Fehérvár AV19?HC Nové Zámky 5-1

A házigazda a 2. helyen zárt az Ifj. Ocskay Gábor-emléktornán.

Remek hangulatban kezdődött az Ifjabb Ocskay Gábor Emléktorna záró mérkőzése. A Fehérvár mindent megtett, hogy feledtesse a szombati, Zágráb elleni kudarcot. Alig egy perc telt el a mérkőzésből, amikor Erdély és Vincze küzdött a korongért, ami Kóger Dániel elé került, ő közelről a kapuba lőtt (1-0). A gól után is lendületben maradtak a hazaiak, Szabó Dániel száguldott be a támadó harmadba, de lövését Romancik védte. A 7. percben, Jyrkkiö kiállításakor még élénkebbé vált a játék. Erdély létszámhátrányban is korongot szerzett, elviharzott a szélen, de átadását lefülelték, majd az ellentámadásból a vendégek lőttek kapuvasat. Végül sikerült kihúzni az emberhátrányt. Fehérvári fór következett, egymás után kettő is, de jól blokkoltak a szlovák bekkek, Romancik kapusig alig jutott el lövés. Mindkét csapat csipkedte magát támadásban, élvezetes és eseménydús harmadot láthattak a szurkolók. Az első harmad egygólos fehérvári előnnyel ért véget, ami megfelelt a jégen látottaknak.

A középső harmadot a hátrányban lévő Érsekújvár kezdte aktívabban, de a hazai védelem, Kornakker vezérletével kitartott. Újabb emberelőny következett, LoVecchio cselsorozata csalt ki tapsot a szurkolókból, de nem sikerült növelni az előnyt, majd Harty tüzelt nagy kedvvel, de az Érsekújvár emberhátrányos védekezése továbbra is kifogástalan volt. Öt az öt ellen már jobbak voltak a szlovákok, a lendületüket Szirányi korongszerzése és egy újabb fehérvári fór törte meg. Egyenlő létszámnál Kornakker sokadik bravúrját is bemutatta, érett az egyenlítés. Erdély kiállításánál betaláltak a vendégek, szerencsére a játékvezetők már korábban megállították a játékot, így maradt az egy-nulla. Az utolsó támadás a Voláné volt, Lattendresse keresztpasszát Vincze lőtte rá, a korong egy védőn megpattanva került a kapuba (2-0). Feszültté vált a mérkőzés, a harmadot több összekapaszkodás zárta, de komoly bunyó nem alakult ki.

Az előző harmad végi kakaskodás miatt emberelőnyben kezdte a záró játékrészt a Fehérvár. Újabb érsekújvári büntetések következtek, rövid ideig hat a három ellen is támadhattak Kógerék. Felpörögtek az események, előbb LoVecchio ugrott ki két bekkel a nyomában, megkerülte a kaput, de nem tudta megjátszani az érkező társat, majd kettős emberhátrányban az érsekújváriak szereztek korongot, de Kornakker ismét védett. Végül a szimpla fórt sikerült gólra váltani. A 44. percben LoVecchio passzolta meg Luttinent, akinek könnyű dolga volt (3-0).  A vendégjátékosok vitatták a kiállításokat, sokáig protestáltak a játékvezetőknél. Két perccel később Vincze megszerezte második találatát, amivel eldőlt a mérkőzés (4-0). A 47. percben Plasil gólja jelentette a szépségtapaszt a közel 50 fős vendégtábornak (4-1). A slusszpoén azonban a Fehérvárnak jutott, nyolc másodperccel a vége előtt Latendresse mattolta Romancikot és állította be a végeredményt (5-1).

Fehérvár AV19: Kornakker (Rajna) ? Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, Vincze ? Vidmar, Stipsicz, LoVecchio, Latendresse, Luttinen ? Harty, Szabó D., Szita, Szabó K., Music ? Szirányi, Szabó B., Vizi, Kocsis, Reisz.
HC Nové Zámky: Romancík (Kovác) ? Kovavevic, Plásil, Raenko, Novotny, Varga ? Prapavessis, Salija, Dubec, Lantosi, Zboril ? Chovan, Deyl, Klenko, Dubinin, Piacka ? Simek, Siska, Fábry, Simun, Tibensky.
Gólszerzők: Kóger 2., Latendresse 40. és 60., Luttinen 44., Vincze 46., ill. Plásil 47.

A tét nélküli délutáni találkozón a már tornagyőztes Medvescak 3-1-re legyőzte a biztosan utolsó Lausitzer Füchsét.

A IX. Ifjabb Ocskay Gábor Emléktornát a Medvescak Zágráb nyerte, második helyen a Fehérvár AV19, harmadikon az Érsekújvár zárt, míg a negyedik a Lausitzer Füchse lett.