Oroszország?Finnország 5-3

Változatos dramaturgiájú, élénk, nem a legmagasabb színvonalat, de sok helyzetet és szép gólokat hozó összecsapáson szerezte meg a vb-bronzot Oroszország.

Két finn helyzettel kezdődött a meccs, majd némi oda-vissza hoki után az oroszok átvették az irányítást, megnyomták a következő perceket. Ez elég volt ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. Nyikita Guszev lőtt oldalról laposan, nagy erővel, a korong a bal vas érintésével vágódott a rövidbe. Utána még egy ideig iparkodtak Panarinék, a Chicago sztárjának és Szergej Kuznyecovnak is voltak látványos megmozdulásai, továbbá Guszev akarása-tudása is megmutatkozott néhányszor, de ez csak helyzeteket hozott, újabb gólt nem. Jellemzőnek mondható, hogy az orosz válogatott a felállásig sem jutott el emberfórja során. A finnek kevesebbet birtokolták a pakkot, és bár egyszer-kétszer odaértek Vasziljevszkij kapujához, komoly veszélyt nem tudtak teremteni. A végén Kucserov kapott kiállítást, öt a négy elleni jégkoronggal kezdődhetett a második felvonás.

Ebben nem volt sok köszönet a finnek számára. Előbb egy vaktában előre emelt korong változtatott irányt egy védőn, és pattant kis híján a kapuba, majd kettő az egy ellen meglódult a Nyicsuskin?Tkacsov duó, előbbi hibátlan keresztpasszt adott, utóbbi hajszálpontosan fejezte be, 2-0-ra vezettek az oroszok. Nem sokkal később ők kerültek előnybe, és bár ekkor sem volt meggyőző a játékuk, másfél perc alatt mégis sikerült felállniuk. Ha ez megvolt, meglett a gól is, Panarin zseniálisan tálalt Guszev elé, ő meg éles szögből belőtte a tehetetlen Korpisalo fölött. Alig hetvenöt másodperccel később Kiszelevics bombázott középtávolról, a finn kapus ezúttal csúnyán mellényúlt. Számára így véget is ért a világbajnokság, 4-0 után jöhetett Sateri, aki egyébként az elődöntőben nem állt a helyzet magaslatán. Az oroszok szinte azonnal kaptak egy újabb fórt, ezt már végig a támadóharmadban töltötték, de a védelem és a friss kapus eszén nem tudtak túljárni, Kucserov lövése kétszer is besült, harmadjára Sateri fogott nagyot. A folytatásban valamelyest kiegyenlítődött a játék, a finnek kezdték összeszedni magukat, időnként domináltak is. Az utolsó percben megszületett a szépítő találatuk. Andronovot kilőtték, a bírók nem állították meg a játékot, és mire az orosz center levánszorgott, addigra kihasználták a helyzeti előnyt, Filppula korongját közelről kotorta be Ranttanen, 4-1-nél kezdődhetett a második szünet.

Az utolsó felvonás elején anélkül jöttek vissza a meccsbe a finnek, hogy meg lettek volna győződve róla, hogy ez még lehetséges, és hogy valóban rengeteget tettek volna érte. Előbb Lehtonen kékről érkező közepes lövését védte be Vasziljevszkij, majd egy könnyű síppal befújt előnyt értékesített szerencsés körülmények között Savinainen. Oleg Znaroknak muszáj volt időt kérnie, és bár taktikai utasításokkal aligha halmozta el fiait, ez így is jót tett nekik. Még mielőtt a finnek igazán vérszemet kaphattak volna ? és bizonyították volna, hogy ezt az orosz gárdát nemcsak mínusz kettőről lehet megverni, ahogyan Kanada tette az elődöntőben, hanem mínusz négyről is ?, Kucserov meglódult, és kemény munkával megszerezte az ötödiket is. A folytatásban rengeteget dolgoztak a pirosak és a kék-fehérek is, utóbbiak különösen az utolsó három percben, amikor kapus nélkül támadtak már. Energiával teli időszak volt ez, rengeteg helyzettel, de az oroszok is hibátlanul védekeztek, Belov csapatkapitány bele is sérült. Gól már nem született, Oroszország 5-3-ra nyert, megszerezve a bronzérmeket, míg ettől a finn kerettől a negyedik hely is szép teljesítménynek mondható.