Lundqvist 400. győzelme

A Rangers kapusa volt a leggyorsabb, aki eljutott eddig a mérföldkőig. Backström 700. pontját jegyezte, Arvidson triplázott, Trochek Gordie Howe-mesterhármast csinált.

Második meccsét is megnyerte Bruce Cassidy a Boston kispadján, a héten kinevezett vezetőedző a San Jose után a Vancouver ellen is győzelemre vezette fiait. A Canucks végig tapadta a Bruinsra de nem számolt a Frank Vatrano, David Pastrnák kettőssel amely eldöntötte a meccset. A center végül három pontot szerzett, míg a cseh balszélső kettő perccel a befejezés előtt 3-3-nál győztes gólt ütött.

33 védéssel és hibátlan teljesítménnyel tért vissza Craig Anderson az Ottawa kapujába. A 35 éves hálóőr családi okok miatt több mint két hónapig nem játszott, az Islanders ellen azonban nem látszódott rajta a kihagyás. A kanadai fővárosban rendezett találkozó a második harmad elején dőlt el, amikor a Sens két és fél perc alatt kétszer volt eredményes.

A Philadelphia?San Jose összecsapást mindkét csapat rossz sorozattal, három-három vereséggel várta. A gödörből végül a Flyers indult el felfelé, amely gólszegény mérkőzésen, hosszabbításban Wayne Simmonds góljával győzött.

Viktor Arvidsson hiába triplázott a Floridában, csapata egy rövidzárlat miatt vereséget szenvedett a Panthers otthonában. A Florida a második harmad elején 2-2-es állásnál két és fél perc alatt hármat ütött, innen pedig már nem volt visszaút a Predators számára. A hazai oldalon is volt egy mesterhármas, Vincent Trocheck két góllal, egy gólpasszal és egy bunyóval Gordie Howe-mesterhármast csinált.

A Dallas hazai jégen győzte le a Carolinát, megszakítva ezzel négymeccses nyeretlenségi sorozatát. A Stars korán eldöntötte a meccset, a hetedik perc legelején már hárommal ment, ahonnan már nem volt visszaút a Hurricanes számára. A találkozó legjobbja a 600. meccsén két gólt szerző Patrick Eaves volt.

Öt nap alatt másodszor, a szezonban összességében harmadszor győzte le a Columbus a Detroitot, besöpörve ezzel a két csapat alapszakasz-párharcát. A Blue Jackets 2-1-es győzelméért Szergej Bobrovszkij és Cam Atkinson tette a legtöbbet, a kapus 35 lövést fogott, a jobbszélső pedig győztes gólt szerzett az összecsapás felénél.

Henrik Lundqvist volt a nap hőse a Gardenben a Colorado elleni mérkőzésen, a Rangers hálóőre 32 védéssel zárta az estét és pályafutása 400. győzelmét aratta, 12. kapusként a liga történetében. A jubileumi siker nehezen jött a svéd cerberus számára, az Avs ugyanis két harmad után még nyerésre állt, a Rangers azonban az utolsó húsz percben három gólt ütve fordított és zsinórban ötödik győzelmét szerezte.

henrik 400_2

Evander Kane, Jack Eichel és Robin Lehner szállította a Buffalo győzelmét Torontóban. A Sabres három gólt ütött az első felvonásban, amiből Kane kettőt vállat magára, Eichel pedig hármat készített elő, miközben a vasak között a svéd hálóőr igazi parádét mutatott be, összesen 43 lövést fogott, ebből 18-at a harmadik harmadban. A Leafs az utolsó nyolc meccséből a hatodikat bukta el.

Hatodik meccséből az ötödiket nyerte az edzőváltáson átesett St. Louis. Yeo mester soron következő győzelmét a pályafutása első mesterhármasát jegyző Patrik Berglund szállította Montrealban. A svéd center 2-2 után lépett elő főszereplővé, a második harmad végén megszerezte a vezetést a Bell Centerben, egy perccel a befejezés előtt pedig bebiztosította a győzelmet. A Montreal az utolsó hat meccsén csak három pontot gyűjtött.

A Palat, Hedman, Point hármas és Ben Bishop kapus hozta a meccset a Tampa számára Winnipegben. A zsinórban negyedszer vesztő Jets ellen mindhárom játékos egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe. A vasak között Bishop is parádézott, 32 lövést fogott és mindössze nyolc percre volt a shutouttól.

A Washington elszórakozta a háromgólos előnyét az Anaheim ellen, de a hajrában újítani tudott és végül megnyerte a meccset. A fővárosi csapat egy harmad után 3-0-ra, a mérkőzés felénél pedig már 4-1-re is vezetett, majd kényelmesen hátradőlt, ami nagy hiba volt, a Ducks ugyanis összekapta magát és a harmadik harmad derekára kiegyenlített. A hajrát azonban már nem bírták a vendégek, az utolsó két percben két gólt kaptak, ami azt jelenti, hogy a Capitals ugyanis egymás után 11. hazai meccsén ütött legalább öt gólt.

Majdnem eltékozolta az előnyét a Coyotes a Penguins ellen. A Pittsburgh öt perccel a befejezés előtt még kétgólos hátrányban volt a Gila River Arenában, azonban ki tudott egyenlíteni, az egy pontot jelentő találatot Phil Kessel ütötte 15 másodperccel a befejezés előtt. A ráadásban azonban már nem hibázott az Arizona, Connor Murphy idei első góljával megszerezte a győzelmet.

Az Edmonton hiába vezetett négy perc elteltével a Chicago ellen, a folytatásában momentuma sem volt és sima vereséget szenvedett saját közönsége előtt. Az egymás után ötödik győzelmét szerző Hawksban Richard Panik és Patrick Kane egyaránt három ponttal zárt, Scott Darling pedig 30 lövést fogott.