Vasile vezetésével győzött Románia

A főleg székely fiatalokból álló U18-as együttes egy győzelemre áll a divízió 1/B-be jutástól.

Csütörtökön az utolsó előtti fordulót rendezték az ifjúsági divízió 2/A-s vb-n. Románia Andrei Vasile mesterhármasával már az első harmad után 3-0-ra vezetett, végül pedig egy újabb Vasile-gólnak és 44 Adorján Örs-védésnek köszönhetően úgy verte 4-2-re Nagy-Britanniát, hogy a szigetországiak 46:18-ra nyerték a kapura lövési mutatót. Litvánia 5-1-re legyőzte Horvátországot, míg a házigazda Dél-Korea 4-3-ra kikapott hosszabbításban Észtországtól.

A szombati zárónap előtt Románia 10, Litvánia 8, Dél-Korea pedig 7 ponttal áll, a székely fiatalok az utolsó meccset az ázsiaiak ellen játsszák.

Mindeközben harmadik játéknapjához ért az új-zélandi divízió 2/B-s világbajnokság. Kína továbbra is százszázalékos, a 2022-es olimpia házigazdája 8-3-ra verte Észak-Koreát. A házigazda Új-Zéland 5-2-re győzött Izrael ellen, míg Törökország egygólos meccsen verte Mexikót. A tabellán így érdekes helyzet alakult ki, Kína 9, Új-Zéland pedig 6 ponttal áll, a másik négy együttes pedig egyaránt 3-3 pontos.