Kanada?Svájc 2-3

Hosszabbításos győzelmével Svájc feljött a második helyre a B csoportban. A juharleveleseket két 23 éves svájci csatár firkálta meg.

Nagy kanadai rohamokkal és fizikai játékkal kezdődött a mérkőzés, ami a 4. perc végén emberelőnyt eredményezett. Hollenstein veszítette el a fejét és szabálytalankodott feleslegesen. Nem sikerült kibekkelni a kritikus első perceket a helvéteknek, O?Reilly fél percen belül bevágta az előnyt közvetlen közelről. A találatnál az első vb-meccsét játszó Parayko is pontot szerzett. Energikusan játszott mindkét csapat, de Kanada egy fokozattal a svájciak sebessége fölött. A szerencse sem volt velük, a 7. percben Marner kapunak háttal fonákkal tette a kapu irányába a korongot, ami Loeffel korcsolyáján megpattanva kötött ki a hálóban (2-0). A kapuban Jonas Hiller kezdett és bizony szükség is volt hatalmas védéseire, ezzel együtt a hetedik percben cserére szánta el magát PatricK Fischer szövetségi kapitány, jöhetett Genoni. A harmad hátralévő részében Svájc becsülettel, helyenként kreatívan küzdött, de a kanadai védelem stabilan állt a lábán, elöl pedig továbbra is életveszélyesek voltak a juharlevelesek.

Áthúzódó előnnyel indult a második harmad, azonban a kanadaiak csak helyzetekig jutottak. Óriási tempót diktáltak a csapatok, a legnagyobb helyzeteket Simmonds hagyta ki, egy alkalommal a kapu torkából eleresztett lövése a rövid oldali kapuvasban akadt el, másik alkalommal egy távoli lövésbe ért bele, de ott is csak kapuvas lett a dologból. Eközben Svájc is szép dolgokat csinált, hol a kanadai védőkön, hol Pickard kapuson, hol egy kis szerencsén múlt, hogy nem született meg a szépítő találat. A harmad felénél a svájci támadások egyre veszélyesebbek lettek, ebben volt szerepe Marner kiállításának is, de az előny letelte után is nagyon veszélyesek maradtak. A helvétek érezhetően túltették magukat a két gyors kanadai gólon, nagyjából egyenlő partnerei voltak ellenfelüknek, magas színvonalú, élvezetes játék jellemezte ezt a harmadot, csak a gól hiányzott, nem kis részben a két kiváló formában védő hálóőrnek köszönhetően.

A harmadik harmad ugyanott folytatódott, ahol a második abbamaradt, nagy tempó, színvonalas játék, magabiztos kapusok. Feltűnő volt, hogy Svájc a hoki fizikai elemeiben is felvette a versenyt Kanadával. Az 5. percben Matheson tolta el a kaput, az emberelőnyt pedig gólra váltották a helvétek. A 23 éves Vincent Praplan cselezett a palánktól a kapu felé, két védő lépett ki rá, a korongtól elválasztották ugyan, de az egyenesen egy másik 23 éveshez, a kapu mögül annak sarkába fellépő Herzoghoz csorgott, aki csodálatos fonákkal emelte azt be Picard kapujába. A gól nagy változást hozott, egyrészt az addig sem halk svájci szurkolótábor egy fokozattal feljebb kapcsolt, másrészt kedvenceik is valahonnan még pluszenergiákat mozgósítottak. Ennek bő három perc múlva lett meg az eredménye, Parplan szúrta rá messziről, Picard megpróbálta megszelíditeni a korongot, azonban olyan szerencsétlenül nyúlt hozzá, hogy az végül felperdülve a hóna alatt a kapuba vágódott, 2-2-nél robbant a csarnok. Az utolsó percek hihetetlen izgalmakat hoztak, ám újabb gól már nem született, jöhetett a 3-3 elleni ötperces hosszabbítás.

Ebben Svájc a koronghoz is alig tudott hozzászagolni, először úgy másfél-két perc elteltével birtokolták hosszabb ideig azt. A negyedik perc elején Giroux mehetett el szólóban, ám a párbajt Genoni nyerte, a Flyers és Kanada csapatkapitánya túlkomplikálta a nem túl bonyolult szituációt és végül kapura lövésre sem futotta. Míg Giroux a padon bosszankodott az elszalasztott lehetőség felett, Herczog fűzte át úgy Lee-t, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, majd fonákkal hosszú felsőbe, irtóztató erővel meglőtte a meccs gólját, 3-2-re teljesen megérdemelten nyert Svájc.