Szocsiban 14, Péterváron 6 KHL-es kanadai készülhet

 

A juharleveles válogatott szakmai stábja kijelölte az augusztusi oroszországi tornákra készülő kereteket.

Sean Burke, a kanadai olimpiai csapat GM-je és szakmai stábja megnevezte azokat a jégkorongozókat, akik a szocsi, illetve szentpétervári felkészülési tornán bizonyíthatják, helyük van a pjongcsangi olimpiai keretben. Előbb a szocsi Hockey Openen lép jégre Kanada augusztus 5–9. között, itt 14 KHL-játékos kapott helyet a csapatban, míg az augusztus 14–17. közötti Nyikolaj Pucskov-tornán a többi liga hokisai is bizonyíthatnak, a 6 KHL-es mellett 5 svájci és 3-3 német, valamint svéd ligában szereplő játékos kap lehetőséget.

Kanada kerete a Szocsi Hockey Openre (2017. augusztus 5–9.):

Kapusok: Justin Peters (Dinamo Riga), Kevin Poulin (csapat nélküli)
Hátvédek: Chay Genoway (Lada), Geoff Kinrade (Kunlun), Patrick McNeill (ERC Ingolstadt, GER), Maxime Noreau (SC Bern, SUI), Mat Robinson (CSZKA), Jonathan Sigalet (Frölunda, SWE), Karl Stollery (Dinamo Riga)
Csatárok: Justin Azevedo (Ak Barsz), Gilbert Brulé (Nyeftyehimik), Brandon Buck (ERC Ingolstadt, GER), Kevin Clark, Daniel Paille (mindketten Brynas, SWE), Andrew Ebbett, Mason Raymond (mindketten SC Bern, SUI), Bud Holloway (Skelleftea, SWE), Rob Klinkhammer (Dinamo Minszk), Brandon Kozun, Maxime Talbot (mindketten Lokomotiv), Ben Maxwell (Szpartak), Brandon McMillan (Dinamo Riga), Erik O’Dell (Szocsi), Linden Vey (Barisz)

Kanada kerete a Nyikolaj Pucskov-tornára (2017. augusztus 14–17.):

Kapusok: Kevin Poulin (csapat nélküli), Ben Scrivens (Szalavat Julajev)
Hátvédek: Craig Schira (Rögle, SWE), Shawn Lalonde (Kölner Haie, GER), Kevin Klein (Zürich Lions, SUI), Stefan Elliott, Carlo Colaiacovo (mindhárman, Adler Mannheim, GER), Cam Barker, Marc-André Gragnani (mindketten csapat nélküliek)
Csatárok: James Wright (Admiral Vlagyivosztok), Paul Szczechura (Traktor), Greg Scott (CSZKA), Derek Roy, Andrew Gordon (mindketten Linköping), Marc-Antoine Pouliot, Jakob Micflikier (mindketten Biel, SUI), Trevor Parkes (Augsburger Panther, GER), David McIntyre (Zug, SUI), Ryan Garbutt, Sean Collins (mindketten Szocsi), Cory Emmerton (Ambri-Piotta, SUI), Taylor Beck (Avtomobiliszt)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 23., hétfő
VB 15:20 KAZITA 5-2VÉGE
VB 15:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 AUTGBR 5-3VÉGE
VB 19:20 CANDEN 2-3VÉGE
    • SPORT 2
május 24., kedd
VB 11:20 GERSUI 3-4 BVÉGE
VB 11:20 SWELAT 1-0VÉGE
VB 15:20 SVKDEN 7-1VÉGE
VB 15:20 USANOR 4-2VÉGE
VB 19:20 CANFRA 7-1VÉGE
VB 19:20 FINCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
május 26., csütörtök
VB 15:20 GERCZE 1-4VÉGE
    • SPORT 2
VB 15:20 SWECAN 3-4 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 19:20 FINSVK 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 SUIUSA 0-3VÉGE
    • SPORT 2 (21:45)
május 28., szombat
VB 13:20 FINUSA 4-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 17:20 CANCZE 4-1ÉLŐ
    • SPORT 2
május 29., vasárnap
VB 14:20 bronzm.
    • SPORT 2
VB 19:20 döntő
    • SPORT 2
Partnerünk
Archívum