Az Érsekújvár az első listavezető Szlovákiában

Pénteken Szlovákiában is elindult a bajnokság, megkezdődött a Tipsport Liga.

A Visegrád Kupában érdekelt csapatok közül a Zilina és a Poprad egymás ellen játszott. A zsolnaiak kezdtek jobban, a harmadik perc legvégén a volt újpesti Jurasko a vezetést is megszerezte számukra. Ezt ráadásul egészen a meccs utolsó percéig meg is tudták őrizni, hiszen 55 másodperccel a játékidő vége előtt egyenlített a Poprad. Aztán a hosszabbításban újabb 58 másodperc elteltével a győzelmet is megszerezte, így egyetlen pontocska jutott csak az 56 percen át vezető Zilinának (1-2 hu.).

A bajnoki döntő visszavágóját játszották Besztercebányán. A telt háznyi közönség 37 percet várt az első gólra, amelyet a vendég nyitraiak szereztek. Az események az utolsó 10 percben sűrűsödtek össze. Az 53. percben egyenlített, az 59. percben pedig a vezetést is megszerezte a bajnok. A Nitra azonban nem esett össze, 20 másodperccel később, 58:30-nál az ex-fehérvári Blackwater egyenlített, majd a 62. percben ugyanő gólpasszt adott a győztes nyitrai gólhoz.A vége tehát hosszabbítás után 3-2 a Nitrának.

Az Érsekújvár a sérült Jesse Dudas nélkül fogadta a Zvolent. Nagyon hamar megszerezték a vezetést az újváriak, egy perc sem kellett ehhez. A második harmad elején is gyors gólt szereztek a hazaiak, majd megtoldották még kettővel a következő szünetig. A négygólos vezetés után az utolsó 20 perc már csak formalitás volt, azt döntetlenre hozták le a felek, a vége 5-1-es érsekújvári győzelem lett.

HC-ZVO

Helytállt Kassán az utolsó pillanatban beugró újonc HC Detva. Az első harmad a kiállításokról szólt, ebben a 20 percben összesen 110 perc büntetést gyűjtöttek össze a küzdő felek, mindkét oldal egy-egy játékost veszített is büntetésből. Aztán megnyugodtak a kedélyek, a játékra helyeződött a hangsúly, végül az 53. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja amelyet a Kosice ért el. A kassaiak egyáltalán nem játszottak nagy fölényben, ami némileg meglepő, hiszen a Detva sorsa sokáig bizonytalan volt. (1-0)

Legutóbb osztályozón menekült meg a Dukla Trencin, többek között épp a végül a Martin megszűnésével mégis extraligássá vált Detva ellenében. Most nagyon bekezdtek, az áldozat Marek Uram csapata, a Liptovsky Mikulás volt. A 13. percben szerzett vezetést a Trencín, ezt a 16. percben egyenlítette ki a vendégcsapat, de a trencséniek két és fél percen belül két góllal vágtak vissza. Ehhez a harmadik játékrészben még egyet tettek hozzá, a végeredmény 4-1 a Duklának.

Így aztán az Érsekújvár lett a liga első listavezetője, akit a Dukla Trencín követ. Egyelőre harmadik a Kosice, a bajnok Banska Bystrica egyelőre hatodik. A bajnokságban egyetlen induló, a versenyen kívül játszójuniorválogatott nem mutatkozott még be.