Az Ottawa is a rájátszásban

A Tampa és az Islanders életben maradt, a Pittsburgh hazai jégen kezdi a rájátszást. Lucic triplázott, Talbot klubrekordot döntött.

Az Ottawa szétlövések után győzött Bostonban, amivel nemcsak megszakította a hazaiak hatmeccses győzelmi sorozatát, de biztosította a helyét a rájátszásban is. A rávezetések egyetlen találatát Kyle Turris szerezte.

Élet-halál meccset játszott a Toronto és a Tampa az Air Canada Centreben, ugyanis ha a Leafs nyert volna, bejuthatott volna a rájátszásba, éppen a Bolts előtt. A délkeletiek azonban a Victor Hedman, Brayden Point, Andrej Vasziljevszkij hármasnak köszönhetően lesimázták a meccset és életben tartották az esélyüket. A bekk három gólt készíttet elő, a center duplázott, a kapus 26 lövést fogott.

Jaroslav Halák 29 védéssel lehúzta a rolót Carolinában, ezzel pedig életben tartotta az Islanders playoffreményeit. A playoffért kaparó brooklyni gárda nagyon bekezdett, az ötödik perc felénél már kettővel ment Brock Nelson és Scott Mayfield góljaival, innentől kezdve pedig csak a biztonságra törekedett. Két fordulóval a zárás előtt a Torontónak három pont az előnye a Tampa, Islanders párossal szemben. A Leafsnek kettő pont kell a rájátszás eléréséhez, pontegyenlőség esetén ugyanis kevesebb győzelme miatt mindkét csapat megelőzné.

A Milan Lucic, Connor McDavid, Oscar Klefbom, Cam Talbot kvartett pazar játéka szállította az Edmonton győzelmét San Joséban. Lucic karrierje harmadik tripláját ütötte, McDavid két pontot szerzett, ezzel egymás után 12. meccsén jegyzett pontot, Klefbom mind a négy gól előkészítésében benne volt, Talbot pedig idénybeli 41. győzelmét szerezte, amivel megdöntötte Grant Fuhr franchise-rekordját. Az Oilers a győzelemnek köszönhetően megelőzte a San Josét a Pacific-csoportban és feljött a második helyre.

milan-lucic

Jacob Trouba és Bryan Little nagy napját hozta a Columbus?Winnipeg mérkőzés. A vendégek hátvédje emberelőnyben duplázott, a centere pedig három előkészítéssel és a győztes góllal járult hozzá a Jets győzelméhez. A rájátszásba már bejutott Columbus egymás után ötödik vereségét gyűjtötte be, amivel eldőlt, hogy idegenben kezdi majd a Pittsburgh elleni párharcot.

A Penguins eközben nem lankad, egy hetest ütött New Jerseyben és története során először nyerte meg mind az öt alapszakasz-meccsét egy szezonban a Devils ellen. A Pittsburgh 2-2 után rázta le az ellenfelét, onnantól kezdve folyamatosan egy-két gól volt a különbség a vendégek javára. A Pensben 16 játékos szerzett pontot, Nick Bonino egyedüliként hármat is.

Az utolsó tíz percben döntötte el a meccset a St. Louis a Florida csarnokában. A Blues befejező játékrészben összesen négyet ütött, ebből hármat 3-3-as állás után a már említett időszakban. A vendégek legjobbja a góllal és két gólpasszal záró Jaden Schwartz volt. A Panthers szurkolói csak annak örülhettek, hogy Keith Yandle zsinórban 631. meccsét játszotta, amivel feljött a nyolcadik helyre, megelőzve Andy Hebentont.

Könnyedén nyert a Nashville a Dallas otthonában, a Predators a Blueshoz hasonlóan négyet ütött egy harmad alatt, csak éppen a nyitó játékrészben. 4-0 után a folytatásban kényelmes hoki ment a jégen, a vendégek négygólos különbsége a lefújás pillanatára is megmaradt. Viktor Arvidsson két-két góllal és gólpasszal, Craig Smith három ponttal zárta az összecsapást.

A Minnesota nemcsak győzött a Colorado otthonában, de 104 pontjával és 48 győzelmével beállította a franchise-rekordot. Nate Prosser és Nino Niederreiter egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, Devan Dubnyk 30 lövést fogott. A denveri csapat csak annak örülhet az újabb vereség mellett, hogy Tyson Jost, a tavalyi draft tizedik helyén kiválasztott center megszerezte pályafutása első gólját.

A több kulcsjátékosát pihentető Chicagónak esélye sem volt Anaheimben, a Ducks a shutouttal záró John Gibsonnak köszönhetően gond nélkül tartotta otthon a pontokat. Az Anaheim ezzel a sikerrel gyakorlatilag egy hajszálra került zsinórban ötödik divíziógyőzelméhez. A biztos első helyhez egy pontot kell szereznie az utolsó mérkőzésen, ha ez nincs meg, csak akkor bukja el az első helyet, ha az Oilers mindkét fennmaradó meccsét megnyeri.

A második harmadban döntötte el a meccset az Arizona a Vancouver ellen. A Coyotes 1-1-es állásnál a második húsz percben hármat ütött, ellépett 4-1-re, a lefújásig pedig egy gólt megőrzött az előnyéből. Az Arizona a győzelemmel megelőzte a Vancouvert, amely a vereséggel visszaesett a Pacific-csoport utolsó helyére.

Hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események Los Angelesben, mint Arizonában. A Staples Centerben a Calgary is a második játékrészben döntött, amikor háromszor köszönt be a Kings kapusának, Ben Bishopnak. A Calgary legjobbja az NHL-ben először védő és 27 védéssel győzelemmel debütáló Jon Gillies volt.