált be a fővárosiak kapujába. A dunaújvárosiak 5-0-ra győztek, Villem-Henrik Koitmaa 15 védéssel ért el shutoutot.

Izgalmas csatát hozott az örökrangadó. Az első harmadban Szappanos Dávid és Jereme Tendler is vezetéshez juttatta az FTC-t, ám előbb Nemes Benjámin, majd Justin Cseter egyenlített az Újpest részéről. Úgy tűnt, a második játékrész nem hoz gólt, de a 39. percben Anze Rorpet emberelőnyös találatával mégis az UTE vezetett. A harmadik harmadban Henrich Jaborník szintén 5 a 4 elleni lehetőség során egalizált. A csapatok közel álltak a hosszabbításhoz, ám Rafaj Attila 58:24-nél belőtte a Ferencváros 4-3-as győzelmét jelentő gólját.

A MAC az első harmadban eldöntötte a DVTK elleni mérkőzését. A miskolciak hiába szerezték meg a vezetést Tóth Adrián góljával a 2. percben, a folytatásban 3 és fél perc alatt Brance Orban, Nagy Gergő és Pozsgai Tamás is betalált Kiss Bence kapujába, majd a játékrész végén Tomás Klempa kihasznált egy emberelőnyt, így 20 perc után 4-1-re vezettek a rendkívül gyors, pontos és meggyőző játékot mutató budapestiek, a miskolciak ekkor nem tudták tartani a lépést ellenfelükkel. A mérkőzés hátralévő részében összekapták magukat a Jegesmedvék, erőben és akarásban felnőttek a hazaiak mellé, de dominálni nem tudtak a találkozó egyetlen időszakában sem. Ezenfelül nem kevesebb, mint 8 emberelőnyt hagytak kihasználatlanul ? három alkalommal 5 a 3 ellen is mehettek, hiába , ezt Nagy Krisztián büntette meg egy hatalmas emberhátrányos góllal a 43. percben. A MAC 5-1-re győzött, Bálizs Bence 31 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Cimkék: , , , , , ,

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO
VB 16:00 ITAKOR