McDavid a 3. legfiatalabb Art Ross-trófeás

Az NHL-alapszakasz utolsó játékhetének statisztikái.

Április 3.

Sabres?Maple Leafs 2-4

A Toronto Leo Komarov, Auston Matthews és James van Riemsdyk révén 43 másodperc alatt ütött hármat. Az elmúlt kilenc évben csak egy csapat tudott ennél gyorsabban hármat ütni, a Chicago március 19-én Jonathan Toews, Richard Pánik és Artyemij Panarin találataival szórta meg a Coloradót.

A Leafs 2007. január 4-én szerzett legutóbb ilyen gyorsan hármat, amikor Bates Battaglia, Alexander Steen és Kris Newbury révén 42 másodperc alatt talált be a Boston ellen megnyert 10-2-es meccsen.

Auston Matthews 39. gólját ütötte és 67. pontját szerezte. Előbbivel minden idők legeredményesebb amerikai születésű újonca lett, a korábbi csúcsot ugyanis Neal Broten, a Minnesota North Stars játékosa tartotta az 1981/82-es szezonból. Matthews a 67 pontjával minden idők legeredményesebb Leafs újonca lett, átadva Peter Ihnacak 66 pontos rekordját az 1982/83-as szezonból.

Matthews egymás után ötödik meccsén talált be, legutóbb Mats Sundinnak volt ilyen sorozata a Leafsben még 2006 áprilisában.

A Quebec után a Toronto lett az NHL történetének második csapata, amelyben három újonc, Auston Matthews, William Nylander és Mitchell Marner is elérte a 60 pontos határt. Az 1981/82-es Nordiquesben Peter Stastny (109), Anton Stastny (85) és Dale Hunter(63) végzett 60 pont felett.

auston matthews centennial classic

Panthers?Canadiens 1-4

A Montreal újonca, Artturi Lehkonen ebben a szezonban másodszor duplázott. A Habs színeiben legutóbb Guillaume Latendresse tudott kétszer is két gólt ütni, éppen a tíz évvel ezelőtti szezonban.

Red Wings?Senators 5-4

Jevgenyij Szvecsnyikov élete első mérkőzésen győztes büntetőt szerzett a szétlövések során. Ez korábban egyetlen egy játékosnak sikerült, Tim Stapletonnak 2009. február 26-án az Islanders ellen.

Szvecsnyikov és Stapleton mellett Linus Omark (2010), Mats Zuccarello (2010) és Reid Boucher (2013) voltak azok, aki, életük első NHL-mérkőzésén betaláltak a rávezetések során, ám egyik sem volt győztes büntető.

Április 4.

Avalanche?Blackhawks 4-3

Artyemij Panarin lett a Chicago történetének első játékosa, aki az első két szezonjában minimum 30 gólt szerzett.

Az elmúlt 23 évben, az 1993/94-es szezontól ugyanez a teljesítmény csak három játékosnak sikerült, az Alekszandr Ovecskin, Sidney Crosby, Jevgenyij Malkin triónak.

Stars?Coyotes 3-2

A finn hátvéd, Julius Honka lett a Minnesota/Dallas-franchise történetének első játékosa, aki pályafutása első gólját alapszakaszmeccs hosszabbításában ütötte.

Penguins?Blue Jackets 4-1

Brian Dumoulin 150 meccs elteltével talált be ismét, amivel lezárta az NHL leghosszabb góltalansági sorozatát. A kétes dicsőség most a Dallas játékosára, Patrick Nemethre szállt, aki pályafutása 107 mérkőzésén nem szerzett még gólt.

Predators?Islanders 1-2

Thomas Hickey pályafutása ötödik gólját lőtte alapszakaszmeccs hosszabbításában, ezzel a házi örökranglistán első a hátvédek között, minden játékos figyelembe véve pedig a harmadik John Tavares (9) és Kyle Okposo (6) mögött.

Bruins?Lightning 4-0

Tuukka Rask idénybeli 8. shutoutját jegyezte. Az elmúlt 60 évben csak három bostoni kapus jutott el legalább nyolc hibátlan meccsig egy szezonban: Pete Peeters az 1982/83-as szezonban 8, Byron Dafoe az 1998/99-es évadban 10, Tim Thomas a 2010/11-es szezonban 9 alkalommal húzta le a rolót.

A 2008/09-es szezon után ismét van két minimum 70 pontos játékosa a Bostonnak. Nyolc éve a Marc Savard (88), David Krejci (73) páros, idén a Brad Marchand, David Pastrnák duó.

Senators?Red Wings 2-0

Craig Anderson karrierje 38. shutoutját szerezte, amiből 22-t a 30. születésnapja után ért el. Az aktív mezőnyben csak ketten teljesítettek jobban három évtizeddel a hátuk mögött, Roberto Luongo (28) és Ryan Miller (22).

Blues?Jets 2-5

Az újonc Patrik Laine hetedszer duplázott a szezonban. Az elmúlt 22 évben csak két elsőéves teljesített így, az egyikük Alekszandr Ovecskin volt, aki 2005/06-os évadban kilencszer ütött kettőt, a másikuk Artyemij Panarin volt, aki tavaly hét alkalommal duplázott.

Maple Leafs?Capitals 1-4

Alekszandr Ovecskin pályafutása 1033. pontját szerezte, amivel az orosz játékosok ranglistáján megelőzte Alexander Mogilnijt (1032) és feljött a második helyre Szergej Fjodorov (1179) mögé.

ovecskin

Ducks?Flames 3-1

Az Anaheim egymás után 25. alkalommal győzte le a Calgaryt hazai jégen, utolsó vereségét 2004. április 5-én szenvedte el a kanadai klubtól. Ez minden idők leghosszabb ilyen jellegű sorozata az NHL-ben.

Sharks?Canucks 3-1

A San Jose a 30. másodpercben már kettővel ment ami új franchise-rekord a csapat történetében. A korábbi csúcs 47 másodperc volt, amit a Sharks 1998. október 22-én állított fel a Chicago ellen.

Kings?Oilers 6-4

Connor McDavid és Leon Draisaitl páros mindkét tagja zsinórban a 11. meccsén szerzett pontot. Legutoljára Andrej Kovalenkonak volt ilyen sorozata az Edmontonban az 1996/97-es évadban.

Április 5.

Capitals?Rangers 2-0

Braden Holtby pályafutása során másodszor ért el egy szezonban legalább 9 shutoutot. Az aktív mezőnyben mindössze egy kapus van, aki két szezonban is minimum kilencszer húzta le a rolót, Henrik Lundqvist 2007/08-ban 10, 2010/11-ben 11 shutoutot szerzett.

Holtby a 9 shutouttal beállította a saját maga (2014/15) és a Jim Carey (1995/96) által tartott franchise-rekordot.

A Washington története harmadik Presidents’-trófeáját nyerte, ezzel a második helyen áll a Detroit (6) mögött, holtversenyben a Rangers mellett.

Alekszandr Ovecskin pályafutása 96. győztes gólját ütötte, ezzel befogta a 11. helyen álló Mats Sundint.

Április 6.

Avalanche?Wild 3-4

A Minnesota csatára, Jason Zucker a 10. másodpercben betalált, ezzel beállította az önmaga által tartott leggyorsabb gól franchise-rekordját, amit 2015. október 25-én állított fel a Winnipeg ellen.

Az 1943/44-es szezon óta Zucker mellett csak két játékos volt, aki két különböző meccsen az első tíz másodpercben is betalált. Mindkettő montreali volt, az egyik Bobby Rousseau (1962/63, 1965/66), a másik Yvan Cournoyer (1973/74).

Devils?Penguins 4-7

16 pittsburghi játékos szerzett pontot, ami franchise-rekord beállítás. A korábbi csúcs két 10-2-es győzelem idején született, 1991. december 17-én a San Jose és 1993. április 1-én Hartford ellen.

Maple Leafs?Ligthning 1-4

Victor Hedman ebben a szezonban ötödször adott legalább három gólpasszt egy meccsen, ezzel beállította Brad Richards klubcsúcsát a 2005/06-os évadból.

Hátvédként öt, három gólpasszos mérkőzése Hedman előtt a floridai Brian Campbellnek volt a 2011/12-es szezonban.

Bruins?Senators 1-2

Craig Anderson ebben a szezonban negyedszer győzte le a Bostont. A Carolina mezében ez korábban csak a Ray Emery, Martin Gerber párosnak sikerült, előbbinek a 2006/07-es, utóbbinak a 2007/08-as évadban.

Ducks?Blackhawks 4-0

Az elmúlt 20 évben John Gibson a negyedik kapus, aki 24. születésnapja előtt hat alkalommal is hibátlan maradt egy szezonban. Roberto Luongo 2002/03-ban 6, Steve Mason 2008/09-ben 10, Carey Price 2010/11-ben 8 shutoutot ért  el 24. születésnapja előtt.

Stars?Predators 3-7

Viktor Arvidsson révén három év után szerzett Nashville-játékos ismét négy pontot idegenben. A 2013/14-es évad utolsó meccsén Carig Smith 2-2 góljával és gólpasszával nyert a Preds 7-3-ra Minnesotában.

Április 7.

Canadiens?Lightning

Brian Bradley, Vincent Lecavalier, Martin St. Louis és Steven Stamkos után Nyikita Kucserov az ötödik, de az első nem kanadai születésű játékos, aki 40 gólt szerzett egy szezonban a Tampában.

Kucserov mellett csak három aktív orosz van, aki legalább 40 gólt ütött egy szezonban, Alekszandr Ovecskin, Jevgenyij Malkin és Vlagyimir Taraszenko.

Április 8.

Maple Leafs?Penguins 5-3

Auston Matthews és William Nylander után Connor Brown a harmadik torontói újonc, aki elérte a 20 gólos határt. Legutóbb a Winnipegnek voltak ilyen eredményes újoncai az 1992/93-as évben, amikor Teemu Selanne 76, Keith Tkachuk és Jevgenyij Davidov 28, Alekszej Zsamnov pedig 25 góllal végzett.

Az Edmonton, a Calgary, a Montreal és az Ottawa után a Toronto is kvalifikálta magát a playoffra. Az elmúlt 20 évben csak kétszer jutott be öt kanadai csapat a rájátszásba, 2004-ben és 2015-ben.

Red Wings?Canadiens 2-3

Alex Galchenyuk ebben a szezonban az ötödik gólját ütötte a hosszabbításban, ezzel beállította Steven Stamkos (2011/12) és Jonathan Toews (2015/16) csúcsát.

Jets?Predators 2-1

Blake Wheeler révén 12 év elteltével született ismét döntetlen állásnál, az utolsó percben, győzelmet jelentő emberhátrányos gól. 2005. november 12-én a Flyers?Panthers meccsen 4-4-nél négy másodperccel a befejezés előtt Mike Knuble gólja döntött a Philly javára.

Hurricanes?Blues 4-5

A Carolina csatára, Jeff Skinner az utolsó 13 meccsen 14-szer volt eredményes. Amióta a Carolina Hartfordból elköltözött, csak egy játékosnak volt ilyen sorozata, Jeff O?Neillnek 2001 januárjában.

Bruins?Capitals 1-3

Justin Williams a Philadelphia (115), a Carolina (201) és a Los Angeles (266) után a Washingtonban is elérte a 100 pontos határt. Az aktív játékosok között csak ketten vannak, akiknek négy csapatban is összejött a száz pont, a Jaromír Jágr (Pittsburgh, Washington, Rangers, Florida), Michael Cammalleri (Los Angeles, Montreal, Calgary, New Jersey) kettősnek.

Devils?Islanders 2-4

Anders Lee ebben a szezonban nyolcadik alkalommal ütött legalább kettőt. Utoljára Mark Parrishnak volt nyolc duplája a New Yorkban, még a 2001/02-es szezonban.

Április 9.

Oilers?Canucks 5-2

Connor McDavid 20 évesen és 86 naposan nyerte meg az Art Ross-trófeát. Ezzel minden idők harmadik legfiatalabb játékosa lett Sidney Crosby és Wayne Gretzky mögött, aki a kanadai tábla élén végzett.

Sidney Crosby, Wayne Gretzky, Dale Hawerchuk, Mario Lemieux és Jimmy Carson után McDavid minden idők hatodik legfiatalabb játékosa, aki 100 pontot ért el egy szezonban.

mcdavid

Red Wings?Devils 4-1

Gordie Howe, Nicklas Lidström, Alex Delvecchio, Steve Yzerman, Kris Draper és Tomas Holmström után Henrik Zetterberg a Detroit történetének hetedik játékosa, aki legalább 1000 mérkőzést játszott a csapatban.

Zetterberg a most bezárt Joe Louis Arena örökranglistáján a lejátszott meccsek tekintetében az ötödik (502), a góllövőlistán a harmadik (193), a gólpassz- (309) és a pontlistán (502) pedig egyaránt a negyedik.

Panthers?Sabres 3-0

James Reimer a Buffalo előtt a Washingtont nullázta le, így a Florida történetének az első kapusa lett, aki két egymást követő napon, 24 óra alatt 2 shutoutot ért el.

Islanders?Senators 4-2

Anders Lee, John Tavares és Andrew Ladd után a Brock Nelson, Jason Chimera páros is megszerezte 20. gólját a szezonban. Az elmúlt 20 évben az idei éven kívül csak háromszor volt példa arra, hogy öt játékos is elérje a 20 gólos határt, 1996/97-ben, 2006/07-ben és 2010/11-ben.

Maple Leafs?Blue Jackets 2-3

A columbusi Cam Atkinson a 20. gólját ütötte idegenben. A teljes mezőnyben csak Auston Matthews (24), Sidney Crosby (22) és Brad Marchand (22) volt eredményesebb vendégként.

Blues?Avalanche 3-2

Vlagyimir Taraszenko idei 30. gólját ütötte egyenlő létszám mellett. Az 1994/95-ös szezon óta ettől többet csak Brad Boyes szerzett a 2007/08-as évadban, összesen 32-t.

VB 19:30 ROMITA ÉLŐ