Pageau négyet vágott a Rangersnek

Az Ottawa csatára remekelt szombaton. A Pittsburgh kiütötte a Washingtont. Keleten mindkét párharc 2-0-ra áll.

Hiába vezetett háromszor is két góllal a Rangers, az Ottawa hosszabbításban győzött és kétmeccses előnnyel utazhat Manhattanbe. Az első harmad kiegyenlített küzdelmet és egy-egy gólt hozott, a második játékrész közepén viszont beindult a gólgyártás, öt perc alatt négy gól esett. A Rangers ütött kettőt gyorsan, amiből az volt a különleges, hogy Derek Stepan révén a vendégek a második emberhátrányos góljukat szerezték a meccsen. Marc Methot azonban hiába szépített, Bradi Skjei pillanatok alatt visszaállította a kétgólos különbséget. Ugyanez volt a helyzet a harmadik harmad elején, Mark Stone góljára Skjei válaszolt, a kétfóros különbség pedig még három és fél perccel a befejezés előtt is megvolt. Ekkor jött azonban Pageau, aki a meccs hősévé lépett elő. Először Zack Smith lövésébe szúrt bele tökéletesen, majd 62 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Kyle Turris bombájába, amivel kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás első felvonása nem hozott gólt, a második túlóra harmadik perce viszont igen. Egy 2 az 1 elleni kiugrást Pageau fejezett be góllal, amivel megszerezte negyedik találatát és a győzelmet az Ottawa számára. Folytatás kedden New Yorkban.

Phil Kessel és Jake Guentzel révén a Pittsburgh simán nyerte a második meccset is Washingtonban, amivel hatalmas lépést tett a konferenciadöntő felé. Mindkét játékos duplázott, a Pens pedig összesen féltucatot rámolt be. A párharc második meccse 1-1 után dőlt el, amikor a vendégek zsinórban három gólt szereztek. Jake Guentzel hetedik gólját ütötte a rájátszásban, amivel megdöntötte Bryan Rust tavalyi újonc franchise-rekordját. A borzasztóan gyenge napot kifogó és Vezina-trófeára jelölt Braden Holtby 14 lövésből hármat kapott, így nem csoda, hogy Barry Trotz mester a második szünetben lerántotta. A harmadik mérkőzést hétfőn rendezik Pittsburghben.